Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Megfelelő ez az étrend vagy...

Megfelelő ez az étrend vagy sok lesz a fehérje?

Figyelt kérdés

Reggeli: 1 főtt tojás vagy 20 gr fehérjepor /reggel nem érek rá/

Melóhely: 3 dl tej (tudom, de koffeinfüggő vagyok és szükségem van ennyi tejre) 2 dl kv

Tízórai: 90 gr cottage cheese + 200 gr uborka

Ebéd: 150 gr. csirkemell olaj nélkül, 140 gr. barna rizs, brokkoli

Uzsonna: 90 gr cottage cheese

Vacsora: ma pl. tenger gyümölcsei, paradicsomszószban (magam főztem újhagymából és friss paradicsomból), belepárolva cukkini

Nassnak: szezongyümölcs

Vagy csak csirkemell zöldséggel. Mellé minimum 4 liter víz, és napi 1 óra mozgás.



2013. máj. 14. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok mint 'túl' sok? Aligha, azzal nem lesz gond ez biztos.
2013. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez így jó,az a kérdés,hogy tudod-e ezt állni minden egyes nap. Azért néhol párolt zöldség,vagy valami leves nyugodtan lehet,akkor is megvan még a fehérjelimit. :)
2013. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 poiu ***** válasza:
Mi a célod? Ettől függetlenül reggel nem szerencsés a tejalapú fehérjepor, mert fölviszi az inzulint. Főzd meg este a tojást. Egész hétre megfőzheted.
2013. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20g fehérje az legyen kazein akkor, lassan felszívódó fehérje. Éjszakára szokták eredetileg, de neked reggelre is kiváló lenne ilyen étrendhez. Próbáld a laktózmentes tejet, azzal nem csinálsz akkora kárt, lényegesen kisebb az energiatartalma.
2013. máj. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kókusztejet.
2013. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elsősorban, fogyás, de az izomtömeg növelése sem utolsó szempont. Muszáj a 2-szer műtött térdemre valami brutális izomköteget növesztenem, mert nem állapot, hogy csak sántikálok, ha front van. 3 hete kezdtem, kínálgattak már csokoládéval, sütikével, minden szutyokkal (most is van a mélyhűtőben jégkrém, édesség, nem magamnak), kibírtam, soha nem is vertem magam az édességért. Éhes nem vagyok, gyakorlatilag egész nap zabálok.

Persze, variálom, csináltam pl. tökfőzeléknek csúfolt izét, kinézete nem volt valami elragadtató, de finom volt.

A fehérjét vízzel keverem, reggel lehúzom és rohanok a buszhoz. A tej. Hm. Sajnos köztisztviselő vagyok, a kajajegyünket még mindig nem kaptuk meg, így a 800 Ft-os laktózmentes tejet (a kókusztej nem tudom milyen árban van és milyen lesz tőle a kv :))nehezen tudom megfizetni. Inkább egyre kevesebb tejet teszek a kv-ba és a végén üresen iszom.

Kenyeret, cukrot egyáltalán nem (csodák, csodájára sokkal szebb lett a bőröm, pedig mikulás előtt egy merő ragya vagyok). Építő jellegű tanácsot továbbra is szívesen várok!

2013. máj. 15. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem tudsz fogyni és izomtömeget növelni.


A tejet teljesen hagyd el,főleg diéta alatt,semmi haszna. Idd a kávét tisztán,vagy vízzel,vagy ahogy akarod,csak ne majdnem fél liter tejjel.

Szerintem kicsit sok lesz a cottage cheese,hiába,hogy nem "szemét kaja", attól még eléggé feldolgozott,ráadásul azért van benne zsír bőven,főleg majdnem 200g-ban.

Gyümölcsöt pedig ne egyél este (utolsó helyre írtad, ebből nekem ez következik),inkább időzítsd délelőttre.


Hosszútávon nem tudom mennyire tartható ez az étrend,ezt neked kell tudnod,de nálam lényegesen egyszerűbb.:


Reggel.: 1 adag fehérje (20g)-- szénhidrát visszatöltős napon 50g zab + 20g fehérje (vízzel!)

Egész napra.: 600g csirkemell, 150g barna rizs, 500g francia saláta mix ( 400ft 1kg)


Körülbelül egyenletesen elosztva,edzés előtt megpróbálok többet bevinni, utolsó kaja nálam is általában csirke+zöldség.

2013. máj. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 poiu ***** válasza:
A térd gondokra okos dolog az óvatos erősítés, de ehhez nem kell Arnoldnak lenni. Abból amit írsz világos, hogy glutén-laktóz mentes étrend kell. Szigorúan. A fehérjeturmixra semmi szükséged.
2013. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
(glutén mellett más lektinek a gabonákban, az általuk okozott ÁBSZ mind kihatással vannak az ízületekre, károsan befolyásolva az állapotukat sajna)
2013. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 poiu ***** válasza:

OK, általában érdemes elhagyni a gabonát.

A tejtermékben nem csak a tejcukor, hanem a tejfehérje is emeli az inzulint.

Tudsz izmosodni és fogyni, ha nagyon túlsúlyos vagy.

2013. máj. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!