Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tartsam meg a mostani...

Hogyan tartsam meg a mostani súlyom? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Koplalással(napi max. 600, de általában kevesebb) és sok sporttal eléggé lefogytam,de már belefáradtam a dologba,másfél éve csinálom ezt.Hogyan tudnám megtartani a jelenlegi súlyom,úgy h visszaállok egy normális kajamennyiségre?Fokozatosan egyek többet,vagy sportoljak többet?Vagy mindkettő?Segítsetek!! 16/l , 172 cm,48 kg vagyok most.

2014. febr. 15. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Pszichológus, anorexia nervosa.
2014. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Kérlek okoskodj máshol.
2014. febr. 15. 20:36
 3/11 anonim válasza:

Jesszus! 172 cm és 48 kiló??????

Tudom, hogy nem ez a kérdés, de gebe vagy lány!!!!

170 centi vagyok, jelenleg 52 kiló és én még FELSZEDNI szeretnék vagy 5 kilót mert jelenleg hiányolom a seggem és a melleim is (betegség miatt fogytam le korábban)

48 kilóval még vért sem adhatsz, kapásból kidobna minden orvos, hogy ALULTÁPLÁLT vagy!

Szóval ne nyekeregj, hogy így érzed jól magad, meg különben kövér lennél, mert az már tényleg az anorexia első jele!

Egyél rendesen! főtt ételt is, zöldséget is, gyümölcsöt is, sőt néha még sütit is! sportolj rendszeresen, normálisan. (Értem ezalatt, hogy semmi értelme a heti egyszeri kínzásnak a konditeremben ha utána meg liftel mész fel az elsőre is... nem kell megszakadni, de legyen rendszeres a mozgás)!

Ehhez a magassághoz meg ne aggódj ha felszedsz vagy 5-6-8 kilót, még az is NORMÁLIS!!! sőt! ha megnézed a képet, és kiszámolod a testtömeg indexedet, abból kiderül, hogy a 48 kilód alig 16-os BMI-t jelent, ami a súlyos soványság!!!!

A BMI alapján a NORMÁL testsúlyod alja kb 54 kg lenne!!!!

2014. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Előző vagyok, lemaradt a kép, amiről írtam:

[link]

2014. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most edd meg amit főztél... hülye voltál és ezt te is tudtad, hogyha koplalással fogsz lefogyni, minden falatért kapálózik majd a tested, és ha vissza akarsz állni normálisabb adagokra rögtön le fog rakódni...és visszahízol. de amilyen hülye liba vagy, meg is érdemled...


és már bocsi de a szüleid is idióták hogy ezt hagyták....nem hiába...biztos öröklődött a hülyeség.

2014. febr. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: Köszönöm, h normális választ adtál,sok sikert,remélem sikerül neked amit leírtál. :)))

Harmadik válaszoló: Ahelyett,h engem vagy szüleimet(akiket nem is ismersz,csak látatlanba ítélkezel) ócsárolod, jobb lett volna ha nem is írsz semmit.Egyébként a koplalás nálam nem egy próbálkozás a fogyás céljából,hanem most próbálok kilábalni az anorexiából. De azért köszönöm az intelligens válaszod, határozottan a hasznomra vált.

2014. febr. 17. 15:07
 7/11 anonim ***** válasza:

"most próbálok kilábalni az anorexiából."


Ott az első válaszban a megoldás, amit szépen leszavaztál...

2014. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
attól még a szüleid hagyták hogy ezt tedd magaddal....
2014. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A csontozat erősségét, súlyát nem veszi figyelembe a bmi index! Egy ismerősöm ENYHÉN elhízott, majdhogynem átlagosnak mondanám a testsúlyát, az index szerint meg nem hogy túlsúlyosnak, de első fokúan elhízottnak jelzi.


! Orvosi vizsgálat kimutatta, h nagyon erős, EGÉSZSÉGES csontozata van, ami jelentősen növeli a testsúlyát!!


Ez az egyik "akadémikus" hiba a képletben.


A másik meg az, hogy az akadémikus tudomány rengeteg hülységet állít m,ás vonatkozásokban is, nagyrészt direkt, megvezetésból, részben meg mert van, amiben bizonytalan, és van, amit önhitten jól gondol, még sincs teljesen megalapozva. Szinte csak a matematia, ami úgy 80-90%-ban megállja a helyést, és ezt NEM a magas matematikára mondom, ne maz absztrakt matekra, ugyanis ha azt is belevennénk, akkor a mateknak legalább a 25%-a vitatható tényezőkből állnak, és féligazságokból, meg tévedésekből!


Hát még a többi tudományág...!!


Tegyük hozzá, én az objektivitást pártolom, nem vagyok vallásos. Számos alternativ kutató közelebb jár az igazsághoz, mint a hivatalos, de persze nem áll a hatalom érdekében elismertetni az igazságot, csak kis részt, azt is csak a gyanu elterelésére...


Én pl tökéletesnek tartom az alkatomat, egy picit talán izmosabb is lehetnék, de ettől NEM nőne a súlyom! Mégis, a bmi index szerint nemhogy enyhe soványság jön ki az alkatomra, de annál is soványabb kategória (mérsákelten sovány)!


Ráadásul a szervezetem pontosan ilyen, sose fojtottam el az evést, mindig is imádtam enni amit szeretek, ráadásul poliszaharidokat is, ami a legtöbb embert hízlalja (pl kenyér, tészta). De engem semmi se hízlal - gyerekkoromban húsevő voltam, akkoriban se híztam.

Tehát eleve olyan az alkatom, amilyenre genetikailag predesztinált, azaz nem erőltetem semmilyen irányba. Akkor ez a buta index képlet hogy a francba jelez számomra KÉT fokozattal is eltérőt a normálnak nevezett alkattól??


A kedves kérdező alkatát normálisnak találom. Nem érdekel, h a többség ne mannak találja. A többség hagyja magát megvezetni az akadámikus tudományosságtól, azok képleteiról is, holott többségében azok félrevezetőek! Hát még a statisztikáik... És hát egy testtömegindex is kísérletekre és statisztikákra hivatkozik, az orvosi (fél)ismeretek "mellett"...


Szóval a tudománnyal szemben nem árt gyanakvónak lenni, amondó vagyok! Ezer példát tudnék még mondani a tudományos félrevezetésekból, ill kisebb részük "csak" tévedés. A tudomány , "érdekes módon", újra és újra felülírja önmagát, de mindig az aktuális állítását hiszi a "legszentebbnek", mindenki meg aki mást állít, azt az akadémikus ,hivatalos tudomány leszólja, és/vagy nevetségesnek próbálja beállítani...


A hivatalos, akadémikus tudomány egy vallás vaklójúban, ami manpilálja a köznépet! És NEM a scientológiára utalok most, bár az is épp így egy vallásos manpipuláció.

2014. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
*önhitten jól gondol = önhitten rosszul gondol
2014. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!