Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha nekem nehezemre esik a...

Ha nekem nehezemre esik a torna, nincsen hozzá türelmem akkor mégis mit mozogjak hogy kedvem is, türelmem is legyen hozzá?

Figyelt kérdés

Én egész éltemben nem tornáztam csak úgy, kerékpárral közlekedtem mindig, mivel mindig távolabb laktunk a céltól.

De imádtam is kerékpározni, imádtam mikor gyorsan suhantam és a hajamat fújta a lendület.

Nem érzetem a nehézséget csak azt hogy haza kell jutnom, és el kell jutnom a boltig meg vissza.

De sajnos megszületett a fiam és közelebb költöztünk a célhoz és minden hova babakocsival közlekedünk és utálok gyalogolni.

Bicajozáshoz még kicsit hideg van, és a táv is csak 2 perces lenne bicajjal.

Itthon meg nincs türelmem ugra bugrálni , sosem értem el vele látványt és nem éltet.

Nagyon ritkán szoktam tornázni akkor nekiállok és 20-30 percig tornázok amiben persze elfáradok leizzadok, de legalább érzem hogy bizsereg a lábam a vérkeringésemnek jót tett.

Ez talán havi 2 alkalom.

Lehet hogy 5 perc naponta elég lenne, és nem unnám meg?



2015. febr. 27. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Az 5 perc nagyon kevés, mivel kb 30 perces intenzív mozgás után indul be a zsírégetés.

Ha megfelelően táplálkozol, akkor azzal is kicsit tudod kordában tartani magadat, ha egyszerűen képtelen vagy a mozgásra.

De azt ne feledd, hogy mozgás nélkül azért nem sokra fogsz menni.


Szoktasd szépen lassan magad hozzá a mozgáshoz, hisz te is tudod, hogy a mozgásban van az élet! :)

Kezd 5-10 percekkel és később legyen egyre több.


Úgy nem fogod elérni a célt, ha nem fektetsz bele energiát. Akár tetszik, akár nem, mozognod kell!

Pl. ha elkezdel nézni egy filmet, akkor fekvés helyett mozogj egy kicsit.


Motiválni úgy tudod magad, hogy elképzeled magad olyannak, ahogy ki szeretnél nézni, pl nyárra.

Elkészítesz magadnak egy tervet.


Ha szeretsz hullahoppozni, meg tudsz, akkor filmezés közben azt is tudod végezni. Vagy mondjuk, ha fogat mosol, akkor lábujjhegyre állsz, megfeszíted a popsit, vagy egyszerűen csak elkezded oldalra emelgetni a lábadat. Mindegyik hasznos és közben végzel mást is.

Meg úgyis jön a jó idő, a séta nagyon jót fog tenni, nemcsak a picinek,hanem neked is. :)


Sok sikert. :)

2015. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötletet, igazad van.

Sokkal jobb lesz az álló képességem is, fittebb leszek, és rá készült az éles helyzetekre amikor oda kell tennem magam.

Per pillanat szerintem még futni se tudnék, annyira leromlott a testi mozgásom.

Szerintem 2 perc után kidőlnék, vagy kiesne a szívem.

Neki állok gyors tornázni.... :-)

2015. febr. 27. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!