Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Eléggé egyhangú az étkezésem,...

Eléggé egyhangú az étkezésem, hogyan tehetem változatosabbá? Mi kell a sikeres fogyókúrához?

Figyelt kérdés

Életmódváltásom küszöbén állok!

Vagyis már belevetettem magam és visszafogott étkezéssel és gyakori edzéssel már lefogytam a 122 kilómból 108-ra. :O

Sajnos eléggé kapkodva, odafigyelés nélkül sikerült, mert arra figyeltem, hogy ne egyek sokat, igyekeztem gyakran keveset enni, de tudatosság nélkül csináltam!


Nem akarom elsietni, ezért igyekszek tudatosabbá tenni az étkezésemet.


Heti 2-2,5 kilót tűztem ki, mert elég nagy az indulósúlyom!


Ha ennél kevesebb jön össze, akkor sem fogok hisztizni! :)


Nem okoz gondot az ésszerű táplálkozás, nem hiányzik az édesség vagy a pizza, stb.


Szeretnék változatosan táplálkozni, de 30 éves, egyedülálló pasiként ez nehéz.


Reggelijeim:

1. Egy teljes kiörlésű zsömle párizsival és egy paradicsommal, tejjel vagy cukor és energiamentes üdítővel

2. Ízesített (ált. tejfölös-hagymás ízű) puffasztott, rizses kukoricaszelet (imádom) a Pennyből, kb 2-3 szelet (1 szelet: 50kcal, 0,9g fehérje, 8,9g szénhidrát, 0,5g cukor, 1,1g zsír), párizsival, vagy virslivel. Hozzá szoktam enni alkalmanként paradicsomot és tejet vagy energiamentes üdítőt.


Az ebédem szinte minden nap:

Natúr, sült csirkemellet (10-15dkg.) friss jégsaláta, kígyóuborka és póréhagyma összetételű salátával, melyet egy fél pohát natúr Aktívia joghurttal ízesítek. (+ a joghurtba ezersziget salátaöntet por is kerül).

Nagyon szeretem és nem tudom megunni! :)


Vacsorára vagy salátát eszek ismét, vagy a reggelis kombinációt, csak kevesebbet.


Igyekszek gyümölcsöket is enni a nap folyamán többször is. (eszek banánt, almát dinnyét és néha barackot és 1-2 naponta egy répát, amit szintén szeretek rágcsálni)


--------------------------------


Mi hiányzik az étrendemből?

Nem akarom, hogy valami hiányozzon, mert úgy tudom, hogy az a leadott súly visszaszedésével jár majd!


Ezt az étrendet örökké tudnám csinálni, mert nagyon ízlik, csak azt érzem kell a változatosság.


Néha hiányzik pl. pár kifli, vagy zsömle, mert korábban egy kajálással meg tudtam enni akár 5-öt is, de ellen tudok állni.

Főleg, mióta bevontam a reggelimbe alkalmanként a teljes kiörlésű zsömlét (1db.).


--------------------------------


Fontos még tudni, hogy eljárok edzeni, ahol a futás, lépcsőzés, bicikli mellett erősítek is!


Azt mondják, hogy egyek fehérjeturmixot, mert az izomból veszítek a fogyás miatt és ha pótlom a fehérjét, akkor hízni nem hízok tőle, viszont erősödhetek is!


--------------------------------


Sok kérdést tettem fel, aki bármiben is tud segíteni, kérem válaszoljon!

Sokat segítenétek!

Sziasztok!



2013. júl. 8. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Uramisten! :) Ez borzalom, akár szereted, akár nem.

Lehet, hogy semmi nem egészségtelen abból, amit megeszel, de összességében annyira egyhangú, hogy az katasztrófa.


Nagy kérdés: főz rád valaki vagy magadnak csinálod? Tudsz-e főzni, vagy ennyi a maximum?

Ha van, aki főzzön rád, akkor váltogassátok a húsokat. Egyél halat, karajt, esetleg sertéscombot, néha vörös húst is. A húsleves nem hízlal. Lehet a sült húst cifrázni fűszerekkel, illetve feltétekkel, pl. karaj, sonkaszelet, sajtszelet összesütve. Csirmellszeletre 1 karika ananász, rá sonka, sajt vagy csak sajt. Lehet csirkére brokkoli vagy karfiol, arra sajt. (Nyilván nem 10 deka sajtról és sonkáról beszélek, hanem vékony szeletekről.)

