Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Eldöntöttem hogy mától amíg...

Eldöntöttem hogy mától amíg csak bírom nem eszek cukros ételeket, az alma, mandarin, kivi megteszi helyette?

Figyelt kérdés

Eddig nem telt el nap hogy ne fogyasztottam volna kristálycukrot vagy kávéba vagy teába vagy valamilyen ételbe.

Az édesség fogyasztásom is megnőtt mostanában.

Sok cukros üdítő literszámra, csoki, cukorka.

Mindig van rajtam 10-12 kiló felesleg háj , minden hónapban diétázok, sőt az egész életem szinte egy diéta, mert hetekig diétázok aztán meg hetekig nem.

És amilyen súlyban most vagyok mindig visszatérek erre a súlyra mire észbe kapok és ismét diétázni kezdek.

Nem tudok odafigyelni a mennyiségekre és hogy mikor mit eszek.

Múltkor 2 hétig nem ettem cukrosat , csak aztán nem láttam eredményt, hiába éreztem jobban magam így felhagytam vele mert olvastam sok helyen hogy kalóriaszámlálással és cukrosételekkel sokan lefogytak már.

Szóval én nem örökre szeretném megvonni a cukrot csak amíg lefogyok és utána csak nagyon ritkán ha valaki megkínál valamivel azt megenni és nem bevásárolni belőle.

Szóval hogy ne legyek többet cukor függő és simán nemet tudjak mondani a hétköznapokon is.

Másrészt meg nagyon drága is az a sok mennyiségű cukor cukorka csoki, az helyett jobb lenne valami tartalmasabbat venni valamit ami látszik pl ruhát stb...

De a gyümölcsnek is van valami beosztása hogy mikor mennyit lehet?

Régebben narancsot ettem kiló számra 2-3 nap alatt lement az 4-5 kiló narancs főétkezés mellett néha helyett.

160 cm vagyok és jelenleg 60-63 kiló körül mozgok, nem tűnik soknak de alig van rajtam izom hájas fajta vagyok.

Szóval elég a gyümölcsből naponta 1-2 szem pl nasi helyett?



2014. dec. 17. 09:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Pont karácsony előtt egy héttel döntöttél így? :D Én a helyedben megvárnám az újévet, azon már nem múlik semmi :)


Amúgy pár egyszerű dolog az egész:


- kávéba, teába ne tegyél cukrot, inkább édesítőt vagy agave szirupot.

- cukros üdítő kuka, helyette víz. Igyál édesített vizet, sok kalóriamentes létezik, jobban is csúsznak.

- csoki, cukorka helyett gyümölcs.

- fehér kenyeret és tésztát is hagyd el.


Ha ezeket betartod és mozogsz egy keveset könnyen le fog menni a kis túlsúly.

2014. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A kávéba, teába tett cukortól nem fogsz elhízni, kivéve ha állandóan azt iszod.

Cukros üdítők helyett igyál vizet.

Az sem jó, ha kilószámra eszed a gyümölcsöt.

Normálisan kell enni, mindenfélét, normális, kis adagokban.

Persze, hogy nem bírod 1-2 hétnél tovább, amikor ilyen szélsőséges dolgokba vágsz bele.

1-2 hét alatt pedig teljesen normális, hogy még nem látszik az eredmény.

A nassolást hagy el. Az oké, ha megeszel egy-egy gyümit egy nap, de abból se zabálj be, mert akkor semmi értelme.

2014. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az rajtad áll, hogy normálisan eszel vagy 2 hetente visszatérsz a cukrozáshoz.


Ha eldöntöd, hogy normálisan eszel és fogyni fogsz (esetleg meg is őrzöd az alacsonyabb testzsírt) akkor nézd át hogyan kellene enned. Hiába nem eszel cukrot, ha keményítővel túl sok szénhidrátot fogyasztasz.


Gyümölcsöket egyelőre hanyagolhatod, télen semmi sem érik. Mandarin, kivi nem terem Magyarországon, hagyd egyelőre.

2014. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Estére nem ajánlott almát fogyasztani?

Pl este 7 kor megeszek egy almát lefekvés előtt 2 órával.

2014. dec. 17. 12:04
 5/22 anonim ***** válasza:
Az fölösleges. Éhesnek éhes leszel tőle, viszont az is egy cukorlöket. Egyél zsíros ételt zöldségekkel, és legalább nem leszel éhes este, valamint az inzulinszinted is alacsony marad.
2014. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
De eheted is, mert nem azon fog múlni a fogyásod.
2014. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

De sok hülye van itt...

Egyeske, édesítőt mit ajánlgatsz? cukor helyett rák stb. megéri? Okos.


Alma cukorlöket? Az alma az egyik legjobb zsírégető (ananász és fahéj mellett).

2014. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

ASdtruth


Most jött el az ideje, hogy magadba szállj. Most képzeld el azt, hogy mások szerint meg te is írsz baromságokat, ha gondolod le is írhatom mit.


Én sem értek egyet az édesítőszerekkel. De a stílusod rosszabb, remélem érzed.

2014. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A gyümölcsökben, főleg az almában, sokkal több cukor van, mint 1 kávéban.
2014. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Da truth has been spoken (kecske bölcs)


A cukorbetegek is szőlőcukrot esznek, ha túlgyógyszerezik magukat és nem akarnak meghalni vagy elájulni, megjegyzem a gyógyszer miatt. VAGY ALMÁT, mert annak is nagy vércukorszint emelő hatása van.


De én amúgy vártam, hogy egy nagy vércukorszint emelő hatású gyümölcsnek, ami ezért jó kis inzulinválaszt is kivált, ami anabolikus hormon és triglicerid képzést, zsírraktározást okoz... mi köze a zsírégetéshez?


Mert én meg azt hittem, hogy ahhoz a mitokondriumoknak van köze, béta oxidáció meg ilyenek. És inkább a glukagon segíti, a ch-szegény táplálkozás nem pedig a cukros alma vagy ananászevés ( '_') --- ('_' )

2014. dec. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!