Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi ideig egészséges...

Mennyi ideig egészséges kalóriadeficitben lenni?

Figyelt kérdés

Január eleje óta csinálom, valahogy lement 6 kiló eddig. 97kg-ról 91 vagyok most. Bár azt hittem csak max 5 kiló felesleg van rajtam igazából még mindig úgy tűnik rengeteg zsír van főleg a hasamon. Lehet, csak izom ment le nem tudom. Vagy jóval több zsír volt rajtam. Bár erőben max 10%-ot veszítettem.

Napi kalóriadeficit 500-700 között volt. Tönnbyire csirkemellet, halat, tojást, tejet stb ettem.


ápr. 22. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a szükséges mikrotápanyagokat beviszed, és amíg nem csökken kóros szint alá a testzsír-százalékod, addig semmi probléma.
ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1

A fáradtság azért már elég állandó. Plusz libidó csökkenés is van.

ápr. 22. 18:37
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Ezek valóban a hosszútávú kalóriadeficit velejárói, amik rontanak a közérzeteden, de önmagában nem egészségtelenek.
ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

tarts egy kis szünetet ha már nem bírod

2hétig legyél szintentartó kalórián aztán menj vissza deficitbe

ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Egyébként mi a legmegbízhatóbb módja a testzsír mérésnek?

ápr. 22. 18:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Sajnos semmi. Tényleg semmi. De nem is az a lényeg, hanem a mérleg és a tükör.
ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy Inbody mérésre elmehetsz. Az sem lesz tű pontos, de azét elég jó értéket ad.

Illetve ez a kép segíthet a meghatározásban: [link]

ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Én addig maradok kalóriadeficitben, amíg el nem érem a célsúlyomat, utána már súlytartón leszek életem végéig. Úgy érzem, nekem személy szerint egészséges, de ahány szervezet, annyi féle. Biztosan egészségesebb, mint 50 kiló túlsúllyal fulladozni meg horkolni...

Emberre válogatja, ki hogy viseli fizikailag a kaloriadeficitet. Ha egészséges a mértéke, akkor nem hiszem, hogy hosszútávon károkat okoz.

ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként vannak metaanlízisek, amik azt mutatják, hogy a tartós kalóriadeficitnek jelentős anti-aging (öregedésgátló) hatása van, de ezt csak mellékes érdekességként írom, ha már közvetetten ez a téma.
ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9


Ez lehet nálam nem áll mert 35 évesen elkezdtem őszülni mellkas tájékon :(

ápr. 22. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!