Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jól gondolom, hogy a kalória...

Jól gondolom, hogy a kalória számlálás csalóka?

Figyelt kérdés
Szoktam nézegetni az egyes ételek kalória tartalmát, és gyakran igen elcsodálkozom, hogy van aki azért eszik meg egy-egy fajta kenyeret mert kevesebb kalória van benne mint például a teljes kiörlésűben. Egyik ismerősöm tízóraira inkább megeszik két-három abonett kekszet mint egy almát. Velem van a baj, vagy valóban rossz irányba visz a kalóriaszámlálgatás? Valaki elmagyarázná nekem ezt az egészet?

2013. nov. 5. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan nem figyelnek a makro tápanyagokra, csak az a lényeg, hogy kereten belül maradjanak, pedig a kalóriaszámolásnak az is része kellene hogy legyen. Legalábbis nálam így van.


Sokan azért szeretik ezt a módszert, mert több szabadságot enged meg, mint azok a diéták, amik egy-egy ételcsoportot kizárnak. Aki rosszul csinálja (tehát pl. megeszik egy nagy szelet sütit ebédre rendes kaja helyett) az úgysem fogja azt az eredményt elérni, mint aki figyel az összetevőkre is. Kezdőként lehet ebbe a hibába beleesni, de minél tovább csinálja az ember, annál inkább kitapasztalja, hogy lehet egész nap jóllakottan, nem éhezve hatékonyan fogyni.

2013. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb módszer a kalóriák helyett a makrotápanyagokat (fehérje, szénhidrát, zsír) számolni, sokkal egyszerűbb.
2013. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenféle dolgot figyelembe veszek :)

A kalóriaszámlálók között van olyan, aki az egységnyi kalóriát nézi és egy csomó ételt kizár, pont amikkel jóllakna... Ezt nem értem.

De ez mindenütt másutt is megvan, ketogén diétánál is láttam már, hogy a karfiolt ehetjük bátran. Pedig pont mert abban kevés a szénhidrát és a kalória is, no meg zöldség, rengeteget eszik belőle a magamfajta. Fél kiló alatt szóba se állok vele s már annyi a szénhidrátlimitnek :D

Úgyhogy nézem, mi mennyire laktat, mennyit tudok enni belőle egyszerre, milyen tápanyagot tartalmaz, ésatöbbi.

Néha nagyon megéri egy picit enni valami olyanból, amitől mások nagy ívben menekülnének fogyókúra alatt.


Tudtommal egyik módszerhez sem adnak észt, mindössze vannak idióta fogyókúrák, amik tuti rosszak, s vannak olyanok, amiket rosszul is, jól is lehet csinálni.

2013. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csalóka. Sok ember rágcsálónak érzi magát, és kenyeret vagy abonettet (mindegy, búzát) eszik.


Ő bajuk.

2013. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!