Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek? Hogy fogyjak...

Mit tegyek? Hogy fogyjak tovább? Meg minimum 5 kilót le szeretnék adni nyár végéig kb

Figyelt kérdés

900 és 1500 kcal között eszem, változó, és nem mennek le az utolsó kilók hanem össze vissza ingadozik. 167/62

Volt már h lement 60 alá volt h felment 63.5re is

A 62 nagyjából stabil. De nem mozdul kb 3-4 hete rendesen semerre. Edzek és sétálok is amikkel egetek kb 300 kcalt (ha nem edzek egy nap akkor setalok)


máj. 22. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Most 900 vagy 1500? Nem azt mondom, hogy minden nap hajszálra ugyanannyit kéne enned, de a 900 baromira kevés, akármekkora ember vagy, ráadásul edzel is... 900 kcal egy 2 éves gyerek kalóriaigénye! Térj észhez!
máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A kettő között eszem ezt írtam. Van hogy ennyi, van hogy annyi. Amúgy 1500 körül akarnek enni de van hogy annyi nem megy le és nem erőltetem
máj. 22. 21:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig a rendszeresség nagyon fontos. Ahogy most csinálod, az összevissza van és siralmasan kevés. Én fogyok, mert nagy túlsúlyom volt, de a fordítottjára is igaz: ha rendszert viszel az étkezésedbe, a szervezet egy idő után hozzászokik. Esetemben a kisebb adagokhoz, esetedben a nagyobb adagokhoz. Csak akarni kell és megtervezni.
máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó de mindig azt hallom hogy ha osszesegeben pl heti kaloria kereten belül van, akkor mindegy hogy van egy kis ingadozás a napok között. És mindenhol azt olvasom hogy csak a bevett kaloria számít...nem hiszem el hogy azért mert valamikor többet eszek (ami szintén nem pl 2500 kcal), az rossz lehet
máj. 22. 21:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kis ingadozás 100-200 kcalt jelent. A tied 600 kcal, az elég sok differencia.
máj. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem az ingadozás volt a lényeg ebben, hanem hogy ha kaloria kereten belül vagy, fogysz
máj. 22. 21:20
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, én is kalóriakeretet tartok, mert fontos. De nem mindegy, hogyan. Az egészség a cél, ez pedig nem egészséges, amit csinálsz. A számok oké, hogy kijönnek a végén matekra. De a szervezetnek kész büntetés, ha egyik nap így a másik nap úgy eszel.
máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó amúgy aki nem számol kalóriát mert nincs rá szuksege, az se hiszem hogy mindig pont pár száz kaloria eltéréssel ugyanannyit eszik. Szóval azért nem hiszem hogy emiatt tönkre menne egy szervezet...de köszi hogy próbálsz segíteni és értem amiket írsz, én csak azt nem értem hogy kaloria keretet tartva miért nem fogyok tovább. Nyilván ha nem vagyok éhes nem fogok többet enni. A fogyasom eleve úgy indult meg h kb ennyit ettem csak sokszor "nasiztam", ami viszont nálam nem nasit jelent hanem fölösleges kajalast pl nem vagy éhes egyáltalán, de vettél aznap egy finom ezt-azt, meg kell kóstolni stb...vagy szendvicset csinálok a páromnak reggelire, kozbe én is bekapok egy két szelet sajtot és szalámit...na ezeket hagytam el és lement 8 kiló 4 és fel hónap alatt, most meg ingadozik pedig semmit sem csinálok másképp.
máj. 22. 21:36
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Nehogy már megint a "túl keveset eszel, azért nem fogysz" duma jöjjön. Fizikai képtelenség, úgyhogy az ki van zárva.


A hormonjaid kavaroghatnak, azok miatt lehet több vizet tartasz vissza, vagy csak nem vezetsz helyesen mindent, amit megeszel.


Eleget alszol? Elég vizet iszol? Eleget edzel súlyokkal? Amit iszol, azt is vezeted? Mennyit seétálsz?


Ha bármilyikre is nem határozott igen a válasz, akkor ott lehet a gond.


Az utolsó kilók nehezek, ne add fel!

máj. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

A vége felé nekem is durván belassult, vagy stagnált, de aztán végül zuhanásba kezdett a súlyom, és elértem a célt. :) Nekem csak kis súlyból, 8 kilót kellett fogyni, de az utlsó 1-2 kg több mint 2 hónap volt. Szóval kitartás, ha tényleg tartod a keretet, le fog az menni!

Viszont 900-as napokat ne tarts, az nagyon kevés... Próbálj meg kiegyensúlyozottabban enni. Igen, a kalória számít, olyan szempontból igazad van hogy a heti keret a lényeg, de ez így akkor és nagyon egészségtelen, ami lassíthatja a fogyást.

máj. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!