Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek is hízni fogok ettől?

Szerintetek is hízni fogok ettől?

Figyelt kérdés
Előszor is tudom, hogy ez nem a fogyókúrás kérdések közé tartozik, de ebben a kategóriában kaphatok rá igazán választ. Szóval igaz a súlyom nincs az alultáplált kategóriában(167/53) de mégis elviegben anorexiás vagyok, és most az anyukám dönti el mit kell ennem. szóval ma reggelire megettem egy graham zsemlét egy zizu husival (ilyen panírozott csirkehús), light ketchuppel, és salátával. Ebédre rizsfelfújt volt vaníliapudinggal, de a vanilíapuding édesítővel lett édesítve. Vacsora ugyanaz mint a reggeli. Ja és belenyaltam anya unicumjába is. Holnap reggelim korpás zsemle, 2 db csípős selyemsonkával, linessa light sajtkrém, light ketchuppel, tízóraim ugyanez, utána osztállyal mcdonaldsba megyunk, és anya azt mondta meg kell ennem egy sajtburger menüt( sajtbi+kiskrumpli) de én szerintem csak egy hamburgert fogok megenni kertész salátával. vacsora egy mulleres fahejas light tejberizs, vagy édesítős puding. Azután a reggelim és a tízóraim ugyanaz, mint előző nap, valószìnüleg a vacsora is, de az ebéd székelykáposzta lesz, de disznó helyett csirkehússal. Szerintetek is hízok ettől? Anya szerint híznom kéne de én nem szeretnék... így akarok maradni, viszont fogyni se szeretnék már

2013. nov. 10. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Csak annyit írnék, hogy ha pszichés betegséged van (ano. nervosa) akkor most gyúrtok a testi betegségekre is. Szépen lassan jönni is fognak.


Mármint, ez a tapasztalat ha valaki graham búzát eszik, tejes pudingot, édesítőszereket, minden étkezésre valami zsemlét vagy más gyorsan felszívódó szénhidrátot, műsonkát, tejtermékeket, mekis kaját (hambi..) tejes rizses cuccokat.

Ez pont a megbetegítő, gyulladásfokozó, elhízós nyugati étrend igazából.


Székelykáposzta disznó vagy csirkehússal igazából az egyetlen jó kaja. De van egy olyan érzésem, hogy mintha te / ti arra figyelnétek, hogy disznó helyett csirkét egyetek, ami tök mindegy, közben meg zsemlét esztek mint az éhezők.


Hol van a logika ebben?

2013. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sajnos anya mondja meg miket kell ennem, és disznó helyett azért csirke, mert utálom a sertéshúst. hogyan győzzem meg, hogy egészségesebben egyek akkor?
2013. nov. 10. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Felhozhatnád neki, hogy az ember vadászó-gyűjtögető életmódot folytatott a régi szép időkben, ebből következően hús és zöldségevő, azaz a fő kalóriaforrása fehérje és zsír, valamint növényi rostok és nem keményítő.


Vagy utalhatnál a glutén és a gyorsan felszívódó szénhidrátok (keményítő) szerepére a krónikus betegségek kialakulásában. Hátha meggondolná magát és venne neked több tojást, husit és zöldséget, gyümölcsöket, olajos magvakat, vagy gombát ha szereted. Műsonka, sajtkrém, light dolgok és zsemle helyett. ! :)

2013. nov. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Amúgy én vagyok búza, tej gyűlölő, de szerintem is sok ez egy kicsit, na meg nem is, hogy sok,de ezek nem valami jó ételek.

reggelire sztem nincs gond a korpás zsemlével, de inkább egyél hozzá egy főtt tojást, tegyél bele azt a szendvicsedbe, az ilyen light ketchup meg fölösleges, tegyél bele zöldséget(uborka, paprika, saláta) azzal jobban jársz.Az ebédhez most nem írok semmit, vasárnap van, ilyenkor mindenki eszek ilyeneket, gondolom nem mindennap édesség az ebéd-már ahogy írod is, holnap székelykáposzta, mindig más,a mit Anyukád főz, nincs ezzel gond, de ha tudod/tudjátok, mond hogy juj de ennél ezt azt, és akkor hátha megcsinálja(végülis azt szeretné, hogy hízzál)

tízóraira nyugodtan ehetnél valamilyen gyümölcsöt-pl alma, narancs, mandarin még van olcsóbb körte is.

Mcdonaldsba nem muszáj enni hamburgert meg krumplit enni, kérsz egy salátát valamilyen hússal, vagy kérsz egy kertész salátát, hozzá ásványvíz azt kész.

