Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van módszer az étvágy csökkent...

Van módszer az étvágy csökkentésére?

Figyelt kérdés

Kérlek ne kövezzetek meg, még új vagyok ebben, de tanulom a dolgokat. 😅

Körülbelül egy hónapja elhatároztam, hogy szeretnék egészségesebben élni, és persze fogyni. Elkezdtem mérni grammra pontosan az ételeket, többet mozgok, illetve próbálok legalább 2 liter vizet magamba tuszkolni mindennap. A Yazio nevű kalória számláló alkalmazást használom, sokan ajánlották, hogy az a legjobb. 164 cm vagyok és 74 kg. Az alkalmazás szerint a napi ideális kalória nekem 1509 kcal (az ideális testsúlyt 58-ra állítottam, de ha már 65 alá megyek is örülök). De persze itt nem is azt szeretném, hogy kevesebbet mutasson a mérleg, hanem hogy a tükörben lássam a változást. Természetesen próbálok deficitben maradni, de sokszor járok úgy, hogy meg mindig éhes vagyok. Azzal is van baj, hogy én mielőtt ebbe bele vágtam, elég sokat ettem, mindig tele zabáltam magam, és egyszerűen eszek eszek úgy, hogy próbálok deficitben maradni, de a nap végére még mindig éhes vagyok. Fogalmam sincs, hogy van e esetleg valami módszer az étvágy csökkentésére, javában megkönnyítené a mindennapjaim.



márc. 6. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Ne aggódj, ez ezzel jar. Majd elmúlik.
márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Hozzászoksz és nem leszel éhes. A túlevéshez is egyszerűen csak hozzászoktál, egy rossz szokás volt. Ha új szokásokat alakítasz ki, egyre könnyebb lesz tartani. A következetesség nagyon fontos, hogy ha van egy-egy megingás, akkor ne add fel
márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem az étvágyat kell csökkenteni, hanem a kalóriát növelni. Mivel csak 10-15 kiló fölösleged van, tök fölösleges azt rohanvást ledobni. Mennyi idő alatt ígéri a számláló az 1500 mellett a 16 elérését? Legyen heti 1 helyett heti fél. Ahhoz nem kell ilyen drasztikus megvonás. A két liter víz magadba tuszkolása pedig értelmetlen, nincs szükséged két liter vízre.
márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, segítséget!

Heti fél kiló van beállítva, ha jól számoltam, kb 7 hónap alatt érem el a cél súlyomat.

márc. 6. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Vannak trükkök, módszerek, ki kell tapasztalni, hogy Neked mi válik be.


Pl


-egyél alacsony kalóriasűrűségű ételeket, tehát nagy térfogat, relatív alacsony kalóriatartalom, pl gyümölcsök, zöldségek.

- egyél rostban gazdag ételeket

- válassz lassú felszívódású szénhidrátokat (teljes kiőrlésű dolgok)

- igyál sok folyadékot

- figyelj a fűszerezésre, az ízekre, amit eszel, az legyen finom, legyen szépen tálalva

- lassan egyél, ne told be 10 perc alatt, élvezd ki az ízeket

márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Jól van beallitva a kalória. Kövesd nyugodtan.

Naponta legyen meg 2.5 liter víz és ne egyben hanem folyamatosan, elosztva. Ez is segít jóllakni.

Egyél elég rostot (teljes kiorlesu gabonak, huvelyesek, remgeteg zoldseg)

Minden sós étkezésedben legyen 100-150 gramm zöldség. Kb a tányér fele. Ez lehet fozelek, sult zoldseg, savanyusag stb

Minden étkezésedben legyen min 5 gr fehérje, min 10 gr szenhidrat es min 3-5 gramm zsír. Ha ezeket együtt eszed akkor lassítják egymás felszívódását és tovább laksz jól.

Minden étkezesben legyen rost is de ha megvan a zoldseg meg a kenyer teljes kiorlesu stb akkor lesz.


