Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok egy dekát...

Miért nem fogyok egy dekát sem az 1200-1300 kalóriás étrendtől? Elpazaroltam 3 hetet, pedig nyárra le kell fogynom.

Figyelt kérdés
Elhittem a mesét hogy koplalás és éhezés nélkül is lehet fogyni igaz lassabban. Erre tessék, nem történik semmi.... Az 1200 kalória biztos mennyiség, mert fogyókúrás ételkiszállító cégtől rendelem, napi 3 étkezés. Hétvégen nem hoznak, akkor is ugyanúgy figyelek mit eszek itthon. Egy dolgot vettem észre, hogy valóban nem vagyok éhes, sokszor kényszerből eszem meg a vacsorára valót mert ugye ki van fizetve. De meg is van az eredménye 0 fogyás. Az összes egészséges fogyás kísérletem ilyen kudarcba fulladt életem során. Egyszer tudtam lefogyni 12 kg-ot, akkor hónapokig fehérjeport ittam csak, és nem kajáltam, és így lement a várt heti 1 kg, máshogy sehogy. Én vagyok rosszul összerakva? Amúgy nem híztam meg soha láthatóan, mióta az eszemet tudom kövér kisgyerek voltam, de sajnos nem nőttem ki mint sokan. Kalkuláljátok bele hogy nem sportolok, arra most se időm se pénzem. Tavasszal lesz rá lehetőségem csak, de addig is fogynom kellene. 163cm/77 kg vagyok. Nyár elejére szeretnék valahol 62-65 kiló között lenni, én már azzal megelégednék, nem akarok kimondottan vékony lenni.
2015. febr. 8. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Az étrend önmagában nem elegendő a fogyáshoz. Sehol sem látom, hogy mit mozogsz? Én alig több mint egy év alatt fogytam le 110 kg-ról 82 kg-ra (férfi vagyok és 185 cm magas). Én két naponta járok futni a feleségemmel, olykor 15-20 km-t is, de az 5-10 km minimum mindig meg van. Járunk úszni is és ha éppen nem öltönyben kell mennem dolgozni és az eső sem locsog (fagy nem számít), akkor többnyire kocsi helyett bicajjal megyek dolgozni a 12 km-re lévő munkahelyemre.
2015. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem tudom mozgás nélkül mit vársz
2015. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó kis koplalás is biztos betett a szervezetednek, az csak hízékonyabbá tesz. Mozgás szükséges, nemcsak a fogyáshoz, hanem az egészség megtartásához is, a bőrt is fiatalítja, jobb alakot ad.
2015. febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

13000 kalória nem egészséges, már az is koplalás. Koplalás és éhezés nélkül lehet CSAK fogyni. Mármint zsírból. De nyugodtan lepucolhatod magadról azt a kis izmot is ami rajtad van, legyél csk még formátlanabb/löttyedtebb... Olvasd el a Sárga Kapszulát, ingyen le tudod tölteni.

Neked szálkásító diéta kell és aerob/lájtosabb kardio jellegű mozgás.

2015. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*1300 kalóriát akartam írni természetesen, bár a 13000 sem egészséges:D
2015. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A sportoláshoz miért kellene pénz?

Otthon is tudsz mozogni, nem kell edzőterembe menni.

Az időt is meg tudod oldani. Napi 30 perc intenzívebb mozgás már elég lenne. Ne mondd, hogy nincs 30 perced "ugrálni" egy kicsit.

Szóval ez az idő és pénz duma csak kifogás. Hidd el én tudom.

2015. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1200-1300 kalória KEVÉS.


A kórházakban az orvosi diéták 1200 kcal-osak és már az is elég szélsőségesnek számít.


Nem írod a nemed, korod, magasságod, súlyod. De ezek alapján ki lehet számolni az alapanyagcserédet kalóriában. Ez alá NEM SZABAD menni, mert akkor az anyagcserédet megbolondítod, és ha az elején le is megy pár kg, az hamar vissza fog jönni, és stagnálni, rosszabb esetben hízni fogsz.


Nem írod a korodat, de a magasságod és súlyod alapján a te alapanyagcseréd 1400-1500 között lehet. Ez az a kalóriamennyiség, ami akkor is kell a szervezetednek, ha egész nap nem csinálsz semmit, csak lélegzel. Nem szabad ennél kevesebbet bevinni.


Az egészséges és tartós fogyáshoz alapanyagcsere + kb. 200 kalórián kellene lenned, tehát te cirka 300 kalóriával eszel kevesebbet a kelleténél. Csoda, hogy a szervezeted besokall?

2015. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 1300 Kcal eszem, de én nő vagyok és 67 kiló. Nekem ezzel sikerült lefogynom 14 kilót. És persze minden nap mozgok hozzá. Szerintem a te szervezetednek kevés az 1300 kalória. Egyél inkább 1500-at, és mellé tornázz otthon minden nap 20-30 percet. Én kicsi gyerekkel vagyok itthon, nekem sincs lehetőségem eljárni sokat edzeni, de itthon is szuper súlyzós gyakorlatokat lehet végezni, vagy bármilyen erősítő gyakorlatokat. 4 ütemű fekvőtámasz, kitörés, felülések. Szerintem bármi több mint a semmi, és biztosan megindítaná a fogyást.
2015. febr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!