Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le tud fogyni egy ember...

Le tud fogyni egy ember pusztán akaraterővel (gyomorgyűrű, és ehhez hasonló beavatkozás nélkül) 90-95 kilót?

Figyelt kérdés
Vagy ekkora felesleget már lehetetlen egyedül leküzdeni? Mit gondoltok erről? Esetleg valakinek a környezetében volt hasonló? 60-70-80-90 kilós fogyásra gondolok.
2014. ápr. 13. 01:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Igen, le lehet fogyni ha az illetőnek nagy akaratereje van.

A kollégám az élő példa rá. 170 kilóról fogyott le 80 kilóra. 90 kilót fogyott. Hatalmas akaratereje van, de némi segítséget kapott.

PL: Elment konditerembe, és ahogy mesélte, ott a tréner segített abban, hogy minden egyes feladatot amit kiírt, becsületesen végig csinálja. Végig a sarkában állt, és figyelte, ha kellett noszogatta. Mondta is, hogy sokszor elege lett belőle, de cikisnek tartotta ha feladja, inkább csinálta. Otthon meg a felesége volt az aki készítette az ételt neki, és csak annyit evett amennyit az asszony elé tett. Lassan fogyott le (majdnem 2 év alatt) de látványos lett. Bár elmondta, hogy figyelt mindenre, és ma is sportol rendesen, de mivel több éve hogy ilyen kövér volt, a bőre nem tudott rendesen visszaregenerálódni. Nem lóg csúnyán a bőre, de csíkos lett.

2014. ápr. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

ha elolvassa a paleo könyvet és kellően beparázik az ott olvasott dolgoktól és ennek hatására be is tartja a leírtakat,akkor simán le tud.

az akaraterő meg kevés.

nézd meg az anorexiásokat,olyan akaratuk van,hogy képesek meghalni érte,kőkemények,mégis ostobaság és tudatlanság amit csinálnak.

egyszóval az akarat vajmi kevés.

tudás kell.

meg kell értened,hogy miért történik az ami és hogyan lehetsz pontosan olyan amilyen szeretnél lenni.

2014. ápr. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Gyomorgyűrű a lusták eszköze!

Nem kell annyi gyors felszívódású szénhidrátot enni meg cukrot és telített zsírsavakat!

Ezeket az ember kihagyja az étkezésiéből máris fogy 5 kg egy hónap alatt!

2014. ápr. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Hát én soha életemben nem olvastam el ezt a paleo könyvet, azt sem tudtam, hogy létezik ilyen könyv. Mégis fogytam 30 kilót.

Nem kell tudás, csak akaraterő. Ha az ember AGYBAN eldönti, hogy fogyni akar, és ez az érzés már túl erős akkor fogyni is fog az ember.

Az anorexiásokat meg kár volt megemlíteni, ugyanis ott komoly betegség lappang. Ők a fogyókúrát nem úgy értelmezik mint egy egészséges ember. Náluk komoly képzavar van.

2014. ápr. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Gyomorgyűrű a lusták eszköze! "


valami hasonlóképp gondolom én is... illetve úgy, hogy nem fogom a könnyebb utat választani. Én nem érezném sajátomnak azt a sikert, ha gyomorgyűrűvel fogynék le. Amellett nekem meg sem csinálnák, mert endokrin betegséggel is küszködök. (kezelve van)

Persze nem mondom azt, hogy azért híztam meg, mert ez nem igaz. A sok kaja is ludas volt, legalább annyira amennyire a betegség, ha nem jobban.


Én is kb 2 évre számítok. Legalábbis remélem hogy ennél több nem lesz. Amúgy már majdnem 2 hónapja csinálom az életmódváltást és a mozgást. Centikben elég látványos a dolog, de az otthoni mérlegem csak 150 kgig mér, szóval az első 10 kg még nincs meg. Az eredeti súlyomat meg azért tudom mert lemérettem máshol.


Rengetegszer próbáltam már fogyni de mindig koplalásba csapott át az egész, és azt meg az ember nem tudja sokáig csinálni....feladtam, és mindig a duplája jött vissza... Így jutottam el oda ahol most vagyok. Ennyi felesleghez. Mostanság próbáltam megtalálni az egyensúlyt a koplalás, és a rendes diétás táplálkozás között, ami úgy néz ki sikerült.

Nagyon elszánt vagyok. Valami bekattant 1 héttel a 28. szülinapom előtt, hogy mindjárt 30 leszek, és nem akarok ilyen lenni már. Elég volt...


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Lelkesítő volt, és reméltem hogy az akaraterő elég lesz. Mert ha megcsinálnák ingyen, és a betegségem ellenére akkor sem szeretnék gyomorgyűrűt és ilyesmiket. Saját erőből akarom elérni a célomat.