Muller joghurt helyett inkább naturt egyél, ezek nem valami jók, de én inkább vacsira a tojást, húst tudnám ajánlani, sokkal laktatóbb és finomabb is.

Székelykáposzta amúgy szerintem jó kaja, egyél belőle nyugodtan, főleg hogy csirkehússal van.

2013. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
mellesleg tegnap csirkegyros volt zöldségkörettel, de most anya azt mondta több zöldségköretet nem kapok, mert attól fogyok. és a zsemléről sem tudom lebeszélni, mert akkor mit viszek az iskolába, és a reggelim is tegnap egy tükörtojás volt de az is egy zsömlében, mert hogy az megüli a hasamat
2013. nov. 10. 16:40
 6/11 anonim ***** válasza:
amig ezt mind megeszed addig senki nem nevezhet anorexiasnak... kerd meg anyudat hogy egyutt menjetek el pszichologushoz es beszeljetek meg
2013. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyél/vigyél a suliba több tojást.


Akik nem esznek búzát így csinálják. A tojás étel, a zsemle nem. A gyomrot az üli meg, ha egy boxoló gyomron vág. És ebben nem kellene elfogadni más nézetet..


Egy húsevő gyomrát nem ülheti meg a hús vagy a tojás, zsír :)


Zöldségektől pedig nem fogy egy gyűjtögető-növényevő, mint az ember.. hasznos tápanyagok és vízoldékony rostok, vitaminok vannak a zöldségekben.

2013. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

szia!!

Én anorexiás vagyok ( 171\48 ) 1 éve amikor diagnosztizáltak épp, hogy normális volt a súlyom, de onnantól kezdve ugyan így figyeltek rám mint most rád. Aztán meggyőztem anyukámat hogy had egyek több zöldséget, gyümölcsöt stb.. Neked is csak ennyin kéne változtatnod szerintem.. A lényeg, hogy ne légy túl szigorú magadhoz, és nem kövess minden új egészségesnek hitt táplálkozási tanácsot!! Szerintem te sem minden nap pudnigot eszel meg jársz mekibe de a lényeg, hogy egyél ha éhes vagy! Én azért fogytam le ennyire mert hallgattam a sok tanácsot mit együnk és mit ne.. A lények a mértékletesség. Most alig merek megenni egy szelet kenyeret reggelire mert félek, hogy rákos leszek meg ilyenek, mert ilyeneket is mondtak :( Vigyázz magadra! :)

2013. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Én azért fogytam le ennyire mert hallgattam a sok tanácsot mit együnk és mit ne.. A lények a mértékletesség. Most alig merek megenni egy szelet kenyeret reggelire mert félek, hogy rákos leszek meg ilyenek, mert ilyeneket is mondtak :( Vigyázz magadra! :)"


Nem, a fejedben lévő kismanók miatt fogytál le. Akik nincsenek jó hatással az IQ szintre.

Én nem eszem kenyeret, mert tudom mennyire sz.ar. Ettől még senki sem fogy le betegesen alacsony súlyra. Tehát elég rossz a történet.. azért fogytál le, mert nem ettél eleget, nem azért mert elkezdted kerülni a sz.ar kajákat. A kettő nem ugyan az..


Aki egészségesen eszik, az nem lesz egészségtelenül vékony, gyenge vagy beteg.. Márpedig a gabona kenyér elhagyása egy teljesen egészségtudatos, előnyös lépés... ha helyette eszik valami jobbat az ember.

2013. nov. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
csak sajnos minden kajára kitalálják, hogy egészségtelen és már szinte semmit sem merek enni:( tudom igaz, hogy a kenyér meg az ilyenek nem emberi táplálék és volt amikor nem ettem semmi ilyesmit. és teljesen össze voltam zavarodva mit ehetek és mit nem. és már ott tartottam, hogy semmit.. mikor rájöttek szüleim, hogy napok óta nem eszem kenyeret, reggelire gyümölcsöt,ebéd hús meg zöldség,délután joghurt dióval meg túró, teljesen kiakadtak. majdnem kórházba kerültem. a betegségből adódóan ezekből sem tudtam, hogy mennyi a normál adag, mindent nagynak látok. Anyukám meg valószínű azért volt úgy kiakadva mert ilyen "diétás" kajákat eszek és nem normálisat. ( szendvicsek..neki ez a normális :( ) Küzdök,hogy hízzak nagyon nehéz.
2013. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!