Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fogyás tényleg 70%-bán az...

Loresz Malcsi kérdése:

A fogyás tényleg 70%-bán az étrendtől függ?

Figyelt kérdés
Kerlek tudnátok irni ételeket amik nem hizlalnak es jók fogyókúrahoz?? Es tényleg napi 5-ször kell enni?? Es miket??

2015. jan. 30. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
szerintem 100%ban az etrendtol fugg.
2015. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Étrend ÉS testmozgás. Láttál te a Gulágon kövér sittest például? Vagy a sporthíradóban kövér atlétát?


Olyan étel ami abszolút nem hizlal, olyan a zöldség meg a gyümölcs. Esetleg a puffasztott rizs meg korpakeksz, az összes többi tartalmaz kalóriát és energiát is.


A fogyókúra titka a testmozgás és a helyes diéta. Nem pedig a mindenféle átverések, "csodatabletták" meg neten hirdetett szupermódszerek - "John Ogobogo két hét alatt leadott 50 kilót, vedd meg ezt a könyvet és derítsd ki,hogyan!" - és főleg nem a 90 napos baromság. Ezek leginkább az emberi hiszékenység vámszedői, illetve önigazolás keresés azoknak akik nem akarnak lefogyni és mindent a genetikára fognak.

2015. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minimum 70% !!!
2015. jan. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Ez a 70%.... talán olyan módon igaz, hogy azt mondják, 70% étkezés 30% mozgás az arány a "normál" fogyásnál. Ha nem mozogsz, akkor persze 100%-ban az étkezéstöl függ :-)


Sokszor kell keveset enni 5x-7x.


Az egyik alap dolog, hogy kevesebb legyen a szénhidrát bevitel mint amennyit "elhasználsz".


Sokfajta diéta létezik. Kinek a pap kinek a papné :-)


Ami fontos, hogy olvass szakirodalmat, mi hogyan müködik az emberi testben és ne a Kiskegyed újság csodafogyókúrás cikkeit :-)


Olvass utána pl. a paleolit diétának. ...ami nem egyenlö a "mit evett az ösember" baromságokkal :-) vagy pl "amit zsirégetésröl tudnod kell" stb.


Sport nagyon fontos, csináld rendszeresen, keveset, akármit! Akár séta, akár bringa, akármi csak csináld!


De ami a leges legfontosabb a diétában és a sportban is:


Döntsd el fejben mit szeretnél és ne próbáld! CSINÁLD!

2015. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Akarmennyit mozoghatsz, ha az etrended nincs belove, nem fogsz fogyni.


Viszont ha van egy jo etrended, mozgas nelkul is fogyhatsz.


Tehat az etrend 100%. A sport csak rasegit.

2015. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én étrendváltoztatással alig tudtam valamit is fogyni, nagyon lassan ment. Sporttal sokkal gyorsabban fogytam, még simán növelhettem is az ételmennyiséget, ha megkívántam, némi süti is belefért, mégis szépen fogytam.
2015. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

A sport nem feltétlenül a "rásegités" miatt kell!

Ha fogysz, a szervezet elöször az izmokat bontja le nem a zsirt (ennek is megvan az oka)! A sport azért (is) kell, hogy az izomzatod megmaradjon. Ennek fontosságát pedig mindenki tudja :-)

De persze igen, természetesen a zsirt is fogja bontani... ha "belövöd" a megfelelö étkezést.

2015. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na,akkor jöhetnek a lepontozások!

30 kilót fogytam,mindenféle diéta nélkül,napi másfél óra edzéssel!(Plusz napi 8 óra fizikai munka)

2015. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Gratu:) es mit sportoltal? Es milyen időben mit egyek??
2015. jan. 30. 20:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki zabál majdnem egész nap, akkor mindegy, hogy mennyit sportol, nem fog lefogyni.

Ezzel ellentétben ha valaki alig eszek, és nem sportol, le fog fogyni. (Nyilván nem tartósan, meg nem ez a követendő, de most nem ez a lényeg.)


Normális esetben a kettő együtt kell.


Lehet, hogy inkább a sportra fekteted a hangsúlyt, sokat edzel (rendesen), és normálisan eszel (nem diétás kajákat és mennyiséget,de nem is zabálsz minden sz*rt összevissza.)


De az is lehet, hogy inkább az étrendedre fekteted a hangsúlyt, de emellett azért mozogsz, 'rásegítésnek'.

2015. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!