Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek normális?

Szerintetek normális?

Figyelt kérdés

Szerintetek normális, ha 12 évesen nagyon kövérnek látom magam? Az osztálytársaimhoz (lányok) viszonyítva (szerintem) én DAGADT vagyok. Szeretnék fogyni, de imádom az édességet, és nincsen nagy önuralmam.. :D Nem, most kérem szépen, nem azért tettem fel a kérdést, hogy olyan válaszokat kapjak, hogy milyen a mai generáció, hogy a internetről kérnek segítséget, meg anorexiás ma minden fiatal lány, nem nem erről van most szó. Kérem a segítségeteket!

Előre is köszönöm!



2013. dec. 25. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Milyen segítséget kérsz ?

Inkább gondolkoznál.. leírtad, hogy mi a megoldás és azt is leírtad, hogy miért nem teszed meg... mert gyenge lófing vagy.


édességet zabálsz, mert nincs önuralmad --- > undorító dagadt állat leszel


nem zabálsz eszetlenül édességet, csak ritkán és utána azt le is sportolod ---> szép formás tested lesz.


Ilyen egyszerű.. te kis butuska papa pici lánykája, babázzál inkább.

2013. dec. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát az első nagyon durva volt. De lehet igaza van.

Én nem tudom, hogy dagadt vagy-e, nem látlak. Hány kg vagy és cm? Ebből bár nem biztos hogy megtudom mondani.

2013. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne nézd a magukat f@.szbúkra fényképezgető osztálytársaidat! Egyébiránt az első leírta a lényeget. És még csak nem is volt olyan durva...
2013. dec. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazat adok az előttem szólónak...


Én annyit fűznék hozzá:

1. nem látunk rólad képet, és még paramétert sem adtál meg... én is dagi voltam 12 évesen, tudom az akkori paramétereimet (cm és kg) így ha ezt megadnád akkor tudnék segíteni hogy kb. az átlagos 12 éves csajokhoz képest mennyire vagy kövér (ha az vagy egyáltalán)


írd le légyszi a magasságot és a súlyod!


2. Nem tudom, milyenek ezek a lány osztálytársaid. Nekem is volt általános suliba jó pár gebe osztálytársnőm akik kinéztek... mert én dagadtabb voltam. Ők viszont gebék voltak.


Egy kép sokat segítene, ha nem akarsz azt föltenni írj cm-t és kg-ot.


Amúgy én is épp ezért voltam dagi: kb 2 havonta ha 1szer ettem mekis kaját, meg a lángost se szerettem a zsíros dolgokat se, de a csoki nagy gyengém volt... a mikulásnapi ajándékaimat pl ( 2 tábla csoki, mikulásfigurák stb) felfaltam 1 délelőtt + 1 este alatt...

karácsonykor pedig 30 szalont is képes voltam megenni karácsony (ESTE!!)

vagy este 8kor egy zacskó nápolyit... vagy egy sima átlagos délután 1 tábla csoki meg se kottyant amikor 12 voltam. mert én is imádtam az édességet. Aztán rájöttem: vagy ez, és a további hízás (minden évben kb 2-3-5 kgot híztam) vagy leállok. Leálltam, fokozatosan. Sok hónapba telt de lement 18-22 kg.

2013. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*az előttem szólót az 1. kommentelőre értettem:D
2013. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenek: ***************************

De a többit köszönöm szépen:

Magasság: 155 cm

Súly: 48-49 kg

2013. dec. 26. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne üzengessél te kis porbafingó..


Te tettél fel egy idióta kérdést... akarat gyenge kis buta lányka vagy. Maradj dagadt inkább... jó az neked...

2013. dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok a tegnapi 23.09-es.


Én ezekre a paraméterekre nem a dagi kifejezést használnám. Na ők pl. dagik: [link]

nagyon...


Én is kb. ennyi lehettem ha jól emlékszem, 12 éves koromban. sőt...

emlékszem egy méredzkedésre 4.ből (4. osztály -> akkor 10-11 éves voltam) ott kb majdnem elsírtam magam mert az of-m megkérdezte, hogy hány kg vagyok. (amíg nem kérdezte meg, nem voltam szomorú)

És akkor mondtam hogy inkább nem válaszolnék. DE az osztályfőnököm erősködött hogy áruljam el... hát elmondtam, és kikerekedett a szeme, hogy "ENNYII?"

10-11 évesen (kb ilyen magassággal) voltam 48-51 kg. Nem emlékszem hogy 48-e vagy 51 :D mert asszem hazudtam az of-nek... :D talán 51-et mértek igazából és 48-at mondtam az of-nek... de még arra is kikerekedett a szeme. :D


És hát igen, én voltam az egyik legdagibb lány az osztályban...

szóval ha azt nézzük te már 12 éves vagy. Mondjuk nem nagy a különbség 1-2 év ide vagy oda. De el tudom képzelni hogy hogyan érzel most.


Van egy olyan emlékem, hogy óvodásként (akkor is sok édességet ettem és kövérkés voltam...) megkérdezte az óvonéni, hogy pl. hány túrórudit eszem egy nap. Mondom 3-at. És neki is kikerekedett a szeme, hogy "3-at?? Nem sok az?" persze ez csak pl desszert volt egy főétkezés után... nem beszélve a reggeli, tízórai stb-ről.


Szóval a tanácsom:

először nem fogod tudni elhagyni az édességet. Nem tudom miért, de függőséget okoz, mint pl. a kóla. Vagy pl. a mekiskajákban is olyan ízfokozók/adalékok vannak (direkt tesznek bele ilyeneket) hogy utána újra megkívánd őket. A cukor is okozhat függőséget, tapasztaltam magamon.

Szóval ne azt mond, hogy "holnaptól nem eszek semmi édességet" mert oké hogy kibírod 3-4 napig aztán jön egy hatalmas zaba... (sok évnyi tapasztalat)

Javaslatom: ha egy nap pl. 2 szelet csokit eszel, ezt csökkentsd le napi 1 szeletre, és reggel/délelőtt edd (semmiféleképp ne este!)

ha pl. csak 1 szelet csokit eszel (de azt minden nap) vagy 1 db sütit, akkor próbálj kétnaponta enni édességet csak.


És így tovább fokozatosan.


További fokozatosság: este ne egyél kenyeret, tésztát, rizst, semmi ilyesmit. Saláta (csirkehúsból, halból, pulykamellből + zöldségek, vagy tojással pl.) remek választás.


Ha iszol cukros üdítőket, azt hagyd el. Ha nem szereted a sima vízet, vegyél ízesített vizeket vagy cóla zerót. Ihatsz teát is, csak ne mézet/cukrot rakj bele, hanem édesítőt.


Tesid van a suliban? Ha igen, akkor az jó. Ezen kivül nem sportolsz valamit? érdemes lenne elkezdeni. Pl. úszás? vagy nem szeretsz vmi sportot? írj, akár ide, akár privátot is írhatsz nekem.

2013. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!