Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek beindul a fogyás...

Szerintetek beindul a fogyás ha alig vagy nem fogyasztok lisztes ételeket?

Figyelt kérdés

Ma úgy indult hogy kalóriát fogok számolni csak hogy elbuktam ott hogy eleven megettem ma kb 1600 kalóriát .

és elvileg bőségesen elég lett volna az 1000 kalória is.

Liszteset ma alig ettem.

Tegnap még kétpofára ettem a kenyeret még este is.



2015. jan. 1. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Igyál mellé csukamájolajat, az semlegesíti ezt a kis kihágást.
2015. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj velem hogy hirtelen döntés volta kalóriacsökkentés és kb 2500-3000 kalóriákat ettem eddig amitől persze híztam folyamatosan az ünnepek alatt.

Nem szoktam túl sokat mozogni napközben.

Teregetés, mosogatás, ide-oda a házban pakolás, porszívózás,szóval házi munka.

Nekem mindig olyan kényszeres ehetnékem van, nem tudom annyira lefoglalni magam hogy jövet menet ne egyek valamit.

Lehet pufi rizzsel kéne szaladgálnom nasi helyett?

2 nap alatt híztam kb 2 kilót kb.

amikor 2 napja este méreckedtem ruhástól voltam 64,6 kg , ma reggel wc-zés után pedig mesztelenül 65,4 kg. És már csak kíváncsiságból lemértem hogy ruhástól mennyi vagyok, és 3 kiló ruha volt rajtam.

2015. jan. 1. 17:42
 3/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

„Szerintetek beindul a fogyás ha alig vagy nem fogyasztok lisztes ételeket?” – Nem. A fogyás attól indul be, ha energiadeficitbe kerülsz napi/3-4napi/heti átlagban. Ha szerencsés vagy, ennyi is elég, ha kevésbé, akkor még az inzulinszint alacsonyan tartására is figyelni kell, de sokan ezzel is vitatkoznának.


„Ma úgy indult hogy kalóriát fogok számolni csak hogy elbuktam ott hogy eleven megettem ma kb 1600 kalóriát .

és elvileg bőségesen elég lett volna az 1000 kalória is. „ – 1000 Kcal akkor elég bőségesen, ha 30 kiló vagy.


„Liszteset ma alig ettem. „ – nem számít.


„Tegnap még kétpofára ettem a kenyeret még este is.” – az is beleférhet.


„Az a baj velem hogy hirtelen döntés volta kalóriacsökkentés és kb 2500-3000 kalóriákat ettem eddig amitől persze híztam folyamatosan az ünnepek alatt. „ – 2500-ről 1000-re lemenni elég durva pánikválaszt generálna az anyagcserédben.


„Nem szoktam túl sokat mozogni napközben. „ – kezd el, de nem feltétlenül szükséges a fogyáshoz. Mindössze annyi, hogy, ha több energiát használsz, könnyebben kerülsz kalóriapluszba, anélkül, hogy drasztikusan vissza kéne venni az energiabeviteled. Másrészről nem árt a kardióviszkuláris egészségednek és az izmaidnak, ha mozogsz és kering benned kicsit a vér.

„Teregetés, mosogatás, ide-oda a házban pakolás, porszívózás,szóval házi munka. „ – ez is jó, csak „izomból” csináld 


„Nekem mindig olyan kényszeres ehetnékem van, nem tudom annyira lefoglalni magam hogy jövet menet ne egyek valamit. „ – ez már pszichológia. Ehhez nem értek. Mondanám, hogy minek nassolsz, ha nem muszáj, de gondolom ez neked nem ilyen egyszerű.


Lehet pufi rizzsel kéne szaladgálnom nasi helyett? – nem. Pufi rizzsel sem kéne szaladgálnod. Pufi rizs nélkül kéne szaladgálnod. A napi beviteled (aminek a szénhidrát részét fedezheted akár pufirizzsel is) oszd fel 5 étkezésre (csak ajánlás, nem kötelező).

„2 nap alatt híztam kb 2 kilót kb. „ – Az nem mind hízás. Annak nagy része csak az étel a beleidben, meg a víz, amit az egész cucc visszatart. 2 nap alatt akkor híznál 2 kilót, ha 14000 Kcal extra beviteled lenne. Illetve még ekkor sem híznál 2 kilót, mert ha meg is ennéd ezt a mennyiséget, nem bírnád az egészet megemészteni, felszívni, beépíteni.


