Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet-e hinni a termekeken...

Lehet-e hinni a termekeken szereplo kcal mennyisegben?

Figyelt kérdés

Ma pl. egy uditon azt irta, hogy 1,5 kcal-at tartalmaz 250 ml termek. Elegge furcsalom a dolgot meg azt is, hogy allitolag egy Delma margarinban 180 kcal van 100 gramban... Ti hisztek ezekben?

U.I: Uditot is nagyon ritkan szoktam inni. Mostanaban nem is szoktam kivanni, ugyhogy nem kerek olyan valaszokat, hogy az udito meg a margarin nincs mit keressenek egy fogyokuraban. Elore is koszonom a normalis valaszokat!

15\L



2013. jún. 22. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig a gyártók csak azt írják rá, amennyi a tényleges kalóriatartalma, erre szabály is vonatkozik, hogy fel kell tüntetni a pontos adatokat, különben nem hozhatják forgalomba(oké, van 1-2 kivétel, azokat ne kérdezd, hogy jutottak be a piacra).


Van olyan üdítő, aminek 40 a kcal tartalma, de láttam már olyat is, aminek 0,4. (250ml)

Miért furcsa ez?

2013. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaz.


De van még egy nagy igazság. Mégpedig az, hogy nem ismered a saját tested kalóriafelhasználását, tehát a kalóriaszámlálás alapelvei.. mondhatni mind fikció.


Tehát erőfeszítéseket tenni egy eleve elhibázott gondolat, elv alapjain.. igazából ha nem is értelmetlen, de nem túl bölcs dolog.

2013. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Csak furcsaltam, mert altalaban tobb kcal-at szoktak tartalmazni az emlitett elelmiszerek.
2013. jún. 22. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet hinni, mert egy rendkívül elmés műszerrel lemérik. Tulajdonképpen azt nézik meg, mennyi energia szabadul fel, amikor elégetik, csak ez a hízás-fogyás szempontjából elhanyagolható információ. A tápanyagok minősége, ami mérvadó, nem pedig a kalóriamennyiség. Hiába van valamiben kevés kcal, ha az mind cukor.
2013. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hello


a gyártók a MINIMUM kalóriatartalmat írják rá, úgyhogy sok termék sokkal hizlalóbb,mint amennyit a gyártók behazudnak.

2013. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"hizlalóbb" ?


Azaz? Én még sosem láttam olyan terméket amin fel lenne tüntetve az adott élelmiszertől várható inzulinszint emelő hatás, tehát hogy mennyire is hizlalna.


Átlagos tápértéktartalmat lehet feltüntetni (és kalóriatartalmaz), az átlagos az pozitív és negatív eltérést is tartalmaz.

2013. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!