Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan lehet izmot csinálni...

Hogyan lehet izmot csinálni ha túlsúlyos vagyok?

Figyelt kérdés
28% os a bmi 24 éves vagyok nő és 163 cm 75 kg. Fogyni szeretnék és izmosabb lenni mert kicsit lottyedt vagyok. Mennyi kalóriát kell ennem? Vagy magasabb testzsír százalékkal nem lehet izmot építeni? És mennyi fehérjét egyek?
máj. 22. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet izmot építeni, de a fogyás és az izmosodás egyszerre nem megy. Először fogynod kéne, magas fehérjebevitel és súlyzós edzések mellett, hogy legalább ne veszíts izmot. Talán egy pici izom még fel is jöhet, de kcal deficitben ez tényleg nehéz.

Attól függ mennyit kéne enned, hogy mennyit mozogsz. Az alapanyagcseréd olyan 1500 körül lehet, ennél kevesebbet semmiképp ne egyél. Ha sportolsz és aktív vagy, akkor 1700-1800 körül is simán ehetsz, de ahogy fogysz, ezt újra kell számolni. Ezt a kalkulátort ajánlom: [link]

máj. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Kalóriadeficit és progresszív súlyzós edzés. Lassabban fogsz izmot növelni mint aki épp nem szeretne fogyni, de legalább fogsz és kózben dod lea zsírt.


Fehérje elég 110 gramm.

Kalóriaszükségleted itt tudod kiszámolni

[link]


1634 a bmr-od. Ennel sose egyel kevesebbet mert az éheztetés.


Heti 2 edzéssel kb 2250 a súlytartási kalóriád. Szóval ha heti 2x 60 percet edzel és tartasz kb 1700 kalóriát akkor heti szinten kb fél kiló tud lemenni. (+-)

máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én napok óta lassan egy hete 1500 kcalt eszek plusz futópadon emelkedőn 1orat sétálok gyorsan néha futok ilyen intervall edzés és nem igazán fogyok. Ez most izomra ment volna?
máj. 22. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Napok alatt nem is fogsz eredményt látni, hetek távlatában lehet csak értelmezni a fogyást. Futástól meg ilyenektől nem fogsz izmosodni, az Kcal égetésre jó.
máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a szokásostól több mozgástól másnapra nehezebb leszek 1-2 kilóval. Az izmok mikrosérüléseket szenvednek, és gondolom begyűjtenek egy kis folyadékot. Ez a hatás eltakarhatja azt a fél-egy kilót, amit eddig fogytál. Plusz ha egy-két napig a szokásos sok zöldség, hús, zab, korpás kenyér gerincű étrendem helyett a tészta-fehér kenyér-süti trióra váltok, hirtelen lemegy 1-2 kiló. Az emésztődő rostos kaja súlya ennyivel több.
máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdésre visszatérve, a te paramétereiddel kezdőként még simán fogyhatsz és izmosodhatsz egyszerre. Idővel egyre kevésbé fog együtt menni a kettő, de most még simán.
máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!