Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyik a jobb (kalória)?

Melyik a jobb (kalória)?

Figyelt kérdés

1. Ha napról napra 30-50-el kevesebb kalóriát viszek be és azt le is dolgozom.

2. Ha 300 kalóriával kevesebbet eszek és ugyanannyi leszek, mint amikor ugyanennyivvel csökkentve ettem.

De nem 1 kg-ról, hanem olyan 2-3 kiló minuszról lenne szó. Szóval ha folyamatosan csökkentem vagy ha 300-al kevesebbet viszek be az a hatásosabb



2012. aug. 15. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor is lemegy a 2-3 kiló mínusz,ha naponta 100-200-zal kevesebb kalóriát eszel,mint amennyire szükséged van. Érdemes a neten a kalkulátorokat megnézni, hogy mennyi a kalóriaszükségleted,az alapján ki tudod számolni,mennyivel kevesebbet kell enned.
2012. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

pl ezt nézd meg:

[link]

2012. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szoondiii ***** válasza:
0%

nincs értelme a kalória számolgatásnak.

mivel nem ismerjük a pontos napi kalória igényünket, illetve az emésztésünket így az élelmiszerből nyerhető kalória mennyiséget sem.

ehhez vegyük hozzá, hogy nem számolnál az élelmiszerek hormonális hatásával, tehát pl. a szénhidrátok inzulin emelő hatásával - ami zsír raktározást okoz.


majd ha pár hónap múlva, a kudarc miatt új ötlet kell, akkor a szénhidrátok, tejtermékek elhagyását próbáld.

2012. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de ha 200-al kevesebbet eszek mennyi kiló megy le? meg aztán ha megint 100-al kevesebbet és gyenge leszek, akkor ha azt növelném 200-al akkor megint visszahíznék?
2012. aug. 15. 10:11
 5/8 Szoondiii ***** válasza:

ez az amit igazából senki sem tud. tehát te is elfelejthetnéd a kalória számolgatást.

elvileg 9000 kcal 1 kiló zsír, de mivel nem ismerjük az anyagcserét, emésztést, így leginkább ha kevesebbet eszel akkor azt ellensúlyozza a test.. ne egyél szénhidrátot, és fogyni fogsz. illetve bajlódhatsz a kalória számolgatással, de nem lesz egészséges, beleőrülsz, plusz gondot okozol magadnak, és mondjuk így is le lehet fogyni, de minek így..

2012. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mostmár értem!

Ha mindennap 50 kalóriával kevesebbet eszek és leadok egy pár kilót, ezt mindent elhasználom. De ha megvan az elért súly, akkor azt úgy is megtarthatom, hogy többet viszek be és elhasználom, ha nem használom el, akkor hízás a vége, ha viszont ugyanúgy keveset viszek be, akkor nem szükséges annyit mozogni, mert hamar elhasználom, nem?

2012. aug. 15. 10:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Még egy fontos kérdés: Ha elégettem a kalóriát, akkor miért vagyok utánna gyenge? Az fogyást jelent?
2012. aug. 15. 10:20
 8/8 Szoondiii ***** válasza:

nem, az azt jelenti, hogy valamit félreértesz, illetve még mindig kalóriák és számok cikáznak a szemed előtt.


ha nem megfelelő táplálékot veszel magadhoz, hiába viszel be kalória mennyiséget, a testet nem megfelelően fogja táplálni. miért érzem úgy, hogy nem érdemes belemenni a szénhidrátok vércukor, inzulin emelő hatásába?


továbbra is azt tudom írni egyszerűen, hogy az ember húst és zöldséget eszik, ezekkel a táplálékokkal tudja megtartani a megfelelő testsúlyát, erejét, egészségét. :)

2012. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!