Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Beválik-e a kalóriaszámlálás?

BrBeus kérdése:

Beválik-e a kalóriaszámlálás?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek bejött csak ő mozgott délutánonként énnekem nincsen rá időm Úgyis le lehet-e fogyni??

2013. szept. 13. 20:11
 1/9 Sinead ***** válasza:
86%
Ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit a szervezeted igényel, akkor le tudsz fogyni, csak nem kell túlzásokba esni. [link]
2013. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem csak az válik be, mert különben honnan tudnád, hogy megfelelő mennyiségű ételt eszel? Hasraütésre?

Nyilván egy idő után már nem kell számolni, mert szemmértékre tudni fogja az ember az adagokat, de míg ide eljut, addig kell.

Egyetlen egy megjegyzésem van: nem kalóriát kell számolni, hanem a makrótápanyagokat (fehérje, szénhidrát, zsír), sokkal könnyebb és egyszerűbb.

2013. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Beválik!! Én így fogytam 6kg-t és most súlyt tartok :))

És ahogy előttem is írták:

először számold ki(orvosilexikon) mennyit kel bevinned a szervezetedbe(kalória,szénhidrát,fehérje,zsír) ahhoz hogy mondjuk heti 0,5 kg-t fogyjál, még kevés mozgás mellett is jó.

A lényeg hogy mindent írj fel GrammrA pontosan, még azt is ha egy kocka csokit megeszel. Mert sokan belesnek abba a hibába hogy azt gondolják:'ááá ez csak egy kis kocka csoki' csak arra nem gondolnak hogy ha naponta 5-10x esznek egy kicsit az a nap végére sok lesz...


Meg oszd be a napod, sokszor keveset egyél, így az anyagcseréd is begyorsul.


És azért a kérdésedre is válaszolok:) :

én is nagyon keveset mozogtam, mégis összejött a fogyás, mert betartottam a napi szintet.

2013. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Én nem mozgok, térdproblémák miatt. Csak a kalóriát számolom, de grammra pontosan írok mindent. 3 hét, mínusz 3 kiló.
2013. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha megfelelő összetételű az étrended, akkor semmi szükség számlálgatásra.
2013. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Oké, hogy megfelelő étrend /összetétel/ kell, de a mennyiség fontos, és ebben nagyon jó mankó a kalóriákat számolni. Ráadásul, ha használod a kalóriabazis.hu oldalát, akkor mindent vissza lehet nézni, segít abban, hogy mit ne egyen az ember, mi volt fölösleges, és nagyon jól lehet lakni viszonylag "kevés kalóriával is". 3-4 hét után, pedig már fejből tudja az ember.
2013. szept. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. szept. 14. 18:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Beválik-e a kalóriaszámlálás? nem, legalabbis hosszutavon


Gratulalok azoknak a valaszoloknak, akik igy fogytak 3-5-akarmennyi kg-t, de a nyakam teszem ra, hogy ezt evekig nem lesznek kepesek csinalni.


En is szamoltam oket, raadasul kulfoldon elek, es az okostelefonomra letoltottem egy app-ot, ami minden helyi kajat felismert (feherje, zsir, stb, minden info megvolt) ugyhogy nem kellett semmit szamolnom, csak beirtam az app-ba a kaja nevet es nyomtam egy ok-t es a telo kiszamolt mindent! Igen fogytam, de egy ido utan meguntam es keptelen voltam csinalni. Foleg ugy, ha pl. ismiekhez mentunk, akik csinaltak valami hazait (amit az app nem ismert fel) vagy hazi sutit, amit nem tudtam kiszamolni, vagy amikor nyaralni mentunk, akkor meg tudod ki tokoljon a szamolassal stb.


Szoval feladtam. Es elkezdtem futni. Aztan talaltam egy uszodat es mostmar uszok is. Es hetkozben neha beiktatok egy erosito napot, amikor sajat testsullyal dolgozok, es 7vegente megeszem a pizzat, hetkozben a bagelt, csokit stb, es nem hizok, mert a sport nekem hasznosabb mint a kaja. Persze a sultkrumplirol es hasonlo szemetrol mar reg leszoktam, szoval nem eszek rosszul, de kulonosebben nem figyelek oda, hogy mit.


De ha nincs idod sportolni akkor szamold a kaloriakat, fog az menni, de csak addig amig szamolod. Amikor abba hagyod, akkor tobbet fogsz enni es maris visszajon... sajnos!

2013. szept. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Érthetetlen a 15 % lepontozás. Ha pl. CH-ból viszi be a kérdező a kalóriáit nem, hogy fogy nem fog, még hízhat is. Ilyen egyszerű. Persze a mániákus számlálóknak ezt nehéz megmagyarázni.

Továbbra is fenntartom, hogy megfelelő étrenddel (gyors felszívódású CH-k bevitelének mellőzése, sok zöldség, hús, hal, tojás, saláták fogyasztásával semmi szükség számlálgatásra).

2013. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!