Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valaki elmagyarázza nekem az...

Valaki elmagyarázza nekem az orvosi lexikonon található kalória kalkulátor?

Figyelt kérdés

[link]


Beírom az adataimat, rendben van. Én testsúlyt szeretnék csökkenteni.


A kalória felirat után az összesített értéket írja ki, ami a szénhidrátokból, fehérjékből és zsírokból adódik össze.


1. Azt nem értem, hogy mindent kcal-ban ad meg, majd grammban. Melyiket kell nézni? (az ételek mellett úgy szokták feltünteni, hogy pl 640 kal, 30g ch. Most akkor miii?)


2. A másik, ami megzavar, hogy mi a különbség a szénhidrát és a kalória között?


Ha én heti 2x futok és fogyni szeretnék zsírpárnából, akkor nekem kevesebb kalóriát vagy kevesebb szénhidrátot kell ennem?


2012. szept. 12. 17:09
 1/4 anonim válasza:

Tehát!

Három tápanyag van: CH az a szénhidrát, fehérje és zsír.

Ezeknek van egy energiatartalma amit kalóriában adnak meg.

A ezek a tápanyagok biztosítják a tested számára az energiát (kalóriát) hogy működni tudjon.

Nos ha beírod a kalkulátorba az adataid akkor kiadja hogy a te szervezetednek mennyi energiára (kalóriára) van szüksége egy nap. Ha ennél kevesebbet viszel be akkor a letárolt zsírt fogja felhasználni energiának.

A grammok azt jelentik hogy szénhidrátból, fehérjéből és zsírból mennyit érdemes enni egy nap.

fogyókúra esetén a kalóriát inkább fehérjéből kell fedezni mert a szénhidrátot tudja legkönyebben zsírba raktározni a szervezet!

2012. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oh my...

Nagyon szépen köszönöm! Most már minden ok. :)

2012. szept. 12. 18:00
 3/4 A kérdező kommentje:
Végülis a kalóriadeficites és a szénhidrát szegény diéta ugyan az?
2012. szept. 12. 18:03
 4/4 anonim ***** válasza:

"Végülis a kalóriadeficites és a szénhidrát szegény diéta ugyan az?"


Nem.

Ha például minden nap megeszel 1 kg húst fél kg zsírral, akkor az szénhidrát szegény lesz, de nem kalóriadeficites.


Még egyszer, úgy látszik az 1. válaszolót nem értetted meg:


A szénhidrát az egyik makrotápanyag a zsír és a fehérje mellett (a mikrotápanyagok pedig a vitaminok és ásványi anyagok, de ezzel nem akarlak fárasztani).


A kalória pedig egy mértékegység, az energia mértékegysége. Megmutatja, hogy az adott étel, étrend mennyi energiát tartalmaz.


Hogy egy szemléletes példát mondjak:

- Az asztal és a centiméter ugyan az?

- Nem. Az asztalnak van hossza, szélessége és magassága, amit centiméterben le lehet mérni.

Ugyan így a szénhidrátnak is van energiatartalma, amit kalóriában mérünk.

2012. szept. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!