Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mekkora adagot szabad ennie...

Mekkora adagot szabad ennie egy 67 kilós és 160 cm -es nőnek diéta alatt?

Figyelt kérdés

mekkora adagot?

Ha csak tojás mennyiségben nézzük, azt kb tudjuk mekkora .

Pl kb akkora mennyiséget másból mint pl 5-6 tojás ?



2014. ápr. 5. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hülye kérdés!


Az ehető "adag" az étel MINŐSÉGÉTŐL, tápanyagértékétől függ!


Nem mindegy, hogy csokiból eszel 5-6 tojásnyit, vagy zöldségköretből.


Egyébként tojásból MAX. kettőt!

2014. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jó! Lehet hogy elég bután fogalmaztam meg!

Én most délben ettem egyszerű húslevest kb 2 dl, és retek salátát aminek tartalma, retek, tejföl,kisütött füstölt szalonna kockák kb 3 db 1 cm-nyi kb, 1 tojás,vöröshagyma zöldje.(kb 1 közepes ökölnyi lehetett mennyiségre)

És éhes vagyok nagyon éhes!

Nézegettem máshol étrendeket de brutál kevés volt felsorolva 1 szelet selyemsonka 1 abonett kenyér 1-2 karika paprika.

Nekem ezek kevesek.

Miért?

2014. ápr. 5. 12:44
 3/13 anonim ***** válasza:

Selyemsonka és abonett kenyér marhaság. Én pl. ma ebédre 200 gramm salátát ettem (ez egy jó púpos mély tányér) és hozzá 2 csirkemellet. Dugig vagyok. Estére ugyanez lesz (200 gramm sali), csak 250 gramm zsírszegény túróval. Úgy tele vagyok ezektől mint a fene.

Nem lehet, hogy még viszonylag rövid ideje fogyózol és nem szűkült össze a gyomrod? Ha éhes vagy egyél egy almát, vagy inkább menj ki a szabadba pingpongozni, kutyát sétáltatni, bringázni, akármi. Tereld el a gondolataidat!

2014. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és hozzáteszem, hogy 165 cm vagyok, 86 kilóról indultam, akkor még voltak kilengések, múlt hónapban 53 voltam, és már nem is kívánom annyira a kaját, beállt a szervezetem. Sok-sok csirkemell, halak, rák (persze minden natúr, kókuszolajban sütve), túró, natúr joghurt, és saláta töménytelen mennyiségben. Édességnek alma. Nekem csak így ment, hogy teljesen elhagytam a kenyeret, abonettet meg ilyeneket, mert csak visszaveszik a fogyást.
2014. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Úristen 250 gramm zsírszegény túrót eszel vacsorára?

Én csak reggelre és tízoraira összesen ettem 90 gramm túrót az sem mind túró volt mert a fele tejföl volt és 2 db tojást a két evészetre.

Mit tartalmaz a te salátád?

2014. ápr. 5. 12:56
 6/13 A kérdező kommentje:
Mióta diétázol hogy sikerült leadni több mint 30 kilót?
2014. ápr. 5. 12:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Ügyesen válogasd össze a diétádat úgy, hogy minden /fehérje, szénhidrát, zöldség-gyümölcs/ legyen benne, de ne haladja meg a napi 1200 kalóriát. Ehhez minden segítséget megtalálsz az interneten.
2014. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Én csak reggelre és tízoraira összesen ettem 90 gramm túrót az sem mind túró volt mert a fele tejföl volt és 2 db tojást a két evészetre. "


A tejföl sokkal több kalóriát tartalmaz, mint a túró, ezért a tejföl nélküli túróból akár 3-szor annyit is ehetsz, nem hízlal jobban, de laktatóbb.


De eleve igen nagy gondok vannak az elképzeléseddel, hogy hogyan lehetne (tartósan) lefogyni.


Jelentkezz be a kalóriabázis.hu oldalára, ott részletesen el van magyaráva, hogy miért jó kalóriákat számolni, illetve hogy NINCS tilos étel, mindent lehet enni, csak egy-egy dologból megfelelö mennyiséget. Ott az adataid alapján kiszámolja a renszer, hogy neked mennyi kcal-ra van szükséged a fogyáshoz, amit megeszl, azokat csak be kell írni, és kiszámolja, hogy ez hány kalória, illetve hogy az alapvetö tápanyagokból mennyit fogyasztottál és mennyi kellene.

Ezen kivül van egy nagyon jó fórum is, ahol a régebbi felhasználók tanácsokkal is segítenek.


Itt meg néhány siker képekkel:

[link]

2014. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Konkrétan 3 éve kezdtem a diétát, 18 éves koromban, először koplalással lementem 70-re, aztán a visszament 77-re, és akkor hogy megállítsam a visszahízást inkább elkezdtem normálisan kajálni, és utánanéztem mikor-mit lehet. Ez úgy másfél éve volt.

A saláta előre csomagolt, a Spar-ban szoktam venni. Mindenféle van, a tegnapiban jégsaláta, retek, reszelt répa, meg ki tudja mi volt még, én tettem bele 5 koktélparadicsomot, meg egy paprikát (ilyen piros színű és édes, nem tudom mi a neve). Én úgy vagyok vele, hogy nem tudom mondjuk 3 kocka csokit enni hetente, vagy tk. kenyeret (mert azt utálom) hanem inkább elhagytam egy csomó fölös kaját, ami meg maradt abból konkrétan annyit zabálok szinte amennyit akarok. Így maradt a csirkemell, tojás, túró, natúr joghurt, néha kefir, alma, saláta, mindenféle hal és tengeri szöszmösz. A kenyértől, sajtoktól és persze édességektől híztam el amúgy annyira, régen úgy nézett ki egy napom hogy reggelire kakaó és pékáru, tízóraira szendvics, ebéd a menzán aztán ebéd itthon, leültem a számítógép elé és folyamatosan ettem amik voltak itthon, tejszelet, milka csoki, szendvics, ilyen kínai tésztás leves, ketchup, majonéz és persze estig meg sem mozdultam. Azóta lett egy kutyám aki elég aktív, alaphangon 3-4 órát lent vagyok vele szabadban, 3X eszem egy nap és csak azokat amiket az előbb felsoroltam. Úgy tűnik 53-55 kiló között az ideális a súlyom, mert ennél lejjebb nem megy (bár nem is vagyok ráfeszülve).

2014. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkora adagot kell enni, hogy jóllakj vele.
2014. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!