Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ehetek vacsorára salátamixet?...

Ehetek vacsorára salátamixet? (+ 1-2 egyéb kérdés. )

Figyelt kérdés

Regisztráltam a kaloriabazis.hu-n és nagyon elnyerte a tetszésemet. Két napja vezetem és érdeklődéssel figyelem a változásomat, amit a tegnapelőtt megkezdett fogyókúrának köszönhetek.

Beállítottam célként 2013.06.15-öt, napi 1200 kalóriát fogyaszthatok.


A kérdésem az lenne, hogy vacsorára ehetek-e salátamixet (boltban kapható zacskós kiszerelésben), mondjuk nyakon öntve kefirrel VAGY natúr Activia Pille joghurttal?


Egy 23 éves, 190 cm-es és 111 kilós lánynak ez reális cél szerintetek? Érdekes, kedden 112.7 kg voltam, tegnap este 111.2! Ha így tartom magam elérhetem álmaim 95-100 kg-ját?


(Nem vagyok sem körte vagy almaalakú, inkább olyasféle... homokóra. Van derekam, de csípőben és popsiban husis vagyok.)


Napi mozgásom: gyaloglás az egyetemre majd haza, 45-50 perc összesen / nap.


Köszi szépen a tanácsokat. :-)


2013. márc. 22. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Salátamixet bármennyit ehetsz, de felejtsd el a kefírt és joghurtot. Olivaolaj + citrom.
2013. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Ha így tartom magam elérhetem álmaim 95-100 kg-ját? "


Persze, sőt, ne elégedj meg ennyivel, simán ez alá s tudsz menni! Az 1200 kalória szerintem ekkora súlyhoz kevés, mehetne 1500 is, de minőségi kajákból állítsd össze. Egyél fehérjedúsan (sovány húsok, halak, s. túró esetleg) sok zöldséget, gyümölcsöt mértékkel (inkább almát egyél pl. narancs meg banán helyett). Délelőtt mehetnek a szénhidrátos kaják, stb. estére legyen fehérje (tojás pl.) és zöldség.


Naponta igyál 3 liter vizet legalább. Multivitamint is ajánlott szedni (olcsóbb pezsgőtabletta is megteszi).


A gyaloglás nagyon jó! Legyen tempós, egyenletes. Én a helyedben végeznék még saját testsúlyos tornát is otthon, persze olyan gyakorlatokat, amiket a jelenlegi súlyoddal bírsz. Hasprés pl.


Sok sikert, a kitartás, rendszeresség a lényeg! ;)

2013. márc. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Köszönöm, ma pont ezt vacsoráztam, egy kefir és egy kis saláta főtt tojással. :-) Az olívaolajtól / citromtól nem lesz olyan száraz a saláta?


Kedves Második! Köszönöm szépen a tippeket. Beszerzek majd multivitamint, erről még nem is hallottam. (Fogyókúra közben?! :) )


A vízzel nincs gond, imádok inni.


Mindig attól félek evés közben, hogy "nah, ezt ne edd meg, ettől hízol meg!"- s azonnal leállítom magam. Szerinted kevés az 1200, kellene az 1500 kalória / nap?

2013. márc. 22. 23:00
 4/10 anonim ***** válasza:

jól csinálod ügyes vagy ,egyél husit is :)Én megeszem simán a joghurtos salit is

Napközben mit eszel?

2013. márc. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, köszi, aranyos vagy. :)

Reggel főtt tojást, abonettet, vagy teljes kiőrlésű kenyeret gépsonkát eszem. tízóraira gyümölcsöt: banán, alma... ebédre változó: mindenből, csak a "régebbihez" képest fele adagot. Uzsonnára gyümölcsöt ismét, este pedig saláta, sovány túró, abonett vagy egy főtt tojás. Persze próbálok változtatni. És te?

