Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » SOS! 16 éves kétségbeesett...

SOS! 16 éves kétségbeesett lány, Hogyan? Mi a megoldás? /nagyon rossz így/

Figyelt kérdés

Az orvos egyértelműen megmondta hogy fogynom kell.

De hogy hogyan arról nem nyilatkozott.... :S

168-9 cm magas vagyok és 73-74 kg.

Hogyan tudnék lefogyni 56-58 -ra?

1 éve voltam annyi... és az orvos szerint is akárhogy nézi az nagyon sok .

és az a gond hogy hízok. de nem betegség mert voltam vérkép vizsgálaton is. Sajnos zabálok. és akkor is eszek amikor nem vagyok éhes. Sportolni meg lusta vagyok. Hogyan tudnám magam ösztönözni??? A lábam elkezdett viszeresedni az orvos szerint azért mert az izomzatom nincs hozzá szokva a súlyhoz és változtatnom kéne. 1 év alatt ennyit hízni nagyon nem reális.

A fejemben kéne rendet tenni. Az a baj hogy nagyon szeretet hiányos vagyok. a szüleim válófélben vannak és folyton veszekednek. Én meg csak hízok hízok és hízok.....nem mehet ez így tovább. Tornázni van lehetőségem. De a kaják minőségén nem tudok változtatni... Nem vagyok valami jómódúak. csirkemell nagyon ritkán jut az asztalra... Nagyon nehéz magamat cipelni..... :(((Aztmondják hogy viszonylag kevesebb túlsúlyból a legnehezebb fogyni... ha ez tényleg igaz én meg fogok bolondulni a hónapok alatt hogy nem lesz olyan ütenmes változás az izzadságos munkám ellenére,.... kérlek segítesetek? Hogyan tudnám magam ösztönözni? mivel kezdjem? mennyit egyek? ( Hány kcal.-t)



2013. okt. 23. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, en 16 eves 162 cm, 70 kg lany vagyok, en is fogyni szeretnek, esetleg fogyozhatnank egyutt!
2013. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Én több mint 80 kiló voltam kisebb magassággal mint te.

Most vagyok 64 kiló és nem állítom hogy modell alkatom van, de örülök hogy jó rám a 38-as farmer :-)

És először is odaálltam fehérneműben egy tükörhöz és tisztáztam magamba hogy hogyan akarok kinézni (a mérleg nem érdekelt).

Sportolásnál fizettem egy (viszonylag drága) aerobikbérletet, ahol kötött időpontok voltak, így elvánszorogtam :-) Hétvégénként a legjobb barátnőmmel gyalog bejártuk Budapest nevezetességeit (a Budai várban már csukott szemmel eligazodok). Ez több órányi kutyagolást jelentett, de közben beszélgettünk is rengeteget (minden problémát meg tudunk egymással beszélni, úgyhogy olyan érzések voltak ezek a találkozok mint egy lelki frissítés). Neked nincs ilyen ismerősöd? Ha nem akarsz beszélgetni, akkor csak olyan akivel együtt hallgattok? Én is beszélgetek veled ha kell :-)

Nekem is voltak evési kényszereim, de ilyenkor becsuktam a szemem és feltettem magamnak a kérdést hogy tényleg éhes vagyok? Ha nem, akkor csináltam magamnak egy natúr teát és elmentem kutyát sétáltatni vagy a barátnőmhöz :-)

Keress valami hobbit hogy ne legyen annyi szabadidőd! Ez tényleg bármi lehet pl. olvasás, túrázás, gyöngyfűzés stb. Csak az a lényeg hogy kikapcsoljon és megnyugtasson.

Az én szüleim is állandóan veszekednek... Én ekkor szoktam rá a fülhallgatós zenehallgatásra.

Ha a kalóriákat is akarod számlálni akkor ajánlom ezt az oldalt: [link]

Itt regisztráció után be tudod állítani a súlyod, magasságod, célod stb. az alapján hogy mit szeretnél. És tényleg majdnem minden étel kalóriatartalma fent van.

Sok sikert a fogyáshoz!

2013. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem rég fogytam le ennyiről annyira, ilyen magassággal, szóval nagyon hasonló paraméterekkel mint te. :)

Nem követtem semmilyen divatos diétát, csak a józan eszemet. Egyetlen irányadó talán csak az volt, hogy szénhidrátszegényen étkeztem. A hozzáadott cukrot teljesen elhagytam (gyümölcsöt eszem néha), és a szénhidrátos dolgokat pedig mértékkel fogyasztom (tehát krumpli, rizs, kenyér - ezekből nagyon kevés fogy). Húst igyekszem minden nap, maximum minden második nap enni. Még amit el kell fogadni: Mindenképp lassan megy, kitartás kell hozzá, de megéri, illetve, hogy éhes leszel. Egy csomó fogyókúrás módszer az ellenkezőjét mondja, de én nem hiszek benne. Aki fogyózik, az éhes lesz, ez van, ki kell bírni. Ez első két hét kemény emiatt, az első egy hónap pedig amiatt, mert akkor még nem nagyon létszik az eredmény. Ezen a két időponton, ha túl vagy, akkor a nehezén túljutottál. Sok sikert.

2013. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!