Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen ételeket egyek, hogy...

Milyen ételeket egyek, hogy lefogyjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában elég sok fölösleget szedtem fel magamra, ami eléggé zavar. 16 éves vagyok 57 kg szeretnék kb 52-re lemenni. :) Viszont nem sokat tudok a fogyókúrákról. Mennyi az a kalóriabevitel ami ilyenkor ajánlott? Egyelőre azzal próbálkoztam, hogy reggelizni nem reggeliztem, nem tízóraiztam, utána ettem egy kevés ebédet, aztán valamennyi vacsorát, ezzel egy nagyon keveset sikerült leadni, de amúgy se föl se le nem megy a súlyom. Próbálok figyelni arra, hogy mit eszek, de igazán nem tudom, mi az amit ilyenkor ajánlott? Tésztaféléket egyáltalán nem eszek egy ideje, és néha eszek salátát is, de egyelőre nem sok sikerrel játam. :( Esetleg tudnátok ötletet adni, hogy va-e olyan étrend ami segíthet? Olyan ételek amik laktatnak egy kicsit, de nem tartalmaznak sok kalóriát? Sportolok is rendszeresen, hétvégén megyek futni, hétköüznap pedig napi 1,5-2 km séta van általában.



2015. jan. 9. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Alacsony inzulinszekréciót okozó élelmiszereket, ez a legrövidebb megfogalmazás.


Zöldségek, zsírok, húsok, ezek segítik leginkább az egészséges fogyást.

Kalóriákkal csak annyit érdemes foglalkozni, hogy ne legyen fölöslegesen sok.


Méreganyagokat, glutént, növekedési faktorokat - tehát amik szervi, hormonális problémákat, sejtburjánzást vagy zsírraktározást okoznak, érdemes kerülni :)

2015. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hús,tojás,zsír,zöldség.
2015. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Napi 2 km, az gyakorlatilag nulla. Naponta 5-10 km, ami kb. 2 óra sietősebb gyaloglás jelent, az már valami. Nem enni kell a fogyáshoz, hanem nem kell enni. Ha eszel, akkor alacsony tápértékű dolgokat: cékla, savanyú káposzta, sütőtök stb.
2015. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak zöldségeket enni? :)


És azt bírni is lehet? :)

Hús, zsír szerintem mindenképp mehetne mellé!

2015. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

En is 16 vagyok :) sajna a tanevben nincs idom figyelni fogyora, de ami nekem mukodott nyaron:

Reggeli zabkasa (basicly veszel sima zabkasat es tejben megfozod, en szeretem kakaoval izesiteni a tetejen. En imadoom de ha neked nem izlik, akkor probald a muzlit ami magokbol zabpehelybol es aszalt gyumikbol van)..ja es a natur joghurtok is jok:)

Utana sok sok gyumolcs (egesz nap dinnyet zabaltam, de barmii jo es barmilyen mnnyisegben ket etkezes kozott v helyett)

Ebedre 1 v 2 tojas es kis barna rizs (a rizst volt amikor elhagytam)

Vacsira levest ettem es csak zoldseggel

Magokat is ehesz csak mertekkel, es igazabol minden mast is csak tenyleg mertekkel, en kb 1200-1500 kaloriat vittem be

Plusz heti ketszer eljartam kondizni

2015. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

16 éves gyerekek miért esznek mindenképpen tejet meg joghurtot, ezt sosem értettem :)


Pont ezektől híztok majd el, lesztek betegek :(

2015. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A zab tejjel reggel éhgyomorra rendesen odatesz az inzulinszintnek,ezért egészségtelen.Második kajálásnak betehető de tej nélkül,mondjuk tojásproteinporral.Meg írja itt a buta kislány 1 v 2 tojás és rizs ez wtf?

miért nem ment 5-6 tojás és egy nagy adag zöldség akkor már?

2015. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Reggel is egyél, azzal semmi jót nem teszel ha étkezéseket hagysz ki, mert belassul az anyagcseréd és még kevésbé fogsz fogyni. Gyakran egyél keveset, egészségesen. Húsok, zöldségek, tojás, gyümölcs

Ne csak hétvégén mozogj, hét közben is tornázhatsz otthon ja és sok vizet igyál

2015. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1-2 tojással és a kis adag étkezésekkel az van, hogy máshogy reagál rá a szervezetünk mint a normális étkezésre, 5-6 tojásra.


Ugye a jó emésztéshez ingert kellene kiváltani az epehólyag ürítéséhez, ezért az ilyen 'úgy csinálok mintha ennék, persze igazából alig' divat eléggé fura :)


Ez azoknak kell akik sok szénhidrátot esznek, enniük kell valamit mert mindig leesik a vércukorszintjük (sajnos tapasztalat) de sokat nem ehetnek, mert hát nagyon ócskaságokat esznek :)


Én normális étkezés párti vagyok, szerintem napi 2-3 étkezés is elég lehet, de az normál adag legyen.


Aztán persze lehet tévedett Légrády Péter belgyógyász doktor, orvosoknál megesik, bár gyanús, hogy neki igaza volt.

2015. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak hogy a 16éves "buta kislány" védelmére keljek, a napi többszöri, kis adagokban való étkezést ajánlják :) nem kell 700kalóriát beverni egy nap 2x és akkor el van intézve az egészséges életmód.
2015. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!