Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetsèges hogy kevès a...

Lehetsèges hogy kevès a kalória ès azèrt nem fogyok?

Figyelt kérdés
Kalóriabázist használok ami szerint a napi kalória szüksègletem 2400 kcal.Könnyű fizikai munka van beállitva 20 30 kg tárgyakat emelgetek pakolgatok persze nem egèsz nap ezèrt gondoltam a könnyűre. Így heti 1 kiló fogyást megcèlozva 1400 1500 kcal eszek. Viszont úgy hogy ezt betartottam kèt hèt alatt semmi!!! nem ment le. Egèsz nap mozgásban vagyok szinte, ès az elmúlt 6 napban kicsit többet ettem mint elötte 1900 ès 2000 között. 78,8 ról lementem 77,4 re. Lehet hogy kevès nekem az 1400 kcal??? Ès ezt koplalásnak vette a szervezetem?
2018. júl. 29. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Az 1.4 kg fogyás az neked semmi? Nem értem.
2018. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Ez akkor mozdult meg mikor nem 1400 kcal ettem hanem 1900-at.
2018. júl. 29. 10:00
 3/8 A kérdező kommentje:
1400 kcalval kèt hèt alatt semmi nem ment le. Csak mióta 1900 eszek az elmúlt majd egy hètbe.
2018. júl. 29. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Na,hát akkor minden rendben nem?
2018. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges olyan, hogy túl kevés kalóriát viszel be, és azért nem fogysz. A testtömeg napi szinten ingadozik, ezért két hét nem igazán mérvadó. Ha megadod a nemed és a magasságod, többet tudok mondani.
2018. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
176\ nő
2018. júl. 29. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Nőknek napi 1200 kalóriát szoktak javasolni fogyáshoz. Mivel te az átlagosnál nagyobb termetű vagy, és könnyű fizikai munkát végzel, inkább 1600-1800 körüli értéket mondanék. Havonta mérd magad, mert a testtömeg nőknél fokozottan ingadozik. Havonta 2, esetleg 3 kilót kellene fogyni. Ha ettől eltérő értéket tapasztalsz, finoman (mondjuk 200 kalóriával) korrigáld a napi étrended! Amúgy esetleg nem M-mel kezdődik a neved?
2018. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Abban biztos lehetsz, hogy a +3000 kcal nem okozott -1.4 kg zsírból fogyást az addigi 0 után...

A fogyást nem látod napról napra, mert a testsúly folyamatosan kilókat ingadozik, néha még a reggeli értékek között is.


Koplaláskor is fogy az ember, hisz nagy energiahiány van. Persze belassul az anyagcsere, ami azért belekavar az eredménybe (annyit nem, hogy megálljon a fogyás, bár amit én már láttam és hallottam emberekről, semmiben sem vagyok teljesen biztos... de azt a népszerű hiedelmet nagy butaságfnak tartom, hogy koplalsz s hopp, máris bő 1000 kcallal kisebb az alap kalóriaigényed. a testünk nem tud ennyit optimalizálni, főleg hirtelen nem, ez brutálisan egészségtelen lenne. hosszú éhínségkor akár testhőmérsékletet is csökkent meg rontja a regenerációt s más alap dolgokat, de 2 hét 1400 kcallal ennyire nem durvul be, ha normális).

2018. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!