Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehetséges, hogy kevés nekem...

Lehetséges, hogy kevés nekem az 1700 kalória, vagy csak még nem szoktam hozzá?

Figyelt kérdés

163 cm 61,5 kg, 22 éves nő vagyok, átlagos/mérsékelt aktivitású. 5 napja kezdtem a kalóriaszámolást.

Azt érzem, hogy éhes vagyok, 2-4 órával az étkezés után. 3* eszek. Eddig 2* szoktam, de nagyon sokat, meg sok édességet is. Ahhoz képest nem híztam olyan ütemben, mint várható lett volna. Emiatt gondoltam arra, hogy talán az én szervezetemnek ez kevés lenne, talán gyorsabb az anyagcserém vagy ilyesmi.

Vagy a másik ötletem, hogy még nem szoktam hozzá.

Csökkentett ch és emelt fehérje bevitelt állítottam be.

Néha már közvetlenül a következő étkezés előtt, szinte gyengének érzem magam.

30 naponta mérem magam, ha ezidő alatt 2,5 kilónál több megy le, akkor emeljen az adagot?


ápr. 20. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak nem szoktad meg. Nekem is baromi nehéz volt az elején, olyan 2-3 hét kellett hozzá hogy ne szenvedjek. Tarts ki egyelőre, mert ez az 1700 reálisnak tűnik. De igen, ha egy hónap múlva is kínlódás, és sokat fogysz, akkor természetesen emelhetsz rajta.

Addig is segíthet ha többet mozogsz, és akkor annyival többet ehetsz :)

ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 1700 kcl reális. de szerintem oszd el minimum napi négy étkezésre, de inkább öt. én ugyan nem fogyokúrázok, de ha napi 3x ehetnék csak, akkor biztos minden bajom lenne:D sok sikert és kitartást!
ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kalória csupán a dolog energetikai oldala. Van azonban egy tömeg-anyagmennyiség oldal is, azaz az emésztőrendszert ki kell tölteni kis energia tartalmú "ballaszt" anyaggal. Vagyis az étrendben az összetételt is meg kell változtatni, növelni kell a kis energia tartalmú, ám nagy tömegű anyagok bevitelét. És persze tekintettel kell lenni arra is, hogy az emésztőrendszer perisztaltikus mozgása kb. 3-3,5 óránként mutat fokozott aktivitást. Erre alapul a napi 5-szöri étkezés javallata az ébrenlét alatt.
ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Mennyit sportolsz? Ha semennyit akkor az 1700 fogyashoz meg sok is.


Egyebkent valdzeg a kaja minoseggel lesz baj ha faradt vagy es hamar ehes. Legyen minden etkezes mellett 15 deka zoldseg

ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oh, értem.

Hát még várok, persze, csak fura, hogy nem lettem 600 kiló, mikor napi fél kiló csokikat toltam meg dupla adag kajákat.

ápr. 20. 21:22
 6/9 A kérdező kommentje:

Eszek zöldséget.

Reggel gyümölcsöt zabpelyhet, kefirt, túrót. Vagy tojást, rozs kenyeret, zöldséget.

Ebédre normális tartalmas főtt kaját, de egy adagosat.

Este már nem eszek kenyeret. Ma pl csirke húsleves, de tészta nélkül. Főtt hús, főtt zöldségek, valamennyi lével.

ápr. 20. 21:26
 7/9 A kérdező kommentje:
15 perc intervallumos szobabicikli + olyan fél óra (gyógy)torna(lábemelések, csípőemelés, egyensúlylabda).
ápr. 20. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! A ciklusod is befolyásolhatja az éhségedet, ha csak 5 napja kezdted, lehet, hogy épp hormonális okok miatt éhesebb, “kívánósabb” vagy. Az 1700 kalória nem tűnik nagyon kevésnek.


Havi mérés helyett én gyakoribbat javaslok, mert viszonylag kis súlyból fogysz és gondolom, nem is akarsz sokat leadni. 1-2 kg ingadozás napon belül is lehet, így nem feltétlenül kapsz helyes eredményt a tényleges fogyást illetően.


Amúgy valamennyire normális az éhség fogyókúra alatt, hiszen kalóriadeficitben vagy, nyilván a szervezeted valahogy jelzi.

ápr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az baj, ha túllépem a ch adagot, de magát a napi összkalóriát nem?

Betoltam pár db csokis kekszet, szégyen gyalázat.

ápr. 21. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!