Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik olyankor, ha...

Mi történik olyankor, ha kevés kalóriát viszek be a szervezetembe? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem diétázni, és naponta, vagy minden másnap tornázok 30-45 percet.

Mi történik akkor, ha kevés kalóriát viszek be a szervezetembe (1000 alatt), általában 600-800-at, viszont az előírt tápanyagmennyiség megvan? Itt főként a fehérjére gondolok, nem a szénhidrátra és zsírra. Kiszámoltam, hogy hány gramm fehérjére van szüksége a szervezetemnek és azt az értéket mindig elérem, illetve meghaladom.


2013. ápr. 30. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
koplalás -> izomleépülés, vitaminhiány, betegségek kialakulása, gyengeség, koncentráló képesség romlása stb.
2013. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A koplalás így is fennáll (ezt nem tudom jobban leírni), hogy a megfelelő (számítások alapján) tápanyagbevitelem megvan? Fehérjét túl is lépem.
2013. ápr. 30. 20:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Üdv ismét #1 vagyok. A legfontosabb, hogy a kalóriabeviteled meg legyen. Hogy azt milyen arányban rakod össze az már egy más kérdés.


A koplalás az, ha a nap során elégetett kalóriákhoz képest túlságosan kevés a kalóriabeviteled, ami akár rövidtávon is igen káros lehet.


Tegyük fel elég kalóriát viszel be, de valamelyik tápanyagot nagyon lecsökkented az már nem koplalás, de ugyanolyan káros. A fehérje, a szénhidrát és igen még a zsír is szükséges a szervezetnek az egészséges működéshez.


Ne nélkülözd egyiket se csak ügyelj a jó arányokra és a minőségre.


Fehérje: 10-15% (főként hal, csirke, pulyka, sovány tej)

Szénhidrát: 45-65% (főként összetett legyen pl: teljes kiőrlésű pékáruk, tészták stb.)

Zsír:20-30% (főként egyszeresen vagy többszörösen telítetlen legyen)

2013. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ezt az oldalt nem ismertem eddig.

A tápanyagmennyiséget a fehérjére értettem, hogy megvan a bevitel a szénhidrátból és a zsírból nincs. De mivel diétázom, ezért nem is tartottam olyan fontosnak. Viszont nem akarom, hogy a szervezetem koplaljon. Ezért is kérdeztem, hogy gond-e az alacsony kalóriabevitel. Akkor ezek szerint emelnem kell majd.

2013. ápr. 30. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia megint én vagyok. Igen kell a zsír és a szénhidrát is. Csak az arányokra és fajtára kell ügyelni.
2013. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, inkább gyümölcsöt, zöldséget eszek "szénhidrát" gyanánt, mint chipset. :D Illetve a camambert nagy kedvencem, viszont sajnos abból egy kevés is fedezné a napi zsírmennyiséget. :(

Azért kezdtem el tornázni is, hogy ne épüljenek le az izmaim, ne legyek lapos, hanem inkább formás. Mondjuk egy 8 kiló mínusznak már örülnék. :)

2013. ápr. 30. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Kerlek szepen noveld a szenhidrat bevitelt... en is zt csinaltm amit te rohadt jol lefogytam...kar hogy tovabbra is ugy nezek ki mint a 70eves elfolyt nenik mert az izomzatom is szepen leepult... szenhidrat KELL ha nincs szenhidrat a majad atalakitja a feherjet ergo feleslegesen eszed a draga feherjet
2013. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
most kuzkodok visszaepiteni az izomzatomat nehogy azt hidd hogy lyan konnyu... es egy kilenges (egy napi alacsony ch bevitel) es elveszitem azt a maradekot is ami meg megvan...
2013. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!