Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csináljak? Szigorú és...

Mit csináljak? Szigorú és hatásos diétákat írjatok kérlek, vagy honlapokat másoljatok be ha lehet, tornagyakorlatokat.

Figyelt kérdés
165 cm vagyok és 50 kg.Ez még szerintem nem hangzik olyan rosszul ,de a továbbiakban elmondom miért is szeretnék lefogyni.Amióta az eszemet tudom SOSEM voltam elégedett az alakommal... sosem viseltem olyan dolgokat amik rám feszültem,amiben látszott volna a hasam stb...volt ,hogy mondták normális az alakom,de én mindig úgy gondoltam ezt nem látják jól,hiszen honnan látnák ha csak bő dolgokat viselek ? rosszul érzem magam a szép és vékony lányok közelében...13 éves vagyok (7.-es) és úgy érzem már nem vagyok kicsi egy diétához és ideje változtatni.1 héten 1-1,5 kg-t szeretné fogyni és a célom 43 kg..segítsetek!!!

2013. nov. 19. 17:00
 1/6 A kérdező kommentje:
? hát ez kész..látnád a hasamat..komolyan..tudod mi az az anorexia?? mert hogy én az nem vagyok/leszek az biztos!!
2013. nov. 19. 18:09
 2/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

De csak mert 13 éves vagy...

Különben az ember nem annyira lelkes, ha másra kell dolgoznia. :)


Fogyókúrát elfelejtheted, ha nem akarsz egész életedben fogyni és hízni. A heti fél kilónál nagyobb fogyás pont ezt okozza, gyerek különben se diétázzon, hanem mozogjon sokat és ne egyen sokat. Ez elég.

Minél kevesebb kenyeret, tésztát, krumplit egyél, a hús maradhat, és a köretek helyett vagy a köret egy része helyett légyszíves zöldséget bevinni a drága szép szervezetedbe. Gyümölcs nem sok, mert cukros, kivéve az alma, abból ehetsz sokat, inkább zöldség. Remélem, hogy szereted a zöldborsót, káposztát, céklát. Ezen kivül még kismillió van, van miből választani.

Napi ötször kéne gyümölcsöt vagy zöldséget enni, ez azt jelenti, hogy minden egyes alkalommal valamit meg kéne enni, valamilyen formában.

Sportból akármi jó, amit tudsz napi félórában, vagy heti három órában űzni, főleg, ha amúgy keveset mozogsz vagy keveset jársz gyalog. Ez a heti három lehet ugyanaz, de lehet mind más is, lehet tánc, játék, sport, de séta is, ha szuszogásig gyorsítod. De szerezhetsz egy hullahopp karikát is, közben még olvasni, tanulni vagy tévét nézni is lehet. Igen, könyvet lehet közben tartani a kezedben.

Nagyjából ennyi.

Kerüld el a diétákat, hóttökkomolyan mondom, hogy több rosszat csinálsz vele magadnak, mint jót.

2013. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43 kilóra akarsz fogyni, ami 15.7-es BMI. Most 50 kiló vagy, tehát már most is kórosan sovány, de te kövérnek gondolod magad, mi több, SOSE voltál elégedett az alakoddal. Ez elég közel jár az anorexiához. Pedig inkább izmot kéne magadra szedned (=a súlyodat növelned kellene), az mutat szép alakot.
2013. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Hello, utolsó, a BMI, amivel számolsz, sztem felnőttekre vonatkozik.


[link]


A leányzó meg 13 éves, 18 assal egészséges kategóriában van.

2013. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha még nincsenek nőies formái, akkor ez igaz lehet, de ez esetben ne diétázzon mert nem is lesznek. Ha meg már vannak, akkor túl sovány.
2013. nov. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a cm és kg arány nem minden...tényleg nem vagyok vékony,különben nem szeretnék fogyni
2013. nov. 21. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!