„amikor 2 napja este méreckedtem ruhástól voltam 64,6 kg , ma reggel wc-zés után pedig mesztelenül 65,4 kg. És már csak kíváncsiságból lemértem hogy ruhástól mennyi vagyok, és 3 kiló ruha volt rajtam.” – ez nem mutat semmit. Minden nap ugyanakkor mérd magad. Mondjuk reggel, ébredés és pisi-kaki után (ha kaki nincs, pisi akkor is legyen), de még evés előtt. Abból lehet bármit is látni.

2015. jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
Javítás: "ha több energiát használsz, könnyebben kerülsz kalóriapluszba" - kalóriaminuszt akartam írni, nem kalóriapluszt.
2015. jan. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ !

Nagyon hálás vagyok.

Akkor ezek szerint még nincs elveszve semmi!

De ha 2500 kalóriáról levinni 1000 kalóriára az ételmennyiséget hirtelen az nem jó ötlet akkor csökkentsem apránként vagy kb mennyivel?

Mert 2500 kalória az hízás volt.

Volt hogy 1500-1700 kalóriát ettem és nem vettem észre változást a testemen csak a közérzetem lett jobb ez 2 hétig volt így.

2015. jan. 2. 09:34
 6/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az jó, ha a hízáshoz/fogyáshoz/szintentartáshoz szükséges kalóriamennyiségekkel kapcsolatban már vannak tapasztalataid, de azért csak kellene a testtömeged, az, hogy hány kiló szeretnél lenni (ez ideális esetben hölgy lévén a testtömeged 15-20%-os testzsírral), a korod, meg hogy milyen magas vagy. Persze nem ez számít, de segítene.

Valamint nem elég a kalóriákra figyelni! A makronutriensek arányai is nagyon fontosak.

2015. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

személyes véleményem:


Kalóriát számolni koplalni baromság !


sovány ember 2 féle van : aki extrém keveset és aki extrém sokat eszik.... tehát igazából az elhízás nem arányos az elfogyasztott kalóriával, hiszen aki extrém sokat eszik az is lehet csont sovány !


A fogyás nem a táplálék mennyiségétől hanem a MINŐSÉGÉTŐL függ !!!


húsevés: vannak elméletek miszerint az ember növényevő, tehát húst alapból nem is fogyasztana, a húsfogyasztás történelmi szempontból akkor került előtérbe amikor több ezer éve katasztrófák sújtották a fölted, jégkorszak tűzözön vízözön, meteoritok, járványok .... amikor a mezőgazdaság valami természeti katasztrófa miatt csődbe jutott rátértek az emberek a húsra mivel nem volt más !

- az ember fiziológiailag közelebb áll a növényevőkhöz, tekintve a fogazatot és az emésztési rendszert

- A spártai gladiátorok mind növényevők voltak, derült ki a csontkarbonvizsgálatból, neves Nóbeldíjas tudósok vegetáriánusok voltak, pl Einstein és Nikolai Tesla


A hús az élelmiszer max 10-20%-át teheti ki, különben egészségkárosító: Magas vérnyomás, elhízás, érszűkület, idegrendszeri problémák, mivel a leölt állat nem adja könnyen az életét gyakorlatilag a húsa tele van adrenalinnal és stresszhormonokkal.


minél változatosabban eszünk annál kiegyensúlyozottabb lesz az egészségi állapotunk, és kialakul a genetikailag számunkra legoptimálisabb testsúly !


Ne a nagyi fősztjét együk, menjünk el gyorséttermekbe gyakrabban és minél több félét kóstoljunk végig, török, kínai, olasz, francia konyhát, a szervezet ösztönösen érzi mi hiányzik neki, bár bizonyos élelmiszerek becsapják az ösztönt és függőséget okoznak


Vízfogyasztás: napi 3 liter szénsavmentes ásványvíz az ajánlott, ha valaki nem bír ennyit inni vegyen nagyobb poharat és szokjon hozzá, aki idáig 2 decis pohárból ivott igyon 3 decis pohárból, aki idáig 3 decisből icott vegyen fél literes korsót. ha így sem megy a sófogyasztást kell megnövelni.


SÓHIÁNY mellékhatása: fejfályás, ugyanis a tiszta desztilált víz nem vezeti az áramot, tehát az agyban elakad az energia és besűrűsödik. a sós víz vezeti az áramot így a szervezet le tudja adni az ionjait ... tévhit hogy a sófogyasztás káros, valójában a gyenge minőségű sókban sok a szennyező anyag, szilíciuim és homok ami belűről tönkre teheti a szervezetet, mintha csiszolópapírt nyalogatnánk, a nemkívánt szemcsék úgy koptassák az érfalat és a beleket. valójában a tiszta sót túladagolni nem igazán lehet, vannak direkt szálkásító sóterápiák, maximum a veseérzékenyek bánjanak óvatosan a sóval mivel a nagy mennyiség a veseműködést fokozza.

2015. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!