Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fél krumpli 33 kalória?

Fél krumpli 33 kalória?

Figyelt kérdés
Csináltam héjába főtt krumplit, és félbevágtam egyet, lemértem és 50 g (1-2g plusz minusz)azaz kb 33 kcal. Ez így van, ugye?(Elég bizonytalan vagyok amikor valamire ilyen kevés jön ki)

2013. nov. 29. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, mert 100g-ban van kb 77 kcal, szóval kicsit több lesz a végeredmény.
2013. nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
A fél kg krumpli 500 g és nem 50!!! A többi stimmel!!!!
2013. nov. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindent nyersen mérj! Mondjuk a krumplinak nem tudom merre változik a súlya ilyen elkészítés mellett, de az a legbiztosabb, ha nyersen méred!


Mondjuk ha sok krumplit főzöl egyszerre akkor nehéz lesz beazonosítani, hogy melyik melyik volt... :D

2013. nov. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1 db krumpli csak nem fél kiló:)
2013. nov. 29. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy közepes krumpli súlya nyersen kb 160 g, ami kb 130 kcal, ennek a fele 65 kcal.



Az 50g-os fél krumpli vagy igen kicsike, vagy valamit elmértél.

2013. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Borsónyi és fél kiló között úgy kb. mindenféle krumpliméret előfordul, de a kérdező lemérte, így rendben van. Kivéve, hogy főtten mérte, nyersen talán jobb, vagy főtt állapothoz kell kalóriatartalmat keresni. Persze nem egyformák a krumplik, úgy értem, a víztartalmuk s a kalóriatartalmuk nem ugyanaz...


33 kcal pedig kevés, de fél krumpli is az :) Sok benne a víz, a krumpli nem az a nagyon tömény cucc. Rizsnél és kölesnél szoktam meglepődni, hogy egy nagy kanállal milyen minimális kalória van benne... Hja, én az olajos magokhoz és az annál töményebb ételekhez vagyok szokva :D

2013. nov. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!