Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valamit nem jól csinálok! Ez...

Valamit nem jól csinálok! Ez enyém hosszútávon mégsem sikertörténet (63kg-ról 48 kg-ra). Belebolondultam volna ebbe a diétázásba mostanra? Vagy mi történik velem? (Itt a full story akit érdekel. )

Figyelt kérdés

Kalóriaszámlálással lefogytam 63 kilóról 48 kg-ra. Az éntörténteme mások szemében sikertörténet. Amikor kitűzöd a célt, eléred, és még túl is teljesíted. Mindenki velem példálózik másoknak, hogy én is megtudtam csinálni. Tőlem kérnek tanácsot fogyáshoz és én állítom össze az étrendjüket... Rajtam kívül talán senki nem tudja, vagy látja, hogy ez beteges inkább mint egészséges. Tavaly nyáron 3 hónap hónap alatt mentem le 53 kg-ra, szóval hirtelen nagyot fogytam, 10 kilót!! Utána is betegesen odafigyeltem a kalória bevitelemre, igazából még most is. De nem az egészségességre figyeltem, csak a kalóriákra... A mai napig megiszom egy zero kolát mindennap, cigizek (átlag 3-4 szál/nap), kávézom (1x v 2x) és nagyon szeretem az édes nasikat (csokik sütik fagyik stb) és a tésztákat és a kenyeret is.


Szépen lassan nyár után is tovább fogytam, mert a kalóriákat rögeszmésen néztem. Én ha csokira vágytam inkább kihagytam egy ebédet h megehessem azt a 600 kalóriát csokiból inkább mint főtt ételből, mert annyira szeretem, hogy megérte érte bevállalni. Naponta kb 1300-1400 kalóriát engedtem magamnak diétán kívül. Amikor keményen diétáztam a nyáron, az 1000-1200 kalória volt, napi másfél óra sport mellett 6 napon a héten.


A MyFittnessPal nevű alkalmazásban mindennap vezetem, hogy miből mennyit eszem, és az mennyi kalóra. Úgy érzem bolond vagyok, és beteg. Nem tudom elengedni ezt a rögeszmét. Hízni sem ártana egy kicsit mert 52 kg alatt alul táplált vagyok. De amint egy ici pici is feljön, még rögeszmésebben figyelek oda rá, hogy miből mennyit eszem. Az egészségem is bánja ezt a hülyeséget. Tavaly nyár óta nem volt menzeszem. Pedig ránézésre most sem vagyok betegesen sovány... Csak alacsony vagyok (162 cm) ezért csak picinek tűnök amblokk. Sokszor leszek náthás, balett órán roppant egy nagyot a csípőm is és izomszalag szakadásom is volt azóta, így sokáig üldögélni egy helyen a mai napig is nagyon fáj. Az izmaim teljesen eltűntek. Tök löttyedtnek érzem magam, de sportolni már nem merek mert mindig lesérülök... nem bírom tartalékkal már valószínűleg.


Meg is ijedtem ezektől az eredményektől pár hete, ezért rá akartam szoktatni magam a nagyobb adagok fogyasztására, hogy elengedjem magam most nyáron, hogy csak egyek amit akarok és visszajön a jó súly és a normál kiegyensúlyozottság. Minden délután megettem egy sütit, tortát stb... Fel is jött 1 kiló, és most vagyok 49. De hasra jön vissza amit utálok... Dudorodik mint aki terhes kb. Eddig lapos hasú voltam és inkább fenékre hízós. Így nem akarok visszahízni... Sőt sehogy sem:S Nem azért szenvedtem ilyen sokat, hogy most 6x rondább alkatúnak hízzam vissza az egészet. Pedig ha ennyit eszem vissza fog mind jönni:S mert már nem bírok sportolni, és sajnos a nassolással és sütikékkel délutánonként az a baj, hogy nem bírok leállni és gyakran rosszullétig eszem magam.


Ezért is jött fel pikk pakk az az 1 plusz kiló. Mikor a leküzdése meg hetekbe telt... Én csak jól akarom érezni magam mint régen, a diéta előtt... :( mikor még nem érdekelt hogy miből mennyit ehetek, és a táplálkozás nem matematika volt a fejemben, hanem megkívánás alapján dőlt el, és ettem ha éhes voltam, nem ha idő volt éppen enni... de az a lét meg 63 kilóssá tett, szóval nem lehet győzni. Nem tudom... Talán tényleg bolond vagyok és egy pszichológussal kellene erről eldiskurálnom.. nem tudom...


2014. júl. 8. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Kemény történet. Leépítetted az izmaid mert kevés fehérjét vittél be, ezért vagy löttyed. Kevés vitamint ásványi anyagot vittél be, ezért vagy beteges és roppant a csípőd.

A kalória számolás egy átverés és ide vezet. Nem mindegy miből viszed be ugyanazt a kalóriát. nagyon-nagyon nem mindegy.


Én soha nem számolom. Mindig a fehérje, szénhidrát bevitelre figyelek meg persze a vitaminra a vízre és az edzésre. Az első számú szabály a fehérjének mindig meg kell lennie, ha fogyózol ha tömeget növelsz. Alap.


Ha a szükséges fehérje megvan onnantól "csak" a szénhidráttal kell játszani, ha tömeget akarsz növelni emeled ha csökkenteni akkor csökkented. Nagyon-nagyon leegyszerűsítve így néz ki

2014. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Na de legalább beláttad, hogy valami nem frankó. Ez az első lépés a gyógyulás felé.
2014. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyetértek a 2.-al. Adj hálát az égnek hogy most jöttél rá és nem 2 év múlva :)
2014. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Ezért nem elegendő a kalóriákat számolni. A megszállott gondolkodást csak te tudod elrendezni a kis buksidban, ahogy a cigiről való leszokást is. Ezt a megszállottságot kéne most kicsit más irányba terelni. A te helyedben én elkezdenék egy testépítő típusú étkezést, enyhe kalóriatöbblettel, közben visszaszoktatva magam a sporthoz. Az izmaidat meg kell erősíteni, ehhez fehérjét kell enni, és használni kell őket. Ha jön fel egy kis zsír, nincs semmi pánik, utána szépen leadod, de akkor már normális diétával. Egy vitamin és ásványi anyag kiegészítőt mindenképp vennék.
2014. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ez mind szép és jó tanács, amit leírtak a többiek, de orvoshoz is el kellene menned, ha már 1 éve nem volt menzeszed... lehet hogy nagyobb baj is lett a dologból.
2014. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!