Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik ha megszünteti az...

Mi történik ha megszünteti az ember a kalóriadeficitet (leadta a súlyt, amit szeretett volna), visszajönnek a kilók?

Figyelt kérdés
Mármint úgy gondolom, hogy visszaáll a normál 2000-2400 kalóriás étrendhez, a kilók visszajönnek? Azért jutott ez eszembe, mert tegnap kb. ennyit ettem a szokásos 1700-1900 kcal helyett, és már többet mutatott a mérleg 1/2 kilóval..lehet, hogy túlreagálom, hiszen tudom, hogy ingadozhat a súly és nem kéne naponta méregetni magam, de ilyet még nem tapasztaltam:( A túlsúlyomról: 18 kg, várandósság alatt jött fel, szoptatok (csak anyatejes még a baba), 1 hónapja vezettem be kalóriadeficitet, 3,2 kg-t fogytam idáig (nagyon drasztikusat nem szeretnék a tej miatt, bár én nem láttam változást, akkor rögtön abbahagytam volna). Köszi a válaszokat!
2014. máj. 12. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Egészséges embernél egészséges étrend mellett önszabályozó folyamatok meggátolják a hízást normális tápanyagfogyasztás mellett, szénhidrátevő embereknél a kialakuló hormonzavarok miatt a szabályozás nem megfelelő, létezik hízás.
2014. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha előtte nem koplaltál, akkor súlytartó kalóriabevitel (és természetesen megfelelő makrotápanyag megoszlás) mellett, nem szabadna híznod.


Persze ehhez az kell, hogy tudd, hogy mégis mennyi neked a súlytartó érték.

Ez a 2000-2400 például az én életvitelem (ülőmunka) és magasságom/súlyom függvényében erősen hízókúra lenne, nem pedig súlytartó.

(És igen, Tápi, akkor is híznék ennyitől, ha a te általad egészségesnek vélt étkekből ennék ennyit.)

2014. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fél kilót emiatt nem hízhattál, nyugi. Biztos víz, salakanyag, a test természetes súlyváltozása, a mérleg se tuti, hogy mindig jól mér...

Ha csak megszünteted a kalóriadeficitet, de nem eszel többet, mint amire szükséged van, nem kéne híznod. Nem paráznék rajta, nyilván ne legyen ereszdelahajam, egyél jóféle ételeket, s ha mégis híznál hosszabb távon, majd picit visszafoghatod magad. Előre ne aggódj ezen.

Emberfüggő, étrendfüggő, életmódföüggő s ki tudja még mi, hogy az ember mennyire könnyen tartja a súlyát. S nemcsak a kalória számít, hanem az ételek összetételei is, úgy tűnik. Mivel az hat a testre, ami nem mindig ugyanannyi kalóriát éget ugyanabban a helyzetben...

2014. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak azért történt, mert a megemelt kalóriával együtt több szénhidrátot is viszel be (ami oké), talán a glikogénraktáraid is feltöltődtek, ez pedig plusz vizet köt. És a több kajával több salakanyag is jár. Ha heteken keresztül egyre növekszik a súlyod, akkor már elkezdhetsz gondolkodni, hogy kevesebbel kellene súlyt tartani, de egy mérésből még ne vonj le következtetést.
2014. máj. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) /ma reggel ismét annyit mértem, mint tegnapelőtt, érdekes egy dolog ez:)/
2014. máj. 13. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!