Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire okos ha tojást eszem...

Mennyire okos ha tojást eszem vacsorára?

Figyelt kérdés
Nagyon hízlal ha mondjuk vacsorára megeszem 2db tojást?!

2013. jan. 14. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gondolom nem magában történne, de ha mégis, akkor is számolni kell a zsírtartalmával. A zsír éjszakára nem biztos, hogy a legjobb dolog, amit ehetsz. Annak van a legmagasabb energiaértéke. Ha az a két tojás XXL-es, akkor inkább egyél mást, vagy csak a fehérjét. Ha pedig S-es, akkor még éppen nyugodtan megeheted egészben. Ha a kettő között van, döntsd el magad, hogy nagy vagy sem.
2013. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Kérdés: Mi hizlalna a tojásban?


A zsír nem okoz inzulinszint emelkedést, a tojás fehérjéje is elhanyagolhatót. Nem, ezzel senki sem tudna meghízni. Hízáshoz enni kellene hozzá szénhidrátot vagy tejterméket, így önmagában abszolút fogyókúrás.

2013. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Ez azért nem teljesen igaz. Nem csak az inzulinlöket miatt lehet hízni. Tehát szerinted, ha én 10 tojást (kicsit túlzok a példa kedvéért, tudom, hogy 2-ről van szó) megeszek lefekvés előtt, akkor nem tudok hízni? Átgondoltad te ezt? Éjszaka nem használok fel ennyi energiát, ami többlet, az pedig megy a raktárba inzulintól függetlenül. Nehogy már megehessek 500 gr disznózsírt vacsorára és ne hízzak tőle. Ezt te sem gondoltad komolyan.
2013. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudtam, hogy a tojás az egyik, ami szinte egyáltalán nem hízlal és nyugodt lélekkel megehet belőle az ember kettőt minimum..
2013. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

75% úúú, de hüle vagyok, hát tényleg én sem gondolhatom komolyan, igazad van.


Nem, komolyan gondolom. És Te sem láttál még disznózsírtól elhízott embert, bárhol is szedted magadra a dietetikusokra jellemző tévhiteket.. Az a testépítő, aki fehérjével és zsírral tömegel (kalória pluszban van minden nap) nem zsírosodik el.


Újat mondtam, de fogjuk az emberi szervezet bonyolultságára. Engem is meglepett amikor ezt megtanultam, de néhány hét alatt el lehet fogadni az igazságot, bár fájdalommal jár, mert megborítja a világról alkotott elképzelést.

Hirtelen a sok Updétos hülye tényleg elképzelhető lesz, hogy lefogyott (ettől még hülyék, de valóban fogytak) és magyarázat lesz rá.. komoly téma.

2013. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Meglepődten, hogy a Főtanácsadó szerint a csirke petesejtje emberi fogyasztásra alkalmas.
2013. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk a zsír cukorrá alakul, de mindegy. De kérdező, ezzel nem azt akartam mondani, hogy félni kell. Nem fogsz hízni pár tojásból, sőt nagyon jó vacsorának, csak úgy általánosságban mondtam, hogy mindenkinek világos legyen.
2013. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Off: EZ mekkora hülyeség! Hogy alakulna már át a zsír cukorrá? Max a cukor zsírrá, de teljesen más kémiai és biológiai folyamaton keresztül. Egy kis ismétlés a zsír emésztődéséről a gyengébbek kedvéért:

A zsírok enzimatikus bontása már a szájüregben megkezdődik, a lipáz hatására. Majd az epesavak emulgeálják.

A lipidek tényleges emésztése a vékonybélben történik. A trigliceridek emésztését a hasnyálmirigy-lipáz végzi, amely a két szélső zsírsavat lehasítja a trigliceridekről. Így zsírsav és 2-monoglicerid keletkezik. A rövid és középhosszú láncú szírsavakat tartalmazó trigliceridek bomlás nélkül is felszívódhatnak. A bélhámsejtekbe került zsírsavak egy része már itt átalakul fajspecifikus zsírsavvá. A monogliceridhez újból zsírsavak kapcsolódnak, a hosszú zsírsavláncokat tartalmazó trigliceridek zsírcsepp („kilomikron”) formájában, fehérjeburokba zárva távoznak a bélhámsejtekből a nyirokerek felé. A rövid és középhosszú zsírsavakat tartalmazó zsírok közvetlenül a bélbolyhok vérereibe jutnak.

2013. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
On: Két tojást simán megehetsz vacsira, de nem fogsz jól lakni tőle! Akkor már inkább tömd tele magad valami fincsi salival!
2013. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A csirke petesejt finom. Csirke menstruáció, fokhagymával nyaminyaminyami. Mindenki szereti.


A vércukrunk valóban zsírból van. Napi 500g glükózt tud szintetizálni a májunk. De hülyeség mellébeszélni, a zsírevés nem okoz vércukor, inzulin emelkedést, miről van szó?

2013. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!