Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy nagyon pici nő esetében...

Egy nagyon pici nő esetében mik az ideális számok?

Figyelt kérdés

27 éves, 145-cm-es, 54 kg-os nő vagyok. 40 kg-ra szeretnék visszafogyni, bár párom szerint ez nagyon kevés. Mikor megismerkedtünk, 40 kg voltam és sem ő, se senki más nem tartott soványnak. Normális volt a súlyom.

Mi az ideális súly ilyen magassághoz?

Illetve mennyi idő alatt reális leadni ezt, és mennyi kalóriával kell számolni /nap?

Mennyi vizet kellene innom egy nap?



márc. 11. 08:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ilyen kis magasság esetén nem jó az általános képletek alapján számolni. A 40kg így is nagyon kevésnek tűnik, szerintem fogyhatnál mondjuk 5 kg-t, utána meg ha nem vagy elégedett az alakoddal, inkább formásodni kellene.
márc. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nagy vonalakban rád is ugyanazok a számok irányadóak.


Pl itt egy kalkulátor: [link]


Eszerint jelenleg túlsúlyos vagy, így indokolt a fogyás. A kalkulátor 45 kilót mond, mint “ideális” súly. 38,9 és 52,6 kg között meg az egészséges kategória.


Szerintem haladj kis lépésekben,

első körben menj vissza az egészséges zónába, tehát 52 kg alá, tehát legyen az első cél 50 kg. Ehhez 4 kilót kell fogynod. 1 kg zsír 7700 kalória,tehát 30.800 kalóriányi deficitet kell összehoznod. Napi 400 kalória deficittel számolva ez 77 nap.


Mennyit mozogsz jelenleg?

márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%

#2 vagyok


Szerintem kezdésnek egy 1700-1800 kalóriás diéta, és heti 4-5 alkalommal végzett ellenállásos edzés és napi 10.000 lépés séta is jó lenne neked.


Szóval semmi drasztikusba ne menj bele :)


Ha megvan az 50 kg, lehet új célokat kitűzni, akkor már edzhetsz keményebben is, és a kalóriát is picit lejjebb viheted.

márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%

A 40 rettenet kevés lenne.

Attól függ mennyit mozogsz.

A BMR-od 1150 kcal. Ez alá sosem szaabd menni.

A napi égetésed ulomunkaval 1380

Heti 2 sporttal 1580

Heti 4 sporttal 1780


A napi egetes alatt és a BMR felett kell enni az egészséges fogyáshoz. Pl ha ennél 1200 kalóriát akkor mozgas nelkul le tudnal adni 1 kilot 38 nap alatt, 2 sporttal 18 nap alatt, 4 sporttal kb 1300-1400 kaloriat tudnal enni es meglenne a havi fel-1 kilo.


A legjobb lenne ha ugyanannyit ennel mint eddig csak keleltt beiktatnál 3-4 sportot.

Az egészséges testsulyod kb 42 és 52 kiló között van

márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%

Anyukám 149 centihez volt világ életében 42 kg. Teljesen normális, vékony alkata volt.


Nem értem az embereket, hogy miért írják, hogy a 40 kg kevés lenne. Ne abból induljatok már ki, hogy jaj, de kevés, meg stb... azt nézzétek már meg, hogy milyen magas az ember. Egy 160 centisnek persze, hogy kevés a 40 kg, de egy 145 centisnek meg egyáltalán nem kevés. Szerintem, akik itt írják, hogy kevés a 40 kg, még igen alacsony embert se láttak még sose.


Számold a kalóriákat, igyál napi másfél - 2 liter vizet, mozogj rendszeresen. Heti 0,5-1 kg között ideális a fogyás. Légy türelmes, ne siettesd a fogyást.

márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
40kg kevés lenne minimum 45nek kell lenned szerintem. 145cm? Nagyon alacsony vagy én 165 vagyok 54 kg-val és pont jól arányosan csinosan nézek ki.
márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

"Heti 0,5-1 kg között ideális a fogyás"

Átlagembernél! Alacsony nőnél nagyon nem. Az iszonyat gyors és egészségtelen lenne, ha csak nem sportol naponta.

márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%
40 kg lehet, hogy kevésnek tűnik elsőre, de nagyon alacsony vagy, (egy átlag 10-11 éves gyerek ekkora) szerintem jó a 40 kg
márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

Annyira jó, hogy itt mindenki leírja számra pontosan, hogy neked mennyi a BMR-od, mennyit égetsz xy aktivitással stb..


Ez mind csak mese.


Gondoljunk már bele.. Egy olyan programra (kalkulátor) hagyatkoztok, amit emberek írták, emberek programoztak.. Honnan tudná mégis, hogy neked mennyi kalóriára van szükséged?


Ezer meg 1 dologtól függ a kalóriaigény és a kalóriaégetés..


Kérdező:

Mint mindenki másnak, neked is csak a sablon szövegemet tudom írni, mert ennél jobb módszer nincs: Egyél X kalóriát 2 hétig, mérd magad minden reggel ugyanakkor, ugyanott, WC után, és vonj heti átlagot. Ha azt látod, hogy heti átlagban csökkent a súlyod megfelelő ütemben, akkor nagyszerű, megvan a kalóriamennyiség, innentől kezdve már csak ezt kell folytatni.


Ha azt látod, hogy nagyjából ugyanannyi a súlyod, mint volt (+-1-2 deka), akkor ez is nagyszerű, mert megtaláltad a szintentartásnyi kalóriád. Innentől kezdve 1 dolgod van: Ebből vonj le 300-500-zat VAGY növeld annyival a mozgásod, hogy elérj +500 kalóriaégetést.


Ha azt látod, hogy nőtt a súlyod, akkor ezzel az X kalóriával hízol, és csökkentened kell.


Megértem, hogy az emberek lusták kitapasztalni a saját szervezetüket és inkább hisznek holmi kalkulátorokba, de ha már elhatároztuk, hogy változtatunk, akkor nem ezen a 2 héten fog múlni, amíg megnézed te magad, hogy mennyi az annyi..

márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%
#2 vagyok, nem értem a lepontozást. A kérdező túlsúlyos és teljesen reális, hogy fogyni akar. A 40 kg is bőven az egészséges tartományon belül van az esetében, mivel “petite” méretű hölgyről beszélünk.
márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!