Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van vagy 55 kiló túlsúlyom,...

Van vagy 55 kiló túlsúlyom, mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Azon kívűl, hogy ássam el magam.


130 kiló vagyok 170cm. Lusta mint egy lajhár, az is a becenevem. Úszni próbáltam, de egy halott Lamantín látszatát keltettem meg tisztaság mániás lettem és közfürdőbe nem megyek a gombák , bacik miatt.


Gondolkodtam most rajta, hogy megis mi a túróci legyen, hagyjam magam így, legyek a csüngő hasú vagy a " nézd az is akar fogyni " csávó 22 vagyok, pl. egy combom akkora mint normális embereknek kettő és fél , csöcsöm is van pedig nem lehet már gynecomastia mert műtöttek vele,mégis egy kinder buenót el tudok alatta rejteni hosszába.


Próbáltam nem enni, de csábító egy friss meleg kenyér aztán hopp, hova lett fél kiló? Hát a pociba landolt, uppszika. A szénhidrátcsökkentett meg drága nekem , nem cigizek, nem iszok mást csak vizet, az a baj, hogy egy sofőr vagyok aki albérletet is fizet így nagyon nincs se időm se pénzem, gondoltam kiírok egy kérdést, hátha segít dönteni , hogy melyik út legyen.


22f



#Dagadr
2020. aug. 6. 01:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Ez talán bunkónak fog hatni, de ameddig csak rinyálsz, meg kifogásokat keresel, addig mondhat bárki bármit. Ha majd eldöntötted, hogy le akarsz fogyni, akkor szakítasz időt a sportra, a normális étkezésre, addig meg jó eulz a langyos posvány, amiben elvagy kljelenleg is, a kis léleknyugtató kifogásaiddal, meg az upszikából lecsúszott fél kiló kenyérrel.


Hogy némiképp konstruktív legyek: sportnak az úszás jó, de ha ahhoz nincs gusztus/pénz, akkor gyalogolj napi 1-1,5 órát kezdésnek! Étkezésben csak az önkontroll segít. Érdemes lenne kiszámolni a napi kalóriakereted (kaloriabazis.hu), és előre megtervezni, hogy ebbe mi fér bele, és azt enni szépen elosztva a nap folyamán 3-5 étkezésre, ahogy kényelmes neked. Nem tudom jelenleg hány kalóriát fogyasztasz, de ha extrém sokat, akkor ne drasztikusan csökkengsd le a bevitelt, hanem mondjuk 500 kalóriával egyél kevesebbet egy hétig, aztán következő héten még 500-zal, és így tovább egészen addig, hogy meglegyen a kb 500 kcal deficit, a kiszámított értékhez képest. Ezzel heti fél kilót tudsz majd fogyni.

Fontos még, hogy ne szemét kajákat egyél, ne üres kalóriákat vegyél magadhoz, hanem normális ételeket: sovány húsok, zöldségek, túró, teljeskiőrlésű gabonák, módjával olajos magvak, stb. Az már egy jó irány, hogy cukros üdítőket nem iszol, ezt mindenképp tartsd továbbra is, és igyál meg napi 2-3 liter vizet. Nekem ebben a nyári hőségben akár 4 liter is lemegy.

2020. aug. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Tegnap volt itt hasonló paraméterekkel kérdés, elég jól kiveséztük a témát:


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..

2020. aug. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Travis83 ***** válasza:
100%

Ajánlom a Lose Weight App for Men alkalmazást. Milliókon segített már és jómagam is használom. Én is egy világ lustája vagyok és van 30 kiló extra tartalmam. Mellesleg sofőr, mint te. Szóval elkezdtem ezt az appot és nagyon jó! Érzem a hatását! Több lett az energiám, fogyni kezdtem, megindult a változás.


Minimalista szintre állítsd, napi 5 max 10 perc edzés. Az első napok kimerítőek lesznek, megterhelőnek hathat, de utána napról napra könnyebb lesz és hidd el, büszkeséggel fog eltölteni a haladás! Több energiád lesz, fittebbnek fogod érezni magad!


Viszont ezzel egyetemben nem ártana a kalóriabevitelre is odafigyelni! Lefekvés előtt 4-5 órával igyekezz semmit sem enni, de ha nem megy, akkor mehet némi gyümölcs vagy zöldség. A lisztes ételektől jobb megszabadulni vagy ritkán fogyasztani. Legfeljebb reggelire mehet a tojáshoz a zsömle, pirítós vagy vajas kenyér. És persze sok folyadékot kell inni, amiben számomra pédául a dinnye is nagyban hozzásegít! A dinnye már önmagában segít a fogyásban, ráadásul nagyon finom.


