Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zabpehely (sima) natúr joghurt...

Zabpehely (sima) natúr joghurttal és almával vacsorára jó a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Szilveszteri fogadalom a fogyás. neki is álltam, csak pontosan nem tudom milyen ételeket ehetek estére.

Futást nem ajánlották nekem mert nagy a túlsúly ezért beszerzés alatt van egy elliptikus tréner és plusz itthoni torna videókra.

a mai napi ételeim ezek voltak: egy tál frankfurti leves, és egy nagyobb tál sima zabpehely natúr joghurttal és egy összevágott fél almával összekeverve. Ezt eszegetem pár kanállal ha érzem, hogy éhes vagyok.

Próbálom megszokni az ízét :)

Tudom, hogy ez nem elég, de mindenhol mást olvasok mit lehet enni, valahol azt írják lehet rizst is valahol azt, hogy nem.

Egy sült csirke comb és egy köretnek megfelelő jégsaláta vacsorára jó?

Miket ehetek még?

Ha nagyjából ezt az étel mennyiséget veszem magamhoz és napi 1 óra torna által sikert remélhetek nyárig?

Előre is köszönöm a válaszokat, és a tanácsokat :)

Andi


2013. jan. 9. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Este ne egyél már szénhidrátot, a zabpehely pedig az. Ez reggel menjen. Estére fehérje, vagyis hús vagy túró vagy tojás zöldséggel. Figyelj a megfelelô fehéfjebevitelre, hogy ne veszíts izmot.
2013. jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

A tömény szénhidrát fogyasztás miatt híztál el.

A tejtermék a borjút zsírosítják, hizlalják. Együtt a kettő a tökéletes hizlaló étel: sok szénhidrát és tej. Az egekbe nyomják a vércukor és inzulinszintet, közük sincs a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz.


Kevésbé tudományosan: egy állat teje és apró kis gabona magok? Ilyeneket nem eszik az ember, rossz hatással is vannak ránk.


A csirke és saláta a másik véglet, az tökéletesen jó!

Minden húst és zöldséget, zsírokat, gyümölcsöt ehetsz. Ezeket meg tudjuk emészteni, a tejtermékeket, gabonákat nem egészen.

2013. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Elsô vagyok. Ne legyél éhes. Inkább sokszor evesebbet egyél, erre figyelj. Elegemdô kaja nélkül nem fogsz fogyni, mert a szervezeted raktározni kezd, és igyekszik minden tartalékot megôrizni, mivel "ínséges" idôket él. Amit ma ettél, az nagyon kevés, koplalás!

Ehetsz rizst, de barnát - az lassú felszívódású szénhidrát.

Miket ehetsz még? Zöldség, pulyka, csirka, marha, gyümölcsöt mértékkel, túró, zabpehely, teljeskiôrlésû kenyér. Ch-t inkább délelôtt, estére fehérje, zöldség.

A sült csirkecomb vacsira jó.

Ne sportolj minden nap, az izmoknak kell egy nap pihenônap, hogy regenerálódjanak. Fôleg, ha most kezded a sportolást. Kéne súlyzös edzés is, mert az izmoktól leszel szép firmás.

2013. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Na igen, meg van a paleo irányzat is, a döntés meg a tiéd. De az alacsony ch mindkét irányzatban megvan, és harcmûvészúr is egyet ért abban, hogy ne koplalj.
2013. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Persze, egyet. Ez már rég bizonyított.


A Másik Válaszolónak ajánlom átgondolásra, hogy miért is lassú felszívódású ch a barna rizs, tk kenyér?


Amikor az okozott vércukorszint emelkedés viszonylag nagy, én utána jártam hogy a kiváltott inzulin emelkedés is nagy (ezért lehet alacsonyabb a GI értékük, hiszen ha több inzulin termelődik, akkor a vércukorszint evés után nem lesz olyan magas. DE a hízást, a cukorbetegséget az inzulin kiválasztás okozza, ha ezt vizsgáljuk akkor a "lassú" ch nem is lassan felszívódó, semmivel sem kímélőbb vagy egyenletesebb).

2013. jan. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat, tanácsokat, egészen fellelkesültem :)

a zabpelyhet ki is öntöttem, amit megcsináltam vacsorának. :)

2013. jan. 9. 17:44
 7/15 A kérdező kommentje:

Frankfurti levest ehetek vacsorára? Persze ésszel, nem egy egész lavórral :)

Mert most csak ez van itthon mint főtt étel.

Vagy főtt tojást ehetek most vacsira salátával és csirkével?

2013. jan. 9. 17:46
 8/15 anonim ***** válasza:
Tojás, csirke, saláta biztosan jó! A frankfurti levesben nem tudom, pontosan, mi van, mert nem szeretem.
2013. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

És hajrá! A lelkedsedés az jó, kell is.

Én nem vagyok vaskalapos, szerintem mehet a barnarizs, tk kenyér is, sôt, horribile dictu még néhanapján nassolni is lehet, igen, cukrosakat. Néhanapján!

Van, aki szerint ez egészségtelen, a barnarizzsel és tk. Kenyérrel egyetemben, de én most itt nem vitatkozni akarok, mert nem arra vagy kíváncsi Tiszteletben tartom TH véleményét is.

Te meg el tudod dönteni, hogy kinek hiszel, kinek a nézetébôl mennyit teszel magadévá. Ha ki tudod zárni a tejtermékeket és a gabonát az életedbôl teljesen, akkor neked való a paleo. Ha nem, nem muszáj ezt az utat járnod.

2013. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Frankfurti leves: káposzta, virsli, zöldségek.

Nyilván a virsli vitatható, de alapvetően ez zöldség és hús, persze hogy ehető, jó étvágyat!

2013. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!