Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kb.2 hete próbálok "tudatosan"...

Kb.2 hete próbálok "tudatosan" étkezni. Számolom a kalóriákat, a fehérjét, a zsírt, a szénhidrátot. (? )

Figyelt kérdés
Nem fogyás miatt, csak kíváncsi voltam, hogy mennyit eszem és milyen összetételben. Nem volt olyan nehéz eddig betartani, mert olyan extrém mértékben nem tér el az eddigi táplálkozásomtól, persze azért vannak változások, leginkább annyi, hogy nem eszem édességet és sokkal kevesebb kenyér/péksüti félét eszem. Azóta viszont fáradtabb vagyok és szinte minden nap hasmenéses jellegű a székletem. Ez lehet ettől? Valamit rosszul csinálhatok?
2014. jan. 4. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elkaptál valamilyen betegséget. Attól, hogy kicsit kevesebbet eszel, nem leszel sem fáradt, és hasmenést kapsz.
2014. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Javítva: hasmenést sem kapsz.


(Elnézést, nem olvastam vissza, mielőtt elküldtem.)

2014. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam el semmit, nem olyan, mint amikor beteg vagyok, vagy rosszul vagyok. Nem is hasmenésem van, hanem csak olyasmi.
2014. jan. 4. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:

A fáradtság oka lehet a kevés szénhidrát bevitel.

Esetleg leírhatnád egy napi menüdet, hátha többet tudunk segíteni.

2014. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fáradság nagy valószínűséggel a kevés szén-hidrát miatt van. Székletproblémát okozhat, ha pl. kenyér nélkül ettél rántottát vagy túl sokat ettél valamiből, illetve hasonlók, az emberek emésztése egyedi, néha nem bírnak ezt-azt.
2014. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam a kevés szénhidrátra. Csak nem értem, hogyha a megfelelő mennyiségben, arányban ettem, akkor hogy lehet kevés. Illetve ha többet ennék, akkor meg túl sok szénhidrátot ennék. Vagy ez annyira nem szentírás, nem lehet mindenkire pontosan kiszámolni? Vagy rossz, amivel számolom? kaloriabazis.hu


1 napi étkezésem:

3 dl tej, vajas pirítós teljes kiőrlésű kenyérből 2 db, 2 szelet sajttal

1 db banán

grillezett csirkemell, párolt cukorborsóval, szárított paradicsommal

1 db alma

8 dkg sovány túró, aszalt vörös áfonyával, 2 kávéskanál napraforgómaggal, 1 kávéskanál lenmaggal


Többi nap is hasonló, minden nap eszem gyümölcsöt, az ebéd mindig főtt étel, vacsora sokszor túró, néha leves, reggelire általában valami kenyérféle kakaóval vagy tejjel.


A pozitív változás eddig annyi, hogy lapos a hasam, de gondolom az a gyakoribb wc-zéstől van :)

2014. jan. 4. 21:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az eddigi étkezésemhez képest annyi a fő változás, hogy vacsorára mindig gyümölcsöket ettem magokkal vagy szendvicset, és minden nap ettem csokit.
2014. jan. 4. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is a KalóriaBázist használom, de ilyenfajta tüneteket nem tapasztaltam.

Én azt tapasztaltam, hogy amíg nem figyeltem oda a kenyérfélékre, ettem akár kellett, akár nem, szóval azt a szervezet nehezebben emészti, ezért attól lelassult az anyagcsere. Most, hogy kevesebb a ch-bevitel, tisztul a szervezeted, majd helyreáll. Arra vigyázz, hogy reggel-délelőtt-ebéd során azért egyél valamennyi ch-t is, hogy a kellő kcal is meglegyen a szervezetnek. Ha így teszel, nem fogsz erőtlen és gyenge lenni napközben!

2014. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as vagyok!

Egyébként én még mellé tettem a Norbi-kódok szerinti besorolást, és figyelem, hogy lehetőleg betartsam, a nap melyik szakában, milyen fajta kaják ajánlottak, és miket nem tanácsos pl. d.u. este enni, stb. stb.

2014. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!