Köretnek lehet mindenféle párolt zöldség, borsó, répa, zöldbab, brokkoli, karfiol, esetleg módjával kukorica. Lehet a párolt zöldséget rizzsel, barnarizzsel dúsítani, a zöldség legyen a több.

Lehet enni olyan főzeléket, amit úgy sűrítenek, hogy összeturmixolnak belőle.

Lehet enni rizzsel és darált hússal töltött zöldségeket, cukkinit, padlizsánt, karalábét. Rakottan is lehet ugyanezeket, illetve lehet rakott karfiol, savanyú káposzta, zöldbab stb. TErmészetesen "diétásan", csirkéből vagy pulykából, sok hús és zöldség, kevés rizs, kevés olaj.


Ha magadnak kell megoldani, és nem vagy túl profi, akkor rendelj egy ebédszállító diétás sorából. Pl. Interfood. Ott fel van tüntetve a pontos kalória- és szénhidráttartalom. De sokkal változatosabb, mint amit most eszel.


Az "egyoldalúan egészséges" is lehet egészségtelen.

2013. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok ahhoz amit eddig elértél! :) szerintem ha megmarad a kitartásod, el fogod érni a kitűzött célokat.

Szerintem jó lenne egy fehérje, jó helyről,nem kell a legdrágább. Az ilyen boltokban mindig segítőkészek ha érdeklődsz.

Másrészt szerintem kellene enned rizst pl., ami elég tiszta étel, jó a fogyókúra alatt.

Párizsi, virsli...hát nem tudom milyet eszel, de felesleges élelmiszerek, csirkemellsonka inkább, amiben magas a hússzázalék.

Joghutból próbálj meg 0,1% zsírszázalékosat venni, az a legjobb, por helyett zöldfűszerekkel ízesítsd, esetleg vmi natúr fűszerkeverékkel, amiben nincs só, cukor.

Ehetnél zabpehlyet, rengeteg féleképpen el lehet készíteni, reggelire, fehérjével nagyon finom :) vagy joghurttal, gyümölcsökkel!

Ehetnél több túrót, zsírszegényet, azzal is növelnéd a fehérjebevitelt :)

Igaz diétázol, de rengeteg recept van már liszt, cukor nélkül, amit néha ehetnél :)

+ zöldség, zöldség minden mennyiségben :)

Remélem tudtam segíteni,próbáltam egy-két tippet adni :)

2013. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ebéd az jó. Kicserélheted a csirkemellet halra. Ehetnél dinnyesalátát is kevés benne a kalória és vízhajtó hatású. A csirkemellet megcsinálhatod úgy is hogy reszelsz rá sajtot sütés előtt vagy magokat teszel rá, esetleg vékonyra vágott almaszeleteket és így sütés közben rásül és egy kicsit más íze lesz a salátában. Én is imádom a Penny-s puffasztott rizsit de ha már meguntam akkor puffasztott búzát vagy abonett-et eszek (van pizzás, kukoricás, búzacsírás, glükénmentes is). (Nasizhatsz) egy répát lereszel, apró darabokra vágod a banánt és lereszeled az almát és adsz hozzá egy kis citrom levet akkor isteni uzsonna lesz belőle. Vacsira ehetsz tojást is . Nyáron nagyon sok gyümölcs van egyél gyümi salátát. Vacsorára ehetsz apróra vágott uborkát és paradicsomot reszelt sajttal és esetleg hallal. Ha szereted a sajtot akkor vágj egy szelet sajtot rakd rá egy tányérra és tedd be a mikróba 1 percre ilyen olvadt de mégis szilárd sajt lesz.
2013. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, igyekszek okulni belőlük! :)


Bevezettem reggelire a müzlit is, mert szeretem és állítólag egészséges is!


Köszönöm még egyszer az eddigi válaszokat! :)

2013. júl. 11. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!