Szóval barátom rajtad múlik, de ideje elkezdened a dolgot, különben az egészséged fogja bánni és akkor már késő lesz! Én 37 vagyok és nagyon nagyon bánom, hogy előbb nem tettem érte, de látod még számomra sem késő! Te még nagyon fiatal vagy, neked sokkal könnyebben és eredményesebben menne, úgyhogy elég a lazsálásból és életre fel!!! Hajrá!

2020. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
1-nek igaza van. Annyit tennék hozzá, hogy a kerékpár is jó kímélő mozgásnak! Az elhízás nem csak esztétikai gond ám, hamarosan komoly egészségügyi problémáid is lesznek belőle ha így maradsz.
2020. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
+1 a kerékpározásra. Én azzal fogytam le - többször is :D Szabadidőben több órás, hosszú kerékpártúrák, akár sík terepen is nagyon jó hatással vannak a fogyásra. De ha megtolod és bevállalsz néhány dombot, hegyet, akkor garantált a fogyás. Arra figyelj hogy egy masszív, erős bringád legyen, a súlyod miatt. Télen, rossz időben pedig az intenzív spinning órák is nagyon odacsapnak a kilóknak. Mindemellett az észszerű diéta is fontos. Nekem nagyon nehéz diétázni, de ha elmentem egy hat-nyolcórás gyalogos, vagy biciklitúrára, akkor a kajálás is megoldódott, mert addig sem tudtam zabálni. Sok sikert, kitartást.
2020. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
A séta is jo en napi 6 7 km t sétálok de van hogy 10 et persze oda kell figyelni arra is mit eszel fött tojas fogyokura a legolcsobb csak fött tojast eszel én heti 1 kg ot fogytam vele es nem kerül sok pénzbe
2020. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem két dolog segített:

-orvos-IR gyanú, muszáj volt odafigyelnem hogy mit eszek, ha nem akarom inzulinnal lőni magam.

-fizetős dietetikus/ táplálkozási tanácsadó. Lehet én vagyok furcsán összerakva, de ha valamiért fizetek, azt jobban tudom tartani, mintha csak találok egy tuti étrendet a neten.


Mozgásra ennyi plusszal talán tényleg a sétával kéne kezdeni, és ezt lassan emelni (mind tempó, mind táv). Később meg ha hasonlóan motiváható vagy mit én, akkor ne napi jegyet vegyél uszodába/edzőterembe, hanem bérletet, és akkor benned lesz, hogy na ezt már kifizettem, akkor muszáj menni.

Ha egyedül laksz, akkor meg még egyszerűbb, ne vásárolj annyit, és akkor nem tudsz annyit enni. Nekem párom most partner, szóval édességet, nasikat nem veszünk, így sokkal kevésbé kívánom meg.

2020. aug. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Majdnem beszóltam valami frappánsat, de a humorod az zseniális, így megtartom a savanyú rinyagépeknek. Kezdésnek felejtsd el a Kinder buenot meg a fél kiló kenyeret. Diéta, séta, bicajozás, zöldség, gyümölcs, önfegyelem, kitartás.
2020. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Választanod kell mit szeretnél. Így maradni/ tovább hízni, vagy egy jobb, könnyebb, egészségesebb életet.

Van némi tapasztalatom.

54 kilót fogytam, még kb 53 van hátra. Sokáig kerestem megoldást ami minden szempontból jó nekem. Sokáig nem sikerült, de főleg csak befektetett meló nélkül akartam eredményt. Aztán 2-3 évig kerestem kifogásokat. Majd mikor már azt éreztem, hogy a halál úton van felém, észhez tértem. El kell fogadni, hogy a fogyàsért tenni kell. Rengeteget. De többet ésszel, mint erővel, és működni fog.

Ha nincsenek màr kialakult tàrsbetegségeid, könnyebb dolgod van.:)

Menj az egészségesebb ételek, minőség irányába, hagyagold a finomított szénhidrátokat fehérlisztet, cukrot. Mozogj valamit rendszeresen.

Ha eldöntötted, és tanulsz türelmet, nem olyan nehéz.

2020. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9. Vagyok. Lemaradt, 170 kg voltam, most épp 116.
2020. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!