2013. márc. 23. 20:58
 6/10 anonim ***** válasza:

reggel zabpehely

ebédre rizs csirke

uszira is

vacsira csirke,joghurt,sajt ,sali,turmix fehérjeporból

2013. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
persze reggelihez is van fehérje az lemaradt,ebédre meg zöld
2013. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


"Mindig attól félek evés közben, hogy "nah, ezt ne edd meg, ettől hízol meg!"- s azonnal leállítom magam. Szerinted kevés az 1200, kellene az 1500 kalória / nap?"


Igen. Mivel nagy a súlyod, az alapanyagcseréd is több (tehát az az energiamennyiség, ami a puszta létezésedhez kell és nincs benne az ülés, alvás, gyaloglás, stb.) . Nézd, én 164cm és 55 kg vagyok és 1300 kcal körül van az alapanyagcserém, ami azt jelenti, hogy 1500-at ha megeszek, mozgással simán tudok fogyni így is... Namost nagyobb súlyhoz/testtömeghez eleve nagyobb energiafelhasználás társul. 1500-at nyugodtan megehetsz.


Ha túl keveset eszel (=túl kevés kalória), akkor az izmaidból is sokat fogsz veszíteni + a bőröd sem fog tudni olyan ütemben összehúzódni, mint amilyen ütemben fogysz. Így ha mondjuk leadsz 30 kilót, akkor formátlan, löttyedt leszel. Ne akarj rohamosan lefogyni (a zsírt sem fél év alatt szedted fel), inkább lassan, de biztosan, egészségesen fogyj.


Multivitamin azért kell, mert sokat kell inni fogyókúra alatt -> jól átmossa a szervezeted + nem is eszel olyan nagy mennyiségeket, sok az ürülő vitamin és ásványi anyag. Miért ne lehetne fogyókúra alatt multivitamint szedni? Édesítőszeres, nem hizlal (ha van is valamelyikben cukor, az elhanyagolható mennyiség). Én is a fogyókúra miatt álltam rá a folyamatos multivitamin fogyasztásra, meg salátázásra, családom többi tagjára is átragadt már mindkét szokás, nem is voltunk betegek egész télen (pedig korábban mindig).


Egyébként meg ha rád tör a farkaséhség, inkább egyél meg egy 3 tojásos rántottát, mint egy csomag diétás kekszet. Egy egész kondérnyi salátát is megehetsz egy kocka rakott krumpli helyett. Ha édeset akarsz inni, vegyél édesítőszeres üdítőt (a Deit nevű pl. isteni finom). Ha fasírtot akarsz enni, csináld valamilyen szárnyas húsbó disznó helyett és ne olajban süsd ki, hanem sütőben, őzgerinc formában. Babfőzelékből is ehetsz, de ne tocsogó zsíros húst egyél hozzá, hanem mondjuk párolt csirkét és 3 púpos tányér helyett 1 púpos tányérral egyél meg. Nehéz lesz betartani ezeket eleinte, de megéri. És tudom, hogy milyen finom a Mars csoki meg a Dobostorta, de őket kerüld el messzire :)

2013. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 22.05-ös válaszoló!


Köszönöm szépen a segítségedet. Sok hasznos tanácsot írtál, aranyos vagy.

A lelkem mélyén a nyár miatt szeretnék lefogyni... előtört bennem a tavaszi hangulat és a vágy, hogy leadhassam, ami feleslegessé vált rajtam az elmúlt pár hónap során.


Sajnos nagyon lelkiismeret furdalásom van, ha olyat eszek, ami nem a diétás étrendbe illik. De pár napja változtattam, tudatos vagyok és szeretnék kitartani a folyamat végéig. :)


Megkérdezhetem, hány éves vagy, mikor kezdtél fogyókúrázni és mennyit fogytál?


Ismered a kaloriabazis.hu-t? Ha nem, ajánlom! :)

2013. márc. 23. 22:15
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló!


Hasonló akkor az étrendünk, hogy állsz a fogyással? :)

2013. márc. 23. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!