2014. ápr. 13. 01:31
 6/13 anonim ***** válasza:

A gyomorgyürühöz csak annyit, hogy az sem megbízható módszer, akiknek kellett, mert betegesen zabáltak elötte, azok utána is megtalálják a módját, hogy "mégis" tudjanak hízni. (Pépesített magas energiatartalmú koncentrátunokat fogyasztanak, amit a gyon´morgyürü mellett is lehet.)


Azt meg sokan nem tudják, hogy ez a mütét után az illetö nem tud rendes kaját fogyasztani, csak föként pépeket.

2014. ápr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ez is egy érv amellett hogy nem akarok gyomorgyűrűt...enni akarok de én akarom megszabni hogy mit és mennyit:D


amúgy már a gyomrom is összeszűkült. szóval értelme nincsen bármit is berakatni meg ilyenek...


szóval na. remélem akiknek nincs ilyenjük azok is képesek ennyit fogyni. mert nem örülnék neki ha pl 90 kilón megállnék.

2014. ápr. 13. 15:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Szomszédom pár éve gyomorgyűrűt kapott.

Amilyen rosszul indult neki, úgy lett jó a vége. Hozzá kell tennem, hogy az orvosok is helyeselték a műtétet mert a hölgyszomszéd 158-160 cm magasságához 130 kiló volt. Kórosan elhízott lett. Így bement a kórházba, gyomorgyűrű műtétre. Maga a műtét sikerült, végül is az nem nagy dolog, de pár nappal később bezabált, és ez komoly komplikációt okozott nála. Emiatt majdnem 1 évig betegállományba volt, mert komoly gondjai lettek. MA sem értem, hogy ennek ellenére, miért tették be a gyomorgyűrűt, miért nem vették ki neki.

Ő mesélte, hogy gyűrűnek az a lényege, hogy az eleve kitágult gyomor száját szűkítik, így akármit eszik is, olyan érzése lesz mintha tele ette volna magát. Ezért jelentősen keveset evett (az eddig bevitt mennyiséghez képest) Viszont ez nem úgy megy, hogy beteszik, és hazamész ,majd eszel.. Minden hónapban menni kellett vissza a dokihoz, ahol ha ember akkor helyzetét nézve lazították vagy szűkítették a gyűrűt. Minden egyes alkalommal újabb kellemetlen beavatkozás volt a részéről.

Enni rendesen tudott (nem csak pépes ételeket). A gond sokszor az, hogy a legtöbb beteg aki gyomorgyűrűt kap, nincs tisztábban a következményeivel, vagy nem tartja be az orvos utasításait. Sokan a műtét után ugyanolyan hevesen, és sokat akarnak enni mint a gyűrű előtt. Pedig a gyomorgyűrű csak egy eszköz, de csak az nem segít a fogyásban. Csak általa kevesebbet fogyaszt, és megváltozik az étrend is valamilyen szinten. Az emberkének ugyanúgy változtatni kell a szokásain hiába van gyomorgyűrűje. Ha nem teszi, és továbbra is mértéktelenül eszik.

(hiába szorítják össze a gyűrűt, ha csak eszik és eszik akkor a gyomor gyűrű ellenére is újra elkezd tágulni, így újra nagyobb éhség lesz.)

Gyomorgyűrűvel együtt kell élni, ha valakinek ez nem megy annak a gyűrű nem lesz jó. Szomszédomnak nem ment. A komplikáció után az orvosok elmondták neki. Vagy változtat a szokásain, felhagy a rendszeres zabálással vagy kiveszik a gyűrűt. Eleinte mindent jól csinált, végül is lefogyott majdnem 70 kilóra. Tavaly kivetette a gyűrűt, mondván, már nincs rá szükség, már egyedül is boldogul. Azóta újra meghízott, ma közel 100 kilós..

Akinek nincs akaratereje annak a gyomorgyűrű sem lesz segítség.

2014. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van egy újfajta fogyókúrás módszer amit egyre többen dicsérnek. Szerintem meg ez már beteges, és csak gyengeelméjűek vállalják be.

A lényeg, hogy a nyelvbe műtenek műanyaglapocskát ami miatt az illető egyén nem tud rendesen enni, mert pokolian fáj neki. Ezáltal csökkenti az étel bevitel mennyiségét, és fogy..

Mint írtam nekem ez már túl hajmeresztő, és erre szoktam mondani, hogy az emberek jó módjukban már nem tudnak mit kitalálni.

[link]

2014. ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9. igen, erről már én is olvastam.... szerintem is túlzás:)
2014. ápr. 13. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!