Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van az, hogy ugyanazokka...

Miért van az, hogy ugyanazokkal a paraméterekkel (tömeg, pulzus, életkor, nem) más kalóriaszámot mutat a sportórám, a futószalag, a sifutógép, a kerékpár. (az óra mellkasöve adja a pulzust az összes eszköznek! ) Mi az algoritmus?

Figyelt kérdés
Egész durva eltérések is vannak, mondjuk kb. kétszeres (1 óra sifutógép,120 pulzus,80 kg: gép-870 kcal, óra 480-kcal). Miért? Érdekes, hogy szinte mindenki a kajálás kalóriaszámlálását firtatja. Engem a mozgásé érdekel.

2012. dec. 4. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
A 480 tűnik reálisabbnak. Lehet, hogy valami nincs jól beállítva, mert amit a géped mutat kcalt, az nagyon olyan szám, mint amit a hozzá adott "számláló" szokott mutatni, mindenféle pulzusmérés, stb. nélkül.
2012. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ezekre a gép számlálásokra sosem mertem adni. Úgy hülyeség, ahogy van. Nem lehet pontosan kiszámítani. Már azzal is veszítesz kalóriát, hogy levegőt veszel, hogy emésztesz, hogy élsz, és még fel sem álltál a futópadra. Ezen kívül minden szervezet másképpen gazdálkodik az energiával. Nincs két egyforma kalóriafelhasználás, tehát akkor sem biztos, hogy sokkal okosabb lennél, ha az összes gép azonos algoritmus alapján számolna.
2012. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze, értem én, hogy mindenki más, másképp éget, stb. És elvileg mérni sem kellene, elég , ha egy órát futok minden nap...:). De azért ezeket gépeket programozták és valamilyen algoritmust le kellett programozni. A program input paramétereit normális számúra korlátozták, a szemem szinét nem kérdezi...:). De algoritmus biztosan van és a különböző eredményekből (azonos paraméterekkel) azt gondolom, hogy különboző. Vajon miért és hogyan számolnak?
2012. dec. 9. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!