Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálók, hogyan...

Kalóriaszámlálók, hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Hogy az alkohol rengeteg kalóriát tartalmaz, és mégis vannak csontsovány alkoholisták (jó, nem esznek sokat, de már az elfogyasztott alkohol kalóriái miatt is híniuk kellene). És az, hogy az Atkins diétán szalonnát és zsíros húst evők fogyni tudnak?

2015. jan. 22. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Az alkoholistáknak általában tönkre van menve a gyomruk, ezért nem tudjak felhasználni a bevitt energiát.


Az Akinsosoknál meg egyszerüen folyamatos hasmenés miatt ugyanaz a hatás, mintha valaki hashajtózná magát.


Szóval egyiknek sem a kalóriabevitellel van problémája, hanem az emésztörendszere nem müködik, vagy csak alig.


A kalóriaszámolás a normális étrendekre vonatkozik, nem olyan esetekre, ahol valaki tudatosan megszünteti az emésztését.

2015. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Alkohol esetén 1 LITER pálinka kb 2000-2400 kcal, ami egy felnött ember esetében még böven az alapszükségletre elég, de napi egy litert pálinkából vagy más töményböl senki nem tud meginni, mert abba belehalna.


1 liter bor kb 700- 950 kcal között van, ebböl is a napi kalóriaszükséglet minimum 3-5 liter lenne, a sör meg még kevesebb kcal-t tartalmaz (1 liter 440 kcal - a napi alapszükséglethez 5 litert kellene fogyasztani). Emellett az alkoholisták többsége nem eszik - mert nem jut rá, és az emésztörendszerük sem müködik.


Az Atkins, meg egyéb egyoldalú diéták meg részben azon alapulnak, hogy a szervezet csak egyféle élelmiszerböl származó energiát alig tudják asznosítani.

2015. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus teljesen leépíti a szervezetet, ezért vannak olyan ramaty állapotban a masszív ivók. Aki elég sokat iszik, de még nem ment tönkre a szervezete, az tényleg képes hízni tőle. A sörhas sem véletlenül kapta a nevét.
2015. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:

Az alkoholkalóriától önmagában nem tudnak hízni, mivel az alkoholt nem tudja elraktározni a szervezet. Vagy belép az energiatermelésbe, vagy egyszerűen kiürül. Hízni csak abból tudsz, amit az alkohol mellett megeszel (feltéve ugye, hogy az étel+alkohol együtt túllépi a kalóriaszükségletedet). A csontsovány alkoholista jellemzően alig eszik.


Másrészt, az alkohol potenciális kalóriatartalmát nem nyeri ki 100%-ban a szervezet, mivel folyamatosan ürül már alkoholként, illetve köztes bomlástermékek formájában is. Így általában a krónikus alkoholisták napi alkoholfogyasztása sem fedezi el a kalóriaszükségletüket, még azzal a kevés étellel sem, amit magukba nyomnak.

2015. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nos én nem tartom magam krónikus alkoholfogyasztónak, de szeretem a sört és nem mondtam le róla a fogyókúrám során sem, ugyan annyit ittam amennyit megkívántam a fogyózás előtt is hétvégente vagy baráti összejöveteleken ahogy adódott

szigorúan a kajáknak számoltam a kalóriáit, a kenyérfélékről és a cukor üdítőkről teljesen letettem, a zsíros dolgokról úgyszintén

így is eredményes a diéta, már van némi látszata

2015. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!