Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 165 cm vagyok és 78 kg....

165 cm vagyok és 78 kg. Szülés után vagyok és szeretnék egészségesen fogyni, úgy, hogy a babámnak ne ártsak vele. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Hány kalóriát egyek egy nap? A zab álom nevű kekből ehetek-e pár szemet reggel egy bögre tejjel (ha 5 db keksz, akkor tejjel együtt kb 250 kcal)? Az ebéddel még megvolnék, de a vacsorával gondban vagyok, mert folyton nassolnék, főleg olajos magvakat, mint a dió, mandula, stb. Mit egyek vacsira, hogy ne érezzem annyira éhesnek magam? Hány kalória fér bele egy napba, ha egy éven belül szeretnék leadni 18 kg-t?

2013. jan. 15. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ameddig szoptatsz, ne kezdj bele semmilyen drasztikus dologba, esetleg egy két apróbb dolgon változtass.

sima kenyér helyett tk. kenyeret egyél, több gyümölcs, zöldség, hús.

a nasikat lehetőleg iktasd ki, de ha mégsem birod rágcsálj napraforgót.

azzal el lehet szórakozni, és legalább természetes.

a reggelid ne kekszből álljon, hanem mondjuk egy tk. kenyérből készült szendvicsből, rántottából, zabkásából.

én nem vagyok hive annak, hogy megvonjunk a szervezetünktől dolgokat, de az édességről azt gondolom, hogy igen is lehetőleg minimálisra vegyük.

méghozzá azért, mert ha eszel, az elindit egy láncreakciót, egyre jobban kivánod, és ha nincs önuralmad, akkor enni is fogod.

persze arra kivánsz majd sósat, és igy tovább.

nehéz belőle kikeveredni, úgyhogy jobb ellenállni neki.

persze én is eszem édességet, ált. heti egyszer, főleg vasárnap.

ja, meg kerüld a cukros lötyiket. helyette sok tea citrommal, méz és cukor nélkül, sima viz, vagy citromos viz.

na az is mehet bőven, legyen meg a minimum 2 liter, de inkább több.

mellesleg a sok folyadék rendkivül jó étvágycsökkentő, teliti a gyomrot, illetve a szervezetünk a szomjúságot is étvágynak észleli.

ha tudsz sétálj sokat.

kb. ennyi, de mondom, ameddig szoptatsz ne kezdj bele szigorú diétába, csak minimálisan figyelj oda, és alakits ki egészségesebb szokásokat.

remélem segitettem.

2013. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. A napi 2-3 liter megvan, mert tejserkentő teából iszom kb egész nap ennyit, mellé még vizet is, meg reggel egy bögre tej, 2-3 naponta leves, stb, szóval a folyadék megvan. A zab álom kekszet csak azért eszem, mert zab van benne, és rostanyag, amire szükségem van nekem is meg a babámnak is. De van műzlim is (mármint nem a szelet, hanem amit joghurtba vagy tejbe lehet tenni, nincs benne cukor, csak gabonafélék, napraforgómag, stb), és azzal felválthatom a kekszet.

Azt tudom, hogy a szoptatással el tudok égetni 200 kcal-t is akár, tehát az napi 6 alkalommal 1200 kcal, szóval ennyit minimum meg kell ennem. De kíváncsi lennék, hogy mennyire kéne lecsökkentenem az egésznapi bevitelt, hogy ne hízzak, hanem esetleg akár szép lassan foggyak is. A mozgás egyébként eddig kimerült a babával való egy órás sétában naponta. Ma a dokim szabad utat adott a mozgásnak, úgyhogy lassan elkezdek majd erősítő, zsírégető gyakorlatokat is, de csak lassan, fokozatosan.

De jó lenne tudni, hogy mondjuk vacsira mi az a kcal adag, amit elfogyaszthatok lelkiismeretfurdalás nélkül. Tehát mondjuk 2 alma, vagy egy cézársaláta, vagy ilyenek.

2013. jan. 15. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:

nézd, a megevett kalóriákat a tested elsősorban arra fogja felhasználni, hogy önmagát fenntartsa, és akkor még hol van a tej a kisbabának. ha te megeszel mondjuk 1600 kcal-t, abból nem fog jutni a kisbabának, mert te magad fogod felhasználni.

mondtam csak apró változtatásokat tegyél.

2 alma, vagy egy saláta vacsorára durván koplalásnak számit, még egy nem szoptató embernél is.

amúgy meg vannak szükséges kalóriakalkulátorok, amiken kiszámolhatod.

pl. [link]

nézz utána pontosan mennyi kalóriára van szükséged a szoptatáshoz, és ezt a kettőt add össze.

és ha nagyon akarod, csak minimálisan csökkents egy kicsit a bevitt kalóriákon.

én azt látom az irásodból, hogy nagyon koplalni akarsz.

csak csinálj pár apró változtatást, amiket irtam is, de ne csökkentsd nagyon a kalóriát.

amúgy meg tiszta zabot egyél, apró pénzél megveheted. a müzlik ált. agyon vannak édesitve, fölöslegesen.

2013. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!