Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan kell kalóriát számolni?...

Hogyan kell kalóriát számolni? Honnan tudom meg pontosan hogy mibe mennyi van?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Bal oldalt ételféleségenként van benne szinte minden kaja, ezek majd látod, hogy 10 dkg-ra számítva írják.

Ahol viszont készétel-listát találsz, ott azt írja, hogy egy normál adag kész-ételben amit találsz.

2013. jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp kell egy !grammra pontos! konyhai mérleg.

Azt hogy egy-egy ételben mennyi kalória, fehérje, zsír, szénhidrát van internetes oldalakon megtalálod.

Nekem ez a kettő a kedvencem:


[link]


[link]


De ha valamit itt se találsz meg akkor csak írd be google-ba hogy XY kalóriatartalma és kidob 1millió lehetőséget :)

2013. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Mert valójában senki sem ismeri a kalória igényét, akkor mihez képest számolná? Ez egy beteges modern gondolat, hogy majd belőjük hogy kinek mennyit kell ennie. De ilyen nincs, egészen másképp hat a testünkre ha cukrot eszünk, másképp ha zsírokat és fehérjét.. másképp ha tejtermékeket. Ezek abszolút a kalóriák felett állnak.

2013. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as!

Lehet, hogy igazad van, lehet hogy nincs, nem tudom, ezért nem is akarom megítélni.

Az biztos, hogy szerintem már az is komoly előrelépés, ha valaki egyáltalán eljut odáig, hogy elkezdené számolni a kalóriákat. Ha nem is azt, hogy mennyit egyen egy nap, hanem csak azt figyeli, hogy miben van több, vagy kevesebb.

Nem kellene véleményem szerint rögtön elvenni a kedvét, a kezdeti lendületét másoknak azzal, hogy a profi rögtön leminősíti azt, amit valaki kezdő, bátortalan lépésként kíván megtenni.

Szerintem inkább bátorítani, segíteni kellene, és majd amikor a továbblépés iránt érdeklődik, akkor jöhet az, hogy hogyan és miként célszerű csinálni. Szerintem.

2013. jan. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4es.. 3mas mindig ezt csinálja, én már megszoktam... mindenkit bosszant (véleményem szerint..)


egyébként mérleggel le kell mérni mindent grammra pontosan (szendvicsben külön a kenyeret vajat stb stb, és úgy kiszámolni.. sokat segíthet a kalóriabázis.hu, én is ezzel számolgatok.. ami nincs benne azt felviszem, ami meg benne van az tök jó. viszont ugyan ezt, hogy mindent lemérsz meg kell csinálni akkor is ha főzöl, az meg nem 3 féle alapanyag.. ja és mindent nyersen kell lemérni, húst zöldséget gyümölcsöt mindent.. mielőtt megfőznéd.. sok sikert. :)

2013. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elfogadom a nézeted.


Viszont jön az enyém: Kalóriákra odafigyelve megbetegítő élelmiszereket fogyasztva betegségekkel fog küzdeni a kérdező, észre fogja venni hogy a zsíros ételekben van a legtöbb kalória, és ez a mai világ nagy átverései közül az egyikhez vezet. Ez egy társadalmi probléma, amit ki kell irtani. 50-60 éve elterjedt a zsírfóbia, mert abban sok kalória van (és a nyulak betegek lesznek a zsíroktól) és azóta a krónikus betegségben szenvedők száma megállíthatatlanul növekszik.


Egyáltalán nem látom úgy, hogy ez az út kicsit is járható lenne. Pont ennyi elhatározással megismerhetné a fajára jellemző táplálkozást, hogy mik táplálnák a testét, és miket nem kellene megennie. Szerintem :)

2013. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Mindenki sokat segített

2013. jan. 5. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!