Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy pizza 2000 kalória körül...

Egy pizza 2000 kalória körül van? Mondanátok valamilyen fogyókúrásabb változatot?

Figyelt kérdés

Én ledöbbentem, azt hittem, hogy max 1000, szóval egy 6 szeletesben, egy szeletben kb 160. Így meg is ettem néha 2 szeletet. De 2000 körül van, akkor majdnem 700 kalória csak 2 szelet pizza?? Amitől jól se lakok:(

Pedig annyira szeretem...

Nem lehet megcsinálni itthon valahogy, teljes kiörlésű liszttel, vagy nem tudom, hogy ne legyen ennyire durva?


2011. aug. 5. 11:15
 1/4 A kérdező kommentje:
még a vegetáriásus is 1700...és az nem is jó. Egy átlagos pizza, normál méret 1900-2000. Vagy több. Szörnyű.
2011. aug. 5. 11:17
 2/4 anonim ***** válasza:
ha Te otthon megcsinálod vékony tésztából, nem túl sok feltéttel akkor simán lehet egy nagyobb pizza 1000 kcal, de ehezz minden egyes dolgot amit hozzáadsz számolnod kell h kb hány kcal.
2011. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos, ha ennyire vigyázni akarsz az alakodra és közben pizzára vágysz, akkor a probléma úgy orvosolható, hogy otthon saját kezűleg készítesz, és akkor tudod is, mi van benne. Egyébként is igaz, hogy ha egészségesebben és kalóriaszegényebben akarsz étkezni, akkor az előre elkészített/rendelt kaják helyett magadat kell bevetned a konyhában. Hát ez van, erőbefektetést igényel.


Ha teljes kiőrlésű tésztát készítesz, az egészségesebb is plusz jobban eltelít, "jobban laksz" tőle. Vannak remek receptek (kcal tartalommal) a neten (bár főleg angolul) a tésztához.


Itt pl. 12szeletes pizza receptje - önmagában a tészta 766kcal, és azt teszel rá, amit szeretnél, azt már magadtól is kitalálhatod és kiszámolhatod.

[link]


De még van sok:

[link]

[link]

De ha találsz bármilyen más receptet, és nincs megadva a kcal, összeadod a hozzávalók kalóriatartalmát, és rögtön megvan, ami neked kell.

2011. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A teljes kiörl. lisztben ugyanannyi kalória van, csak egészségesebb. Az igaz, hogy jobban telít és kevesebbel jóllaksz, de a tésztában max. keverni tudod fehérliszttel fele-fele arányban, mert ha csak tk-ből csinálod, nem lesz finom.


Számít, mennyire zsírosan csinálod.


Ha vékony tésztásat csinálsz, akkor igaz, hogy 1 szeletben kevesebb kalória van, de több szelettel laksz jól (ezt a fenti hozzászólónak üzenem).


Ha 1 szelet pizzához eszel 2 paradicsomot, egy darab uborkát, némi salátát, olajbogyót, kevés feta sajtot (görög sali), az nagyon finom, és jobban laktak, viszonk kevesebb szénhidrát és kevesebb kalória. Próbáld ki.


Végül egy "érdekes" infó, ami engem döbbentett meg: egy adag pörkölt nokedlivel (zóna, nem 3-szor veszek a lábasból!) 1300 kcal. Anyukám heti szinten főzi a pörköltet, gyerekkorunkban is, ezek után azt csodálom, hogy nem vagyunk 200 kilósak...

2011. aug. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!