Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A Kalóriaszámolással lenne...

A Kalóriaszámolással lenne egy fontos kérdésem, meg a fogyókúrával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

14éves vagyok , 160cm magas és sajnos 62 kg :(

én kiskoromban mindig is túlsúlyos voltam, ötödik osztályos koromban 74 kg voltam. Tavaly télen eldöntöttem, hogy nem mehet ez így tovább, és fogyózni kezdtem, 3 hónapig, sikerült 57kg-ra lefogynom. és elég sokáig tartani is tudtam. de mostanában 3 hétig tart csak az akaraterőőm... és amit azalatt leadok, aztán rögtön visszahízok. Szeretnék egy jó fogyókúrát találni, ami nem is olyan halálos , mert szeretnék minimum 50kg lenni... utálom a testalkatom, de főleg a hasamat, mert ha többet eszek a kelleténél akkor hatalmasra duzzad. és van , hogy nemtudok megállni az evéssel...minden csokit magamba nyomok meg minden..szeretnék ennek végetvetni... de kellen pár jó tanács tőletek, légyszives mondjatok nekem pár hasznos tippet. Előre is köszönöm :)))



2014. okt. 26. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem adhatunk akaraterőt. Neked kell belátni, hogy a csoki nem jó! Valahogy meg kellene tőle undorodni! Nekem már például elég jól megy, holott mindig imádtam tömni magamba.

Nyilván túl szigorú a diéta, amit követsz és ezért adod fel állandóan.


Miket eszel, amikor éppen fogyózol?

2014. okt. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szandi1993 válasza:

próbáld ki a zabot natúrjoghurttal gyümölccsel a legjobb reggelire vagy vacsorára és este 6 után már ne egyél

ezek nekem is beváltak valamint reggelire egyre több turmixot iszom

amerikai youtube-osoknál nagyon sok tippet láttam csak írd be hogy DIY healthy

2014. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szandi1993 válasza:
próbáld meg hogy inspirációkat raksz ki a faladra.....és akkor üehet hogy nem adod fel olyan könnyen
2014. okt. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Napi ötször, vagy hatszor egyél, inkább kevesebbet. Becsúszhat akár naponta az egy csoki, ha ledolgozod, tehát lemozgod. Így nem fogsz kísértésbe esni minden alkalommal. És ami a legfontosabb, tarts mértéket minden étkezésnél. Soha ne zabáld tele magad, annyi egyél, hogy az éhségérzeted elmúljon!


Az meg hülyeség, hogy hat után ne egyél, kivéve, ha nyolckor már mész feküdni. Lefekvés előtt 1-2 órával ne egyél, bár ez alól kivétel lehet a "könnyű" menü, mint pl. egy gyümölcs, vagy zöldség (pl. saláta), de mértékkel!


A kalóriát pedig nem elég számolni, ügyelni kell arra, hogy a mikrotápanyagok aránya is megmaradjon.


17 kg-t adtál le 13 hét alatt, ami rengeteg. Ezért pedig jelentkezik nálad a yoyo effektus. Azt a pluszt egész életedben viselted, tehát nem 1 hét alatt szedted fel.

A három heti kitartás után pedig megint visszahízod. Oka: Kb. koplalsz az alatt a három hét alatt, és amikor végre normális mennyiségű tápanyaghoz jut a szervezeted, elkezd raktározni. Ez szintén yoyo effektushoz vezet.


Az 50 kg a te magasságodhoz a normális alsó határát súrolja, ráadásul pont abban az időszakodban vagy, amikor még nősz, fejlődsz, vele együtt nyúlsz is. Neked ebben a korban, meg egyébként is a magasságodhoz teljesen stimmel a 62 kg.


Röviden:

Fejlődsz, nősz még, ne akarj hipp-hopp lefogyni (bár szerintem ne akarj most még fogyni a 62-ből, hagyd ezt meg 18-20 éves korodra), mert baromi sok problémád lehet belőle később.

Egyél többször kevesebbet, és figyelj a mikrotápanyagok mennyiségére is! Diétázni/fogyókúrázni is ésszel, felelősségteljesen kell.

2014. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!