Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van olyan aki egész egyszerűen...

Van olyan aki egész egyszerűen genetikai dolgok miatt nem tud lefogyni?

Figyelt kérdés
Kicsi koromban nagyon soványka kislány voltam, kb 13 éves koromba keződött a hízásom, azzal, h elkezdtem jóval többet enni. A családomba-édesapám testvérei között gyakori ez a nem túl vékony testalkat és az erős mell-fenék. Nem mondom, hogy kövér vagyok 16cm-hez 70 kg, problémák derékból lefelé vannak leginkább. A lényeg, hogy nyár eleje óta nem eszek cukrot kenyeret, búzalisztből készült dolgokat,csirkemellen és zöldéseg élek szinte. mozgok is hozzá, és gyakorlatilag semmit sem fogytam, csak nem érzem olyan nehéznek a hasam. Ezzel egyidőben édesanyám is elkezdte, aki junius óta ugyanezzel a módszerrel 13kg-ot fogyott. Így fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy lehet genetikai oka van annak, hogy nem fogyok? Voltam vérvételen pajzsmirigy rendben, semmivel nincs probléma. 22/L
2014. dec. 7. 18:18
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsánat 165 cm vagyok :D
2014. dec. 7. 18:20
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet.

Azért, mert nem eszel cukrot, fehér kenyeret, még lehet, hogy sokat eszel másból, többet, mint amire szükséged lenne.

Genetika inkább abban nyilvánul meg, hogy milyen az alkatod, valaki erősebb itt-ott arányaiban, akkor is ha vékony.

2014. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

-mindenki lefogyott azokban a bizonyos német koncentrációs táborokban,senki nem maradt kövér,se genetika,se pajzsmirigy problem,semmi nem számított,ha egy ember keveset eszik akkor tutira lefogy,

-és elnézést az illusztrációért :


[link]

2014. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

3# :))))))) Sírok bakker... :)))


"kb 13 éves koromba keződött a hízásom, azzal, h elkezdtem jóval többet enni."


Kedves kérdező, magadnak válaszoltad meg a kérdést. :) Kevesebb étel, több mozgás és minden rendben lesz.

2014. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát igen de pl volt olyan h 2 hét alatt szinte semmit se ettem csak ittam. Max reggeliztem. És 2 kgot fogytam... Másnak így egy hét alatt 5 kiló is lemegy
2014. dec. 7. 19:17
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Mintha valaki azt válaszolta volna, hogy nincs genetikai akadálya.

Csak a genetikán múlik!!!


A génjeid döntik el az anyagcsere folyamataid működését, a hajlamot, az egész mentalitásod! Ha egyébként keveset eszel és akkor leadod a kilókat, akkor minden rendben lenne, ha génjeid működése biztosítja azt az akaraterőt, hogy ezt végrehajtsd!


Ha a génjeid olyanok, hogy nem tudsz ellenállni a kísértésnek, akkor sohasem fogsz lefogyni! Minden a genetikán múlik! Ha van akaraterőd, a szervezeted alkalmas rá, hogy éhezz és ne legyél beteg, akkor ennek semmi akadálya!

2014. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Szinte biztos vagyok benne, hogy a ketogén diétát neked találták ki :) Én is hasonló voltam, mint te, és ezzel a módszerrel rövid idő alatt rengeteget tudtam fogyni. Mondjuk sajnos túlzásba is estem elég rendesen, de a lényeg hogy bevált. Csak tudd mikor kell vele leállni.
2014. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Természetesen a testfelépítésed is lényeges! Ha erős csontozatod van, abból nem fogsz leadni semennyit, csupán a zsírszövetek, kötőszövetek mérete változik.
2014. dec. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4# vagyok. Kedves kérdező azt hiszem félreértettél. Nem azt írtam, hogy ne egyél, hanem csak azt, hogy kevesebbet. Az a "max reggeli" nagyon nem passzentos. Ha szinte egyáltalán nem eszel, csökken a fizikai, de a szellemi teljesítőképességed is. Az étkezést csak akkor tudod folyamatosan csökkenteni, ha rendszeresen táplálkozol. Azaz a hét minden napján ugyanakkor (reggeli, ebéd vacsi), ezen felül semmi extra. Ha már rendszeres, akkor lehet kalkulálni az ételek alapanyagaival. (lehet kalóriázni) Nem tudom mennyire összeegyeztethető a sport (futás) a munkáddal, suliddal, de valahogy próbáld beiktatni és rendszeressé tenni. Ha közben naplózod a teljesítményed, a táplálék mennyiségét, súlyt, akkor utána már fogod tudni magadtól is szabályozni a fogyás mértékét. Ha 2 kg, akkor 2 kg hetente... Van aki gyorsabban fogy, van aki kevésbé lassan, de te ne ezzel foglalkozz. :) Csak légy kitartó és egy hó alatt meg is van az a 10. (kettőből kiindulva)
2014. dec. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A genetika sokat befolyásol ez tény. De attól, hogy genetikailag hajlamos vagy az elhízásra még nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem tudsz fogyni. Egész egyszerűen valamit nem jól csinálsz. Nem minden ember egyforma ami az egyiknek beválik az a másiknak nem. Nem elég, hogy nem eszel cukrot, stb. Az pedig, hogy szinte csak csirkemellen és zöldségen élsz kicsit őrültség. A fogyás legfontosabb eleme a jól működő anyagcsere. Ennek pedig fontos része, hogy változatosan táplálkozz, eleget igyál és eleget mozogj. Próbálj meg új mozgásformákat, mert lehet azzal van a baj. Továbbra is kerüld a cukros, zsíros ételeket, de pl. teljes kiőrlésű, magvas kenyereket néha ehetsz. Egyél reggelente natúr tejterméket. Egyél gyümölcsöket is, ne csak zöldséget. A csirkehús mellett egyél halat, más fehér húsokat is. Egyél főzelékeket, keress olyan receptet, ahol nem kell habarni, vagy a habarást meg lehet oldani liszt nélkül. Szóval próbálkozz tovább, ne add fel. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.
2014. dec. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!