Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 10 kilót szeretnék lefogyni...

10 kilót szeretnék lefogyni 2-3 hónapon belül. Olcsó étrendet szeretnék, van pár hozzávaló. De korántsem tudom mit mikor, mekkora tételben egyek?

Figyelt kérdés

Rántotta

gyümölcs

Virsli

Teljes kiörlésű kenyér

Rántotta, tükörtojás

Saláta

Ruszli

Activia Joghurt

Sovány tej

tk műzli

Zöldségek

Natúr joghurt

Ha valaki komolyabban szeretne segíteni elérhetőséget privátban adhatna. Nagyon szépen megköszönnék minden apró részéletet.

[Sajnos nincs lehetőségem 6x enni egy nap, nem vagyok otthon]

Reggelizni tudok otthon, uzsonnázni [Fogjuk rá hogy ebéd]

És vacsi. Napi 3- max 4 étkezésre van lehetőség (Diétás ételből] Amikor elmegyek itthonról, Tízóraia és ,,ebédre" 1-1 szendvicset eszem. 300 kalória/db


2014. nov. 19. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Ami a felosztást illeti, úgy csináld, ahogy Neked jó és hatékony. Személy szerint utálok éhes lenni, szerintem olyankor enni kell. Ezt kell összekombinálni a megfelelő tápanyagbevitellel és a lehetőségeiddel. Nincs fix szabály, hogy hányszor kell enned egy nap.
2014. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz a kalóriabázis.hu-ra, ott ki tudsz mindent számolni és a fórumban segítenek mindenféle kérdésben a tapasztaltabbak.
2014. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát, ezek vígasztaló válaszok.. de nem kielégítek :( Még mindig nincs megoldva a bajom. Egy étrend kellene, nem pont ezekkel az étrendekkel. kaloriabazison már fent vagyok, 4 napja.
2014. nov. 19. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Én 3 hónap alatt 20 kilót fogytam, ettem rendesen kivéve, hogy száműztem a pékárukat és a tésztaféléket. És nem tornásztam semmit. Akármilyen hihetetlen és mindig amikor ezt leírtam lepontoztak, mert nem hitték el én csak annyit mondhatok, ez a valóság, próbáld ki.
2014. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Időpont tegnap 21:57

Bevallom én sem hiszem el, hogy semmi mozgással, és mindent eszel (tudom kivéve pékáruk, és tészták) lefogytál 20 kg 3 hónap alatt. Ilyen nincs. Ha meg azt mondod, hogy veled így volt, akkor miért nem írod le ide, hogy mindenki elolvashassa, hogy mi volt a napi étrended?

A kérdező pont erre kíváncsi, és bevallom én is.

Kérdező:

Én jelenleg fogyózom, én ezeket eszem. Így fogyok havi 3 kilót.

reggeli- zabpehely

- korpás zsömle (vajjal, 1 felvágottal)

ebéd - korpás zsömle (vajjal, 1 felvágottal + paradicsom)

uzsonna- gyümölcs

- joghurt

- saláta

vacsora - csirkemell+rizs+ zöldségek

- hal +rizs+ zöldségek

- lazac +rizs+ zöldségek


Amit tudni kell:

Minden nap ugyanabban az időben eszem.

reggeli 8.00

ebéd 12.00

uzsonna: 3.30

vacsora : 20.00


Minden nap 16.30-tól 18.00-ig edzőteremben edzek.


Vizet iszok állandóan, de még így sem tudom teljesíteni, hogy napi 3 liter vizet igyak. Ezért sajnos jó ha napi másfél vagy 2 liter megvan.

Ami fontos:

- igyál vizet

- ne legyél sosem éhes

2014. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tessék Leírom ide is, mert már ezerszer leírtam. Aztán lehet tovább hurrogni nyugodtan!


Én világ életemben kövér voltam/vagyok. Általában 90 kg körül mozgott a súlyom, sajnos a tinikoromban kialakuló hormonproblémám is besegített abban, hogy ennyi legyek.

Eddig akármit próbáltam, bármilyen diétát, fogytam 1-2 kilót igaz, de utána visszahíztam sokkal többet. Eddig ez a módszer volt a legjobb.


