Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy megy ez a kalóriaszámlálá...

Hogy megy ez a kalóriaszámlálás? A bevitt, megszámolt kalóriát el kell égetnem?

Figyelt kérdés
megszámolom mennyi kalóriát vittem be az adott nap és azt el kell égetnem pl kocogással? Köszönöm előre is a választ. Mellesleg heti 3 nap súlyzós edzést végzek haladó szinten, csak a rajtam lévő fölösleget szeretném eltüntetni.
2014. febr. 16. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha haladó szintén súlyzózól,akkor kéne tudnod,hogy a makrotápanyagokat számoljuk,nem a kalóriát. Testsúlykg-ként 3 g fehérje és 2.5-3 g Ch-val/nap indítsd a diétát,majd szép lassan csökkentsd a Ch-t!
2014. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van egy alapfelhasználásod, ami arrra kell, hogy a szived dobogjon, lélegezz, az egyéb belsö szerveid müködjenek, a testhömérsékletedet tudd tartani - ez áltag embernél kb. 1300 kcal körül van.

Ha már nemcsak fekszel és "élsz", hanem bármi mást is csinálsz, ahhoz megint kell plussz energia - életm´dotól függöen 500-1500 plusz kalória.

Ez az a mennyiség, amivel a súlyodat tartod.


Ha emellett sportolsz, akkor az megatív kcal-mérleget okoz és fogysz töle, ha a sportra plussz kalóriakat viszel be, akkor tetod a súlyodat, ha meg még ennél is többet eszek, akkor hízni fogsz.

2014. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem. Dehogyis.


Nem tudom hány kilós, éves és magas vagy, de napi kb 2000 kalória kell súly megtartáshoz. Ha emellé te még sportolsz, akkor fogyni fogsz. Nem kell sokat, kb 600-800 kalóriát sportolni. De ha mondjuk lemész 1800ra akkor lehet gyorsabb lesz. De az alá NE menj! És a minimum 1200 kalórát fogyassz el naponta, úgy hogy a normális beviteledből kivonod a mozgást. Magyarán ha mozogsz 800 kalóriát akkor 1200+800. Ez fontos!!

2014. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, egy gyors összegző, hogy biztos jól értettem a dolgot... szóval 1700 kalória a minimum kb. fehérje 2,5-3g/testsúlykilogramm 2000 fölé meg ne nagyon menjek.
2014. febr. 16. 19:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 1200-as kalórialimiten vagyok, dietetikus ajánlotta.

Ez azt jelenti, hogy akkor is fogyok, ha semmit sem csinálok, de edzés mellett nyilván sokkal hatékonyabb. Tudnod kell, hogy a szervezetednek akkor is van energiaigénye (pl. az anyagcseréhez), ha csak fekszel egész nap. Nagyjából 1600 kalóriát égetsz el, ha semmit nem csinálsz. Minden mozgás, fizikai igénybevétel kalóriaégetése ehhez adódik hozzá. Ha tehát Naponta pl. 2000 kalóriát égetsz el az életmódoddal, akkor csak annyit kell tenni, hogy ennél kevesebb kalóriát viszel be naponta. 1500 jó, de csak abban az esetben, ha sokat mozogsz, és minden nap. Ha nem, akkor ezzel csak nagyon lassan fogsz kilókat veszteni.

Én 1200-as limittel, heti kétszeri edzéssel hetente 80 dekát - 1 kg-ot fogyok.

2014. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!