Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ennyire kevés lenne a bevitt...

Ennyire kevés lenne a bevitt kalória, vagy normális, hogy az átállásra így reagál a szervezetem?

Figyelt kérdés

Régebben mindig addig ettem egy étkezés alkalmával, amíg teljesen jól nem laktam.

Most kiszámoltam, hogy az alapjárat kcal égetésem 2207 kcal, az alapanyagcserém pedig 1605 kcal, de úgy állítottam be, hogy naponta 1800 kcal-t egyek. Ebből 140 g a fehérje, 180 g a ch és 55 g a zsír.

Szóval egyik étkezéskor sem eszek annyit, hogy elteljek, méregetem a kajáimat.


Reggelről tojásfehérjés zabkásával indítok, tízórai általában gyümölcs (alma, banán, mandarin), az ebéd változó, kb. 500 kcal szokott lenni, uzsonna tojásrántotta vagy omlett (zsír/olaj nélkül), vacsi zacskóban sült csirkemell.

Igyekszem 3 óránként enni, de a reggeli után már 1 órával kezdem érezni, hogy valami nem jó. Émelygek, rossz a gyomrom (nem fáj, csak gyengének érzem), kicsit hányingerem van és sokszor járok wc-re. Nem hiszem, hogy a zabpehelytől van, mert ha tk kenyeret eszek, akkor is ez van. Ebéd után pedig már teljesen kész vagyok... Alig van erőm.

Az 1800 kcal-t pedig alig bírom összehozni, legtöbbször a fehérjén bukik a dolog. Átlagban így kb. 1400 kcal-t eszek naponta.


Egyébként minden nap 1 órát gyors tempón taposógépezek, jövőhéttől már edzőterembe fogok járni. Ott, mint régen is, 1 óra ellipszistréner és 15 perc evezőgép lesz a program, aztán majd a súlyzós edzésre is rátérek.

A taposással (és az ellipszissel is) 6-700 kcal-t égetek naponta. Minden nap megvan a 3 l folyadékbevitel (víz és ízesítetlen (szálas) zöld tea)

(zsírszegény, teljes kiőrlésű termékeket eszek, eritrittel édesítek, a zöldségeket és húsokat párolva eszem)


Na de a lényeg, hogy tényleg ennyire kevés lenne reggel a kb. 360 kcal, majd ebédre a kb. 500 kcal ahhoz, hogy legyen energiám és ne érezzem, hogy menten éhenhalok?

Normális az, hogy ennyire rosszul vagyok már az első kajálás után egy órával és hogy ennyit járok wc-re (nem a sok folyadék miatt...)?



2014. febr. 1. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem értem, én ennél sokkal kevesebbet eszek és többet mozgok mégsem vagyok rosszul, sőt, tele vagyok energiával. Szóval valami nincs rendben, 1600 kalóriával nem szabadna éhezzél. Esetleg egyél több zöldséget.
2014. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zöld teát éhgyomorra iszod ? Nekem attól szokott hányingerem lenni,vagy ha keveset eszem előtte, és hamar kiürül a gyomrom. Próbáld meg ebéd után inni.
2014. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eddig mit ettél reggelire? Mert lehet, hogy a régi fajta reggeli az, amit elvisel a szervezeted.


De lehet, hogy az a baj, reggel nem kapsz elég energiát.


Ezen kivül nem mindenki egyforma, van aki reggel rosszul türi az aránylag sok szenhidrátot, van, akinek meg éppen arra van szüksége.


Nekem az vált be, hogy reggel meg délben eszem többet, este kevesebbet (kcalban számolva). A te esetedben ez reggelire 500, ebédre 500, este 300-at jelentene, a többi meg a délelötti-délutáni köztes étkezésre marad.

2014. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A folyadékot mikor iszod? túl gyakran eszel. ha közvetlenül evés után iszol, az bezavarhat, mert nem tudsz rendesen emészteni, és ha ilyen gyakran eszel, akkor valószínűleg nem telik el 1,5 óra evés után, amikor iszol, mert annyi lenne a normális. ivás után meg legalább félórát kell várni, mielőtt ennél.


több gyümölcsöt kellene enni és a zöldséget is nyersen.

2014. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1

Igyekszem több zöldséget enni, most vettem brokkolit, holnap karfiol lesz, borsót is sokat eszek.


#2 #4

Van, amikor éhgyomorra iszom, de most 3 napja nem ittam csak vizet, és így is rosszul vagyok. Vizet kb. 3 dl-t szoktam inni, miután felkelek, és kb. fél óra el szokott telni a reggeli és az ivás között. Minden étkezés előtt megiszok 2-2,5 dl vizet, de sokszor van, amikor rögtön eszek is rá. Étkezések után szoktam várni kicsit, de nem sokat. :/


#3

Reggeli eddig tojásrántottát vagy 2 szendvicset ettem, de igazából ezektől sem voltam túl energikus. Főleg nem a tojástól. Igen, lehet, hogy reggelről többet kellene ennem, gondoltam rá én is.

2014. febr. 1. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!