Ezek azok amiktol jol laksz. Sokan kovetik el azt a hibat hlgy ugyanazokat az eteleket eszik mint korabban csak kevesebbet. Es sehol a zoldseg. Kb az az alapja mindennek. Sajtoa spahhettibe borits bele egy zacsko brokolit, tejszines csirkebe zoldborsot, bolognaiba rengeteg reszelt repa es szarzeller, barmilyen gabonakoretbe barmilyen mirelit zoldseg. Ha fasirtot csinalsz abba is reszelhetsz a husba barmilyen zoldseget pluszban. Ha csak szendvicset eszel, vigyel mellé dobozban retket, salátát vagy bármit ami szezonális. Pl egy tk kenyér (szénhidrát, rost), humusz (zsir, feherje), sonka (feherje) szemdvics eleg laktato de meg laktatobb ha melle megeszel egy fsl uborkat meg 10 szelet jégcsapretket.


Ami még fontos hogy a nap első felében (pl ha 4szer eszel akkor az elso 2 etkezesben) legyen a több kalória. A napi kaloriakeret kétharmada. Igazából a reggeli ilyen szempontbol fontos, akkor a legnagylbb az inzulinérzékenysegünk. Szóval amit reggelizel az hatással van az egész napos éhseg szintedre. A reggeli min 15 gr fehérje min 20 gr szénhidrát.


A harmadik az alvás. Én ha akár 45 perccel levesebbet alszom a szokáossnál, egész nap éhes vagyok.


Egy utolsó az étkezések ideje. Ki kell tapasztalnod hogy 3-4-5 vagy 6 etkezes valik be. Pl ha 8kor reggelizel es 1kor ebedelsz akkor sokaknak jo egy kb 100 kalorias valami mini tizorait beiktatni hogy szinten tartsa a vercukrot. Ha valaki delbsn ebedel es 7kor vacsorazik annak erosen javasolt egy uzsonna. De az is lehet hogy neked az valik be hogy nincs tizorai es ket uzsona stb. Az átlagos ajanlás 2.5-3 óránként enni valamit. Minden második étkezés nagyobb. Lehetőleg 5 óránál több ne teljen el étkezések között.


És nem, az nem normális hogy deficitben éhes vagy. Főleg nem neked ahol nagyon jól ki van számolva minden.

márc. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Ja és még egy: teríts meg, ülj le. Mindig. Rengeteget szamít, már a ranézéssel beindul az emesztés. A testednek fel kell fognia hogy enni kap. Minden jól rágj meg. Kb 10 0erc minimum lesz egy étkezés. És 15-20 perc kell a gyomornak hogy jelezzen ha jóllakott. Legyél nyitott a test jeleire. Ha jelzi hogy elég akkor akármilyen pici dolog marad a tányéron, tedd el későbbre. Pl lehet belole uzsonna.

Nekem így lett az ebedem carte doros fagyisdoboz helyett delmás dobozban. Mindig maradt es rajottem hogy kevesebb is eleg. Folsg ha edsig mindig teleetted magad, nagyon kell fogyelni hogy mikor laktál jól. És ez más mint a dugig levés érzése. Illetve ha mindent betartasz amit fent leirtam (2×.03mas komment) meg amiket a 22.00s komment 3 napig (hozzaszoksz) es utana is ehes vagy (nem csak ranezel es megkivanod hanem tenyleges ehseg erzet) akkor egyél. Pl egy fél kígyóubi 20 gramm humuszba mártva kb 40 kaloria és teljesen jóllakat pl ha este megéhezel.

márc. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A túlevés egy rossz szokás. Ha leszokóban van valamiről az ember, akkor valamivel helyettesíteni kell a megvont élvezetet. A feszültség csökkentése miatt erdemes új dolgokat kipróbálni, bármi egészsegeset, ami nem a csipegetés. Pl. séta, meditáció, új hobbi, új cél az életben.

Jó szívvel ajánlom a Csak ha érdekel youtube csatornát, egy fiatal szakember nagyszerűen segít a diéták lelki oldalában, a helyes táplálkozás megtartásában, evészavarokkal is foglalkozik.

márc. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segített!🩷
márc. 8. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!