Nagyjából 5 éve ráálltam a mérlegre és az 99kg-ot mutatott, mondanom sem kell, rettenetesen elkeseredtem. Az egyik kolléganőm aki szintén ilyen súllyal rendelkezett, de kb egy nyár alatt leadta a felesleget és nagyon csinos vékony lett azt tanácsolta próbáljam ki amit ő. Ne egyek semmilyen pékárut, sem tésztaféléket, tornászni ráérek akkor elkezdeni amikor kicsit stagnál a súlyom, és úgy újra beindul és a bőröm is tud regenerálódni. Ez úgy november közepén volt, 5 éve. Én el is kezdtem hanyagolni a kenyérféléket, és a tésztaféléket. Reggelire 20-30 dkg párizsit ettem minden nélkül, vagy egy nagy doboz joghurtot valamilyen müzlivel összekeverve. Ebédre általában rendeltem valamit egy étteremből pl gordonblue-t, sajtaltöltötet, rántott gombát(jó itt kicsit csaltam, mert panírosak voltak ezek az ételek, de hidd el belefért), vagy valami főzeléket, párolt húst(volt hogy komplett vega ételt rendeltem, magyaros/paprikás/zsíros sültkrumplival, még vissza is kérdeztek, hogy biztos ez kell?), de volt olyan, hogy ölni tudtam volna egy kis tésztáért, mert a szervezetnek azért kell egy minimális belőle, szóval havonta 1 alkalommal ettem egy kicsi pizzát. Aztán este a munka után hazamentem és kb 9 körül vacsoráztam, ettem egy nagy tányér menzakaját(édesanyám konyhán dolgozott így volt amikor csak az onnan hozott kaja volt, ami nem épp a legdiétásabb kaja a világon).

Eltelt a december, jött a karácsony, és én jól belaktam a finom ételekkel. Januárban amikor ráálltam a mérlegre én voltam meglepve mikor 85kg-ot mutatott. Igaz sejthettem volna mikor már az összes ruhám hatalmas volt rajtam. Ez így ment egészen február végéig. Akkor a mérleg megállt 80-81 kg-nál és sajnos ekkor jött a baj, a cég ahol dolgoztam átszervezéseket csinált egy csomó minden a feje tetejére állt és engem kirúgtak. Depresszió, stb, visszajött a kenyérevés, mert más luxusra/másra nem igazán volt pénzem. De egy pozitív dolog megmaradt, azóta eltelt 4 év és nem híztam vissza semmit, vagyis jelenleg is 81kg körül van a súlyom. (Na jó csak lenne, ha nem lennék 4 hónapos terhes), ja igen és ezt is annak köszönhetem, hogy így sikerült fogynom.

2014. nov. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy amiben szénhidrát van, azokat edd délelőtt, de legkésőbb 2-ig. Szóval gyümölcs, müzli, tk. péksütik, kenyér, tej, ezeket délelőtt. Délután menjen a rántotta, virsli, zöldségek, tehát fehérje főleg. Nasira meg nyugodtan egyél magokat, mandulát, mogyorót, diót. Elég jól elnyomják ez éhséget.
2014. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Étrendet nem tudok neked irni, mert azt eszem ami épp van itthon. Nem követek étrendet, csak van amiből sokkal többet próbálok enni, pl zöldség, hús, amit nem nagyon szeretek, míg másból sokkal kevesebbet eszek. Pl a fehér kenyér, tésztafélék, krumpli. Tudom, tk kellene, meg stb... de csak ez van, ezt kell szeretni.

A kalóriabázist használom, amikor olyan kaja van, amiből keveset ehetek, mert kicsi adagban is sok kalória van, akkor nehezebb, ha átlépem a keretemet, akkor sétálok, tornázok, hogy megmaradjon a minuszom. Vagy ha éppen kedvem van, akkor megyek komolyabban mozogni vagy kimegyek a kertbe. Meglepő, hogy 1 óra kapálás vagy gereblyézés mennyi kalóriát éget és milyen izomlázat csinál :(

4 hónap alatt sikerült leadni az első 10 kilót, már a második 10 felé megyek. Nyugiban, lassan, éhezés és stressz nélkül.

2014. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, kiscsilliárdféle étrenddel tud fogyni az ember, az amúgyis változik, nem esszük mindennap ugyanazt. Ez olyan dolog, hogy ki kell tapasztalnod, el kell döntened, Te konkrétan hogyan eszel. A személyre szabott módszer a legjobb.


Amit a 4. írt, nem annyira hihetetlen (a hosszút nem olvastam el). Erős kalóriadeficitbe került és jó tempóban fogyott, plusz vízvesztés.

Amikor én hagytam el a gabonát, nem történt semmi, mert én nem kerültem kalóriadeficitbe :D


Most határozottan fogyok, de annak annyi a titka, hogy végre sikerült rájönnöm, hogyan tudok jóllakni mindössze napi 1600 kalóriával. De ez már személyfüggő (nagyon zsírosan és szénhidrátszegényen eszem, napi 1-2-szer, illetve néhány órás evési ablakkal, majd 16-20 órán át semmi, csak a kellemes jóllakottság. Számomra tökéletes, sok más embernek is, de sokaknak rossz lenne. Mert nagyon, nagyon különbözőek vagyunk, persze a megszokás is számít.)


Ha a kérdező ételeiből s evésidőpontjaiból indulok ki, s elfelejtem, hogy nekem sok kalória kell... Akkor reggelire rántottát ennék, ebédre zöldségételt, estére salátát valami fehérjével. Gyümölcsöt akkor, amikor megkívánom.

Aztán ez olykor borulna, hiszen van, amikor mást kíván az ember vagy az ő szervezete.

2014. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!