Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1200 kcal-ban hogyan osszam...

1200 kcal-ban hogyan osszam el a tápanyagokat?

Figyelt kérdés

61 kg-s nő vagyok, ülő foglalkozás (egyetem). Sportolni nem járok mert az időm nagy részét a suli és otthoni teendők foglalják le. 1200 kcal-ás étrendet próbálok tartani, ami ch és zsír szegény is. 1 hete csinálom, eddig nem érzem, hogy kevés lenne, sőt, sokszor nem is eszem meg "mindet". Viszont, a ch, fehérje és zsír eloszlásában gondban vagyok. Valaki segíteni kiszámolni, miből mennyit kellene fogyasztanom?

Ha ttkg-ként 1 g fehérje, az 61 g, 244 kcal;

Max 130 g ch 520 kcal

Max 30 g zsír 270 kcal.

Ez ugyebár alig több mint 1000 kcal. De a százalékos eloszlása megfelel?


2014. nov. 4. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit kevés a zsír, a fehérje is eléggé minimumon van, ennyi talán nem vészes, ha nem mozogsz, de nyugodtan bevihetsz többet.

Nem ismerek olyat, hogy jó százalékos eloszlás. A fehérje esetében hozzávetőleges minimumot és maximumot tudok, zsírmentes testsúlykg-onként, grammban, a zsír esetében is minimumot grammban. Szénhidrátra nincs ilyen érték, nem eszenciális tápanyag, persze annyit azért együnk belőle, amennyi nekünk ilyen-olyan okból kell.

Úgy kb. ennyi, választás kérdése, ki milyen arányt hoz össze. (A sok zsír és szénhidrát nem szerencsés, de fogyni akár azzal is lehet, a kalóriadeficit a meghatározó.)

2014. nov. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha szeretnéd hogy éjjel nappal fájjon a fejed az eredményeid romoljanak akkor csináld csak nyugodtan
2014. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Szénhidrátra nincs ilyen érték, nem eszenciális tápanyag"


de a glükóz igen, és egy jobb módja, szénhidráttal bevinni, mint a zsírbontás melléktermékeként telerakni a véred ketontestekkel

a mások, hogyha nem eszel szénhidrátforrást akkor miből megy majd a rost?

2014. nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eszek ch-ot, sztem a 130 g bőven elég, van 110 g-os diéta is. A zsírtól félek..rajtam előbb meglátszik a túlzott zsírbevitel, mint ha több ch-t ennék. Milyen fehérjében dús étel van amiben a zsír kevés? Tojás ugyebár zsíros..ha meg csak fehérjét eszek mit csináljak annyi sárgájával?
2014. nov. 5. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!