Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Túl fogom lépni holnap, min...

Túl fogom lépni holnap, min változtassak?

Figyelt kérdés

Holnapi terv:


Reggeli: tükörtojás 124 gramm, 362 kalória, 32 gramm zsír

Tízórai: 30 gramm zabpehely 116 kalória, 2 gramm zsír

Ebéd: 1 tányér tepsis húsos burgonya 367 kalória, 16 gramm zsír

Uzsonna: 10 szem mandula 63 kalória, 5 gramm zsír

Vacsora: kígyóuborka, paprika, stb zöldségek


Kalória: 942/1599

Fehérje: 44/60

Szénhidrát: 59/220

Zsír:56/53


Min változtassak, hogy ne lépjem túl a zsírt, több legyen a fehérje?


2015. jan. 9. 01:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
41%

Eleve ez a kcal nagyon kevés, a "bűvös" 1200 azért el kéne érni.

Reggeli tipp: zsír nélkül sütött light rántotta -> 1 teljes tojás, +2 fehérje (esetleg még egy kis tej mehet bele)

Vacsira a zöldségek mellé igazán ehetnél valami nagy hústartalmú csirkesonkát :)

2015. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
33%

Pontosan miért akarnál kevesebb zsírt, több fehérjét?

A zabot hagyd el, húst vagy tojást ehetsz még, ezekkel a fehérjét és a zsírbevitelt emelhetnéd még.


A zsírszegény étrend semmiképpen sem egészséges, fogyásnál sem ajánlott, 56g zsír pedig még elég kevés :)

2015. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

A legokosabb, ha valamit sportolsz, akkor nincs gond a kalóriamennyiséggel.


A zsír egyelöre nem vészes, mert nem sokkal léped túl a keretet, de a CH nagyon alacsony.


Ha a fehérjét akarod emelni, akkor este a zöldségekhez egyél még valami soványabb húst.

2015. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

ma 10:25-ös: ha a zsírt még emeli, akkor garantáltan nem fogy a kérdezö, hanem hízik.


Mielött közlöd, hogy a zsír nem hízlal, ebben nincs igazad. VAN, aki sok zsírral is tud fogyni, de VAN, akinek a zsír egyböl lerakódik. (Pl. én is,. ha a napi kajában aránylag sok szénhidrát meg fehéjre van kevés zsírral, akkor fogyok, illetve tartom a súlyomat, ha a szénhidrátokat csökkentem, a zsírt meg emelem, akkor naponta fél kg-egy kg az, amibel nehezebb leszek.)

2015. jan. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
26%
59 g ch még sporthoz is elég amúgy.
2015. jan. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
41%

az 59 ch nagyon kevés, minimum 100-nak kéne lennie

tönkre fogod tenni a hasnyálmirigyedet

2015. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

nem vagyok szénhidrát függő, 180 grammos ch diétát kell követnem, szóval tisztában vagyok egy pár dologgal, az orvosok is minimum a 100 grammosat ajánlják, ennél kevesebb az egészségtelen

minél kevesebb szénhidrátot fogyasztasz, annál kevesebbet dolgoz fel a hasnyálmirigy is, ami egy adott testtömeg mellett feladja a munkát és így lesz szép lassan valaki cukorbeteg...

pluszban egyik családtagom hasnyálmirigy rákba halt bele, szóval inkább hagyjuk a vitát ;)

2015. jan. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Szintiszoli123 ***** válasza:
61%

#4!


"Pl. én is,. ha a napi kajában aránylag sok szénhidrát meg fehéjre van kevés zsírral, akkor fogyok, illetve tartom a súlyomat, ha a szénhidrátokat csökkentem, a zsírt meg emelem, akkor naponta fél kg-egy kg az, amibel nehezebb leszek." - Ha mindkét esetben ugyanannyi az energiabevitel, akkor Te biológiai csoda lennél. Szerintem valamit elszámoltál. Ha tévedek, akkor elnézést, de nekem ez kicsit hihetetlenül hangzik.

napi 0,5 kg konstans hízáshoz pedig nem kicsit kéne magad túlenni, hanem kb 3500 Kcal-al. Ennyivel többet szerintem sem megenni, sem megemészteni nem bírnál, nem hogy metabolizálni.

2015. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

"illetve tartom a súlyomat, ha a szénhidrátokat csökkentem, a zsírt meg emelem, akkor naponta fél kg-egy kg az, amibel nehezebb leszek"


És ez az, amit nem hiszek el. Egyszerűen a biológiai ismereteimbe nem fér bele. Lehet, hogy ez van, lehet, hogy 6 milliárd emberből van 1-2 ilyen és Te vagy az egyik, én ezt nem tudom megcáfolni.. de nem is tudunk mit kezdeni a példa nélküli szubjektív tapasztalatodra.


Ez olyan dolog, mint amikor valaki azt írja, hogy tud lebegni. Tök mindegy. Én lehet, hogy elhiszem neki, árnyalhatja egy kicsit a valóságról alkotott képünket, de a másik sok milliárd embert ez igazából nem érdekli, mert mi úgysem fogunk levitálni, ha mindenünket feltesszük erre a célra még akkor sem.


Tehát lehet, hogy valaki tud naponta fél kilót hízni.. azért mert zsírt eszik, de nekünk azt kell tudnunk 'átlag embereknek', hogy a zsír nem emeli meg az inzulinszintünket, jó energiaforrás és sejtalkotó, a fogyáshoz pedig zsírégetés kell, zsírt akkor égetünk hatékonyan, ha a táplálékkal is zsírokat égetünk. Ehhez kell a jó metabolikus egészség, ehhez kell a táplálékkal bevitt zsír.


Akinek már erősen károsodott a metabolizmusa, az lehet hogy rosszabbul kezeli a zsírokat is.. ezért kellene zsírt enni, a gyógyulás végett.

2015. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
akkor lehet, gondok vannak a biológiai ismereteiddel ;)
2015. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!