Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek relevánsak ennek...

Szerintetek relevánsak ennek az oldalnak a kalóriaszükséglet értékei?

Figyelt kérdés

[link]


Férfi vagyok, 188cm, 29 éves és 91kg. Fogyni szeretnék legalább 85kg-ig.


Egy héten 4-5 órát sportolok, kerékpározok. Átlagban 3 alkalom, kettő 35km-es és egy 55km-es kör, átlagsebességem 26-27km/h között van. A 35km-es körök általában 1200kcal, az 50km-es kör pedig 1700kcal, garmin eszközzel mérve.


Ez az oldal az írta az én paramétereimre, hogy a súlytartáshoz 3100 kcal szükséges, heti 0,5kg fogyáshoz pedig napi 2600 kcal. Ezt tartom is, plusz ugye erre jön rá a sport által elégetett kalóriák mennyisége.


A fogyásom viszont 90,5kg-nál megállt. Mióta leraktam végleg a cigit, nem változik a súlyom. Pedig ugyanazt eszem mint eddig és ha csalok is, akkor is benne vagyok a napi 2600kcal-ban. Nagyon ritka az, amikor túllépem a számokat, de akkor is csak annyira, hogy a súlytartási kcal szintbe benne legyek.


Van valakinek bármiféle ötlete, hogy mivel tudnám ismét fogyásra ösztökélni a testem vagy hogy hol hibázok?


Nem nevezném magam kövérnek, de azért még van pár kg amitől megakarok szabadulni, csak így eléggé zsákutcában állok.


Köszi! :D


márc. 12. 11:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Az étrendem az alábbi:


- reggeli: hajdina-, zab- vagy rizskása (60g)

- tízórai: protein puding

- ebéd: csirkemell különböző variációi rizzsel vagy bulgurral, teljes kiőrlésű tortilla pizza

- vacsora: 2-3 szelet teljes kiőrlésű kenyér (össz.:120g), sajt (max. 50g) és valami minimális szalámi

márc. 12. 11:22
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem reális igen. De ha már Garminod van... :) Nekem tök jól bevállt a Myfitnesspal. Azt össze tudod kötni Connect-el, megadod az appban az adataid, a célod, belővi neked a Kcal szüksgéleted, ami egy alap, plusz az aktív kalóriák. És oda-vissza szinkronizál mindent, folyamatosan látod hoyg az adott napon még mennyit ehetsz. Én egy alapból vékony testalkatú, lány vagyok, csak 8 kiló fogyás volt a cél(7 már le is mnet december eleje óta. :)), nekem 1200+aktív kalóriát lőtt be a fogyáshoz. Tökéletesen működok, szépen megy le a heti fél kiló, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Próbáld ki, az ingyenes verzió is teljesen jól használható, én sem fizettem elő rá.
márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2 vagyok megint.

Amúgy én is 1,5 éve tettem le a cigit, az után szökkent fel ez a plusz 8 kiló... Nyilván észrevétlenül is elkezdtem nassolni, többet zabálni. De így hogy sázmolom a kalóriűkat, sikeresen lefogytam, szóval nem a cigi elhagyásán múlik a dolog, ne abban keresd a problémát.

márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2 - Garmin kerékpáros órám van, mellkaspánttal szóval nem karóra. Apple watch-om van, de alig használom. :D


Azt gondoltam, hogy a cigi lerakása után lelassult az anyagcserém és itt lehet valami gond. :D

márc. 12. 11:42
 5/16 anonim ***** válasza:

Jaaa. Apple watch, a polar, meg úgy nagyjából az összes többi óra sokkal több kalórát mér mint a garminok, úgyhogy azt akkor nem is lenne jó figyelembe venni.

Egyébként nem tudom az edge hogy mér. De nekem pl most hétvégén egy 55 km-es út 440 km szintemelkedéssel mindössze 800 Kcal volt. Igen nagyobb vagy nálam jócskán, meg én elég jól állok kardióval, de ez akkor is óriási különbség mondjuk a te 50 km-es körödhöz képest. Mivel az edge-t nem hordod, ezért szerintem nem "ismer ki" úgy mint egy óra, és kevésbé pontos a becslés. Szóval akár az is lehet hogy ez visz kicsit félre, hogy nem is annyi a fogyasztásod mint gondolod.

márc. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Illetve ebben a kalkulátorban részleetsen meg tudod adni a heti aktivitásaidat, így talán kicsit pontosabb értéket ad mint azt általad linkelt kaklilátor. Én ezeken az aktivitási szinteken akadok fel mindig, most honnan tudjam én hogy 'közepes', vagy általgon felüli'. Na de ide be lehet írogatni hogy konkrétan mit sportolsz és mennyit. Nekem tök valid értéket ad, kb pont annyit eszem e Garminos megoldással amit ez kalkulál: [link]
márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz oldal, köszi. Nagyjából amúgy azt hozta, amit én linkeltem


Én ezekben a "ki ismeréses" dolgokban nem hiszek. A sport közben kalóriaégetés csak a számokról szól. Nekem 55km 2:02 alatt van meg, 26,9km/h tempóval, mountainbike-on, kb 300m szintemelkedéssel. Elég pörgős edzés, országútival még gyorsabb lennék.

márc. 12. 12:28
 8/16 anonim ***** válasza:
Jó, mondjuk én outival nyomom, és még úgysem vagyok közel a te átlagtempódhoz. :D Meg férfi is vagy, meg én csak 53 kiló vagyok. :) Szóval végülis abszolút lehet reális. :)
márc. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Engem is egyre jobban vonz az outi, mert gyorsabb. Viszont akkor már lehet inkább a gravel, azt terepen is lehet használni. :D
márc. 12. 12:37
 10/16 anonim ***** válasza:
Hja, én is most akarok egy carbon gravelt is, de még próbálom lebeszélni magam róla mert olyan rohadt drága. :D
márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!