Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lenne egy kérdésem. Mit kell...

Lenne egy kérdésem. Mit kell ahoz egyek hogy egészségesen letudjak fogyni? Irnátok nekem egészséges diétákat?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok kb 167 cm és 88 kg.Már elhizottnak számitok és ezen szeretnék változtatni.Próbáltam a koplalásos módszert attól 2 kg-t fogytam 2 nap alatt de érzem h fáradtabb vagyok és nincs valami túl sok energiám igy ezért mindenféleképpen leszeretnék fogyni.Légyszives adjatok nekem tippeket!Köszönöm. :)
2013. jan. 4. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

felejtsd el a fogyókúrákat, mert attól csak jojózni fogsz. A tartós "fogyáshoz" életmódváltásra lesz szükséged és nem csak 1-2 hónapig, hanem egész életedben! Hízásra hajlamos leszel egész életedben, ilyen alkat vagy, ezzel kell megbékélned és élned.


Semmi fehérliszt, cukor tartalmú étel, minimum hetente 3*45 perc mozgás. Sok zöldség, gyümölccsel csínján kell bánni. Ehetsz sok zsírszegény húst, olaj nélküli formában elkészítve.


Példa étrend:


reggeli: 1 tál műzli 1,5 dl tejjel, vagy cukormentes corn flakes (nestlé fitness)

tízórai: 1 pohár kefír, 2 kiskanál zabkorpával dúsítva

ebéd: roston sült csirkemell, majonéz nélküli saláta, vagy bulgur köretnek, vagy párolt zöldségek

uzsonna: 1 alma

vacsi: 2 dl fehérjeturmix.


ez az én étrendem, 25 kilót fogytam már vele, 7 hónap alatt.

2013. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Awful11 ***** válasza:

Ha fogyni akarsz szálkásító étrend és aerob edzés kell!!

Heti 0,5-1 kg fogyás a normális, ha annál több akkor nem zsírból hanem izomból fogsz fogyni.

Szálkásító étrend: Testtömegkilogrammonként 2-3 gramm fehérje és 2-1 gramm ch. Fehérje: sovány húsok(csirke, pulyka, hal) túró, tojás. Szénhidrát: zöldség, rizs, zab teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta. 3 óránként kajáljál, napi 6-7 étkezésnek kéne lenni. Igyál min. 2 liter vizet. Ne egyél sok szénhidrátot, hanyagold a cukros kajákat, gyorskajákat, péksütiket és a tejet. Kell még aerob edzés is, tehát végezz napi min. 1 órás testmozgást, ami lehetőleg futás,lépcsőzés, biciklizés vagy ugrálókötelezés legyen.

Itt találsz minta étrendeket is: [link